UWAGA!

Nareszcie weekend: festyn rodzinny, Bieg Piekarczyka i koncert organowy

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

W związku z 24. rocznicą pielgrzymki św. Jana Pawła II do Elbląga w czerwcu 1999 r. Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność pod patronatem biskupa diecezji elbląskiej zapraszają na „Papieski Festyn Rodzinny” na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego. Odbędzie się w sobotę (3 czerwca).

 

Wolontariusze zapraszają na najbliższą edycję Biegu na 6 Łap. Odbędzie się on w sobotę (3 czerwca) o godz. 11, zbiórka w schronisku dla zwierząt OTOZ Animals przy ul. Królewieckiej 233. Limit zapisów wynosi 30 osób.

 

Są autorzy piszący dla dzieci i młodzieży, którzy potrafią tak pisać, jakby sami mieli tyle lat, co bohaterowie ich książek. Taką autorką jest Katarzyna Wasilkowska, z którą będzie można się spotkać w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj w sobotę, o godz. 12. Zapraszamy na spotkanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wstęp wolny.

 

Również w sobotę, o godz. 18 w Kiosku rozpocznie się wystawa, dzięki której te miejsce stanie się prawie żywym organizmem. Mikka wyposaży go w swoje ulubione organy: żołądek, jelito grube, wątrobę, nerki, serce, płuca, dwie osobne półkule mózgowe, trzustkę i macicę.

 

W sobotę na przejście, przetruchtanie lub przebiegnięcie wspólnie dystansu 5 km w parku Modrzewie zapraszają organizatorzy parkrun. Nie liczą się rekordy, choć czas jest mierzony. Liczy się udział, który jest bezpłatny. Początek o godz. 9.

 

Będzie głośno, radośnie i rodzinnie! A wszystko za sprawą rozbójnickiej bandy, która zaprosiła do miasta niezwykłych artystów. Kolejna edycja akcji „Rozbójnicy na ulicy” w sobotę.

 

Elbląski Bieg Piekarczyka to nie tylko sportowe emocje. W niedzielę (4 czerwca) czekać nas będzie wiele innych atrakcji, z których skorzystają dzieci i dorośli. Na placu Jagiellończyka pojawią się food trucki, dmuchany plac zabaw, tarcza Turbo Kozak oraz kilka innych niespodzianek.

 

Bank Żywności w Elblągu wraz z zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają w niedzielę na godz. 10 do Bażantarni koło wiaty Margitka na piknik rodzinny pod hasłem „Nasza rodzina nie marnuje!".

 

W niedzielę przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbędzie się niesamowity Dzień Dziecka! W programie między innymi: park dmuchańców, piana party, ścianka wspinaczkowa i fotobudka!

 

W ramach wystawy "Retrowersje: sobie mieszkania, miastu starówkę" Centrum Sztuki Galeria EL razem z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki zapraszają w niedzielę na spacer retrowersyjny z Olgą Drendą. Tym razem przejdziemy się po elbląskich pubach!

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama