UWAGA!

Nareszcie weekend: warsztaty, koncert w Bibliotece i parkrun

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Już dziś (17 listopada) o godz. 20 w Elblągu wystąpi młoda, utalentowana, ale już doceniana (Nominacje Fryderyki 2019 i 2021, Nagroda im G. Ciechowskiego 2020) wokalistka Kasia Lins. Podczas koncertu będziemy mieli szansę usłyszeć piosenki z najnowszego albumu OMEN w akustycznej aranżacji.

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w sobotę (18 listopada) w godz. 12-13:30 na warsztaty dla Dzieci w wieku 6-9 lat i ich Dorosłych w wieku 18+.

 

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wraz z Biblioteką Elbląską zapraszają wszystkich mieszkańców Elbląga na warsztaty o tematyce ekologicznej. Ich celem jest promowanie aspektów ekologicznych oraz zachęcenie elblążan do działań proekologicznych. W listopadzie odbędą się dwa takie spotkania: 18 i 22 listopada. Warsztaty dla rodzin z dziećmi rozpoczną się o godz. 11 i potrwają do 14. Udział w obu warsztatach jest bezpłatny.

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w sobotę (18 listopada) na oprowadzanie kuratorskie wystawy NOMADE BIENALE POLAND 2023 - BESTIA W OGNIU. Wystawa to międzynarodowy projekt, do którego zostali zaproszeni wybitni oraz doświadczeni artyści i artystki z Ameryki Południowej, Europy i Azji, realizujący swoje dzieła in-situ, w odniesieniu do aktualnych i znaczących problemów otaczającej rzeczywistości. Oprowadzanie rozpocznie się o godz. 13.

 

Parkrun zaprasza na sobotnie spotkanie o godz. 9, podczas którego możesz przebiec, przetruchtać, przemaszerować lub przespacerować 5km w wesołym towarzystwie. Spotykamy się na głównej alei parku Modrzewie bliżej ul. Mazurskiej. parkrun jest wydarzeniem całkowicie darmowym - spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom.

 

Nadchodząca niedziela (19 listopada) zapowiada się ekscytująco dla miłośników hokeja na lodzie w Elblągu. Lodowisko Helena będzie areną zmagań młodych talentów podczas V Turnieju Minihokeja na Lodzie o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga, Witolda Wróblewskiego. Turniej rozpocznie się o godzinie 12:30 i potrwa do 16:30

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo się będzie działo również w sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama