UWAGA!

„Nie spodziewałem się wygranej”

Do Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu nie przygotowywał się, historią interesuje się jedynie hobbystycznie. Prawdziwą jego pasją jest rower. Rozmawiamy z Markiem Kammem, zwycięzcą IV Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Zobacz film z przebiegu naszej zabawy.

- Gratulujemy wygranej!

- Absolutnie się jej nie spodziewałem, byłem w totalnym szoku. Brałem udział w trzech poprzednich edycjach Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu, trafiło się szóste miejsce, potem ósme. W ubiegłorocznym Teście wypadłem najsłabiej, byłem poza pierwszą dziesiątką. Ale zwycięstwo? Tego się nie spodziewałem. Jednak te 45 punktów, które zdobyłem na 60 możliwych, to nie jest zbyt dużo. W poprzednich latach nie dałyby mi one pierwszego miejsca, w ubiegłym roku zwycięzca Testu miał chyba 49 punktów. To pokazuje, że nie jestem jakimś orłem, tylko może w tym roku stawka przeciwników była słabsza.

 

- Przygotowywałeś się do Testu?

- Interesuję się historią jedynie hobbystycznie. Jestem zdumiony, że udało mi się zająć pierwsze miejsce. Wyprzedziłem osoby, które znają się na historii Elbląga dużo lepiej. Niektóre z historią są związane zawodowo, jak pan Bartosz Skop, który zajął drugie miejsce. Nie przygotowywałem się też jakoś specjalnie do Testu, ale co tydzień regularnie rozwiązuję quizy zamieszczane na portEl.pl. W Wielkim Teście nie było też wielu pytań dotyczących historii sportu elbląskiego, bo na tym polu jestem laikiem. Przyznaję się, że mam w tym temacie bardzo małą wiedzę. Wydaje mi się także, że ubiegłoroczny Test był trudniejszy, znalazło się w nim wiele pytań związanych z przedwojenną historią Elbląga.

  Elbląg, Marek Kamm, zwycięzca IV Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu,
Marek Kamm, zwycięzca IV Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu, fot. Anna Dembińska

 

- Które z tegorocznych pytań sprawiły Ci największą trudność?

- Było co najmniej kilka takich pytań, w których musiałem „strzelać”. To między innymi pytanie dotyczące „Czerwonej oberży” i niestety źle wybrałem odpowiedź. Kolejne to pytanie o autora popiersia Juliusza Słowackiego przy I Liceum Ogólnokształcącym, a także pytanie o to, którym z kolei dyrektorem szkoły muzycznej jest Andrzej Korpacki.

 

- W Elblągu jesteś znanym rowerzystą. Organizujesz między innymi Miejskie Wycieczki Rowerowe. Czy ta pasja przekłada się na zainteresowanie Elblągiem i wiedzę o nim?

- Z pewnością pytania o elbląskie ulice, które wielokrotnie zjeździłem wzdłuż i wszerz, nie sprawiają mi trudności. Topografia Elbląga, znajomość jego przestrzeni - jestem w tym naprawdę dobry. Ta „działka” nie ma dla mnie tajemnic. Oczywiście odwiedzam wiele miejsc rowerem w Elblągu i okolicy i przy okazji poznaję ich historię.

 

Od redakcji: Dodajmy, że Internetowym Wielkim Mistrzem Wiedzy o Elblągu został Adam Maliński, który online zdobył 44 punkty. W nagrodę otrzyma przelew w wysokości 1000 zł, ufundowany przez Wydawcę portEl.pl

- Na co dzień jestem pracownikiem kolei. Wziąłem udział w teście, ponieważ historia, a szczególnie historia Elbląga i naszego regionu, jest moim hobby. Staram się co tydzień rozwiązywać quizy zamieszczanie na portElu, co też pozwoliło mi się trochę przygotować do testu. Pytania były ciekawe, z szerokiego zakresu, nad niektórymi odpowiedziami musiałem się dłużej zastanowić. Test to świetny pomysł i okazja do propagowania poszerzania wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie - uważa Adam Maliński.

 

Zmierz się z IV Wielkiem Testem Wiedzy o Elblągu!

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama