UWAGA!

Nareszcie weekend: wernisaż w muzeum, Dzień Kota i parkrun

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej „Między wątkami. Tkanina ludowa - proces, konteksty”, która przybliży dawny, ręczny proces powstawania tkaniny z najbardziej dostępnych surowców naturalnych jak len i wełna - runo owcze. Wydarzenie odbędzie się dziś (16 lutego) o godz. 18 w budynku Gimnazjum elbląskiego muzeum.

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wspólne świętowanie Światowego Dnia Kota. Z tej okazji w sobotę (17 lutego) odbędą się warsztaty weekendowe dla dzieci i opiekunów.

 

W ten weekend Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej zaprasza na zajęcia poświęcone sztuce. W sobotę odbędą się warsztaty poświęcone gotyckim witrażom dla młodszych odbiorców.

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w sobotę na zajęcia dla dzieci i ich dorosłych "Dlaczego sztuka?!". Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich dorosłych w wieku 18+.

 

Parkrun zaprasza na cosobotnie spotkanie, podczas którego możesz przebiec, przetruchtać, przemaszerować lub przespacerować 5km w wesołym towarzystwie. Spotykamy się o godz. 9 na głównej alei parku Modrzewie bliżej ul. Mazurskiej. Parkrun jest wydarzeniem całkowicie darmowym - spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo się będzie działo również w sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama