UWAGA!

No i klops! To znaczy arbuz

 
Elbląg, Michał Szydlarski trzyma arbuza i podobiznę prezydenta. Jest również kandydatem partii KORWiN w tegorocznych wyborach do Sejmu
Michał Szydlarski trzyma arbuza i podobiznę prezydenta. Jest również kandydatem partii KORWiN w tegorocznych wyborach do Sejmu (fot. MS)

Twierdzą, że to nie jest ani awanturnictwo, ani uprawianie polityki, ale flagę partyjną wzięli ze sobą. Przedstawiciele partii KORWiN, kilka godzin przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, postanowili spotkać się z prezydentem w Urzędzie Miejskim. W tym celu zabrali ze sobą... arbuza i kartkę z podobizną Wróblewskiego.

Arbuz w służbie polityki
       - Spotykamy się pod gabinetem pana prezydenta w sprawie dosyć skandalicznej i niezwykle nas bulwersującej. Czternaście dni temu ogłaszaliśmy, że są prowadzone pewne procedury, które mają pozwolić na osiedlenie w Elblągu imigrantów, także na terenie całego województwa warmińsko- mazurskiego – mówił Michał Szydlarski pod gabinetem prezydenta i pokazał pismo, w którym burmistrz Braniewa odpowiada na pismo centralne z Warszawy i mówi, że nie jest w stanie przyjąć imigrantów. - W Elblągu cały czas oczekujemy na stanowisko w tej sprawie. Minęło 14 dni, a my go nie uzyskaliśmy. To nie jest awanturnictwo ani uprawianie polityki. Po prostu chcemy, aby ktoś zaczął nam demokratycznie odpowiadać. Nie odpowiedział nam w sprawie zadłużania miasta ani w sprawie straży miejskiej, a teraz nie odpowiada w sprawie osiedlania imigrantów na terenie miasta i województwa.
       Przedstawiciele partii KORWiN wzięli ze sobą również arbuza, który miał symbolizować polityczne konotacje prezydenta oraz kartkę z napisem "Witold Wróblewski – prezydent, który milczy i unika odpowiedzi". Ostatecznie arbuz rozbił się tuż przed drzwiami włodarza i trzeba go było zabrać.

  Elbląg, Arbuz rozbił się tuż po gabinetem prezydenta
Arbuz rozbił się tuż po gabinetem prezydenta (fot. Michał Skroboszewski)


       Żadna tajemnica
       Działacze partii KORWiN podczas kampanii wyborczej wielokrotnie podejmowali temat imigrantów. Zapewniali, że "mają masę informacji, że są czynione ścieżki prawne, przyspieszające sprowadzanie imigrantów na teren naszego województwa."
       Nieco odmiennego zdania była Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców. 
       - Pierwsza grupa uchodźców ma przyjechać do naszego kraju między lutym a kwietniem. Nie ma jeszcze żadnych planów na temat tego, gdzie zostaną rozlokowani. Na razie zbieramy informacje od wojewodów na temat tego, gdzie mogłyby powstać ośrodki. Obecnie w kraju istnieje 11 ośrodków, prawdopodobnie będzie trzeba jeszcze utworzyć cztery dodatkowe – mówiła Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców, w tekście "Bicie piany w sprawie uchodźców". - Nasi urzędnicy odwiedzają miejsca proponowane przez wojewodów. Wszędzie gdzie się pojawiają, od razu pojawiają się pytania, czy to tu powstanie ośrodek. Sprawa nie jest wcale taka prosta. Takie miejsce musi spełniać pewne standardy, muszą być urządzone pokoje, gabinet lekarski, świetlica, stworzone odpowiednie warunki. Dla uspokojenia czytelników powiem, że nawet jeśli w jakimś obiekcie powstaje nasz ośrodek, to jest on wynajmowany przez nas na zasadach komercyjnych.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co ta Pani mowi? Podobno 300 rodzin już jest rozlokowanych w Gdańsku. A już kilka rodzin zwiało do Niemiec którzy byli w Polsce. Może by tak zając się listą osób z Elbląga, którzy potrzebują mieszkań spełniających standardy godnego życia!!! Poza tym to już nie uchodźcy, a migranci i przede wszystkim powinny być kryteria, czy ów chce tu zarabiać, czy zyć na nasz koszt a po wojnie wraca do kraju! Co o tym sądzicie? I uważam, że powinniśmy przyjąć tylko kobiety z dziećmi! Dzieci które są sierotami- tego powinna dotyczyć akcja pomocy. A męźczyźni niech walczą za swój kraj! Bo tak było w czasie II wojny światowej!!!
 • A później się dziwią, że mówią o nich kabaret;)
 • Miałem głosować na Korwina, ale z takimi kandydatmi jak ci ze zdjęcia JKM daleko nie zajedzie. Wolę już poszukać sensownych kandydatów u Kukiza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  17
  Jacek88(2015-10-23)
 • Wynika, że z błaznowania też można wyżyć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  Kat.Na.Idiotów(2015-10-23)
 • Tym dzieciakom marzy się kariera partyjnych aparatczyków żyjących z dotacji budżetowych, a wybrali taką drogę życiową, bo nie skończyli nawet studiów. Partia KORWiN jest podobno za zakazem finansowania partii z budżetu, ale jak tylko przekroczą 3%, to jako pierwsi ustawią się po te dotacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  11
  zapominiankaczanu(2015-10-23)
 • Migranci palili namioty i robili sobie na ich tle zdjęcia. O sprawie relacjonuje burmistrz gminy Ivan Molnar. Imigranci celowo podpalali przeznaczone dla nich namioty i robili sobie zdjęcia telefonem komókowym na tle pożaru. Tymczasem, słoweński premier Miro Cerar nie wyklucza, że może powstać mur na granicy z Chorwacją, aby zatamować falę migrantów. "Granica z Chorwacją jest długa (670 km), wybudowanie ogrodzenia byłoby dość skomplikowane; nawet po realizacji tej inwestycji policja i armia musiałyby tam nieustannie stacjonować, by zapobiegać nielegalnemu przekraczaniu granicy" - powiedział premier Słowenii.
 • Mnie zastanawia co innego - gdzie jest ten spadochroniarz z Kanady, który jest jedynką Korwina w Elblągu? Nie widziałem go na żdnej konferencji, ani nawet w żadnym artykule na lokalnych portalach, nigdy wcześniej nigdzie nie kandydował. Wygląda to trochę tak, jakby kupił sobie miejsce na liście i czeka na gotowe. ..
 • www.youtube.com/watch?v=lrsjy5wwOwI
 • Korwin jeszcze niedawno chwalił islam i uważał go za "wyższą cywilizację", chciał nawet robić koalicję z islamistami przeciwko lewicy, a teraz zmienia zdanie żeby zbić kapitał polityczny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  POwiec(2015-10-23)
 • Po zdjęciach widać, żę zbratali się z Kuchejdą i już sam ten fakt skreśla ich na starcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  BugsBunny(2015-10-23)
 • Jest też reklama hipermarketu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  reklamówka.(2015-10-23)
 • Korwin nie ma szana na przekroczenia progu, więc szkoda marnować na niego głosu.
Reklama