UWAGA!

No to gramy!

 Elbląg, Elbląscy wolontariusze wyruszyli w miasto
Elbląscy wolontariusze wyruszyli w miasto (fot. Michał Skroboszewski)

Zaopatrzeni w puszki, identyfikatory i nieodłączne czerwone serduszka wyruszyli na ulice Elbląga. Są w różnym wieku, ale łączy ich gorące serce i chęć pomagania. Wolontariuszy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków, będzie można spotkać do godz. 18. Natomiast o godz. 13.45 zaczną się licytacje i koncerty na scenie ustawionej tuż obok Ratusza Staromiejskiego. Zobacz więcej zdjęć. 

- Mamy 450 wolontariuszy. Osoby te będą chodziły po mieście z puszkami oraz identyfikatorami w różnych strefach. Każdy dostanie mapkę i z nią będzie się poruszał - wyjaśniał Bogusław Milusz, szef elbląskiej WOŚP i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.
       Jak dodał wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach miasta do godz. 18.
       - Ci, którzy są nieletni będą mieli swoich opiekunów, głównie ze szkół, które mają klasy mundurowe – wyjaśnia Bogusław Milusz.
       Kwestujący w trakcie będą mogli się również ogrzać i nabrać sił, czeka na nich kawa, herbata i posiłek.
       - Mamy przygotowaną kawiarnię, która mieści się w Bibliotece Elbląskiej. Tam już są wolontariusze, którzy będą czekali z ciepłym posiłkiem. Tu należą się duże podziękowania w kierunku elbląskich lokali gastronomicznych, które okazały serce – dodał Milusz.
       Wśród tych, którzy będą kwestować jest 17-letnia Wiktora. Wolontariuszką WOŚP jest po raz drugi.
       - Uważam, że warto pomagać i każda osoba jest potrzebna – mówiła czekając w porannej kolejce przed Ratuszem Staromiejskim, gdzie wydawano puszki oraz identyfikatory. 
       - Widzę efekty tej akcji, bo kupowany jest nowy sprzęt. Dzięki temu syn mojego kolegi, który był wcześniakiem i miał wadę serca, żyje - opowiadał Dawid Długosz, który wolontariuszem jest od 10 lat. - Co roku, ktoś z moich znajomych również decyduje się na to, żeby pomagać w tak szlachetnej akcji.
       - Będziemy pilnować młodsze dzieci oraz chodzić z puszkami – wyjaśnia Edyta, uczennica klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych i dodaje: - Warto pomagać.
       Razem z WOŚP grają również 63 lokalne sztabiki, w tym i te z okolicznych miejscowości: Suchacza, Gronowa Górnego, Tolkmicka, Pilony. Od godz. 12 do 18 otwarta będzie również Brama Targowa. 
       - Za dobrowolną opłatę wrzuconą do puszki wolontariusza WOŚP będzie można podziwiać miasto z góry - informuje Leszek Marcinkowski z elbląskiego Oddziału PTTK. 
       Natomiast o godz. 16.30 będzie można zobaczyć uczestników rajdu na Modrzwinie, organizowanego przez elbląską grupę Offroad, którzy przejadą swoimi samochodami terenowymi przez ulice miasta i wrócą z powrotem na teren zawodów. Inicjatywa ta również wspiera WOŚP. 
       Warto dodać, że 14 stycznia przejazdy komunikacją miejską w granicach miasta będą bezpłatne - tak zdecydowali radni podczas sesji Rady Miejskiej w grudniu. 
       Można również licytować na stronie elbląskiego WOŚP – to tam znajduje się około 300 aukcji, które potrwają do 15 stycznia, do godz. 10.
      
       Finał WOŚP 14 stycznia - Scena Główna Stare Miasto: 
       13:45 – 14:00 Licytacja
       14:00 – 14:20 Paweł Marchel
       14:00 – 14:45 Konrad Pałasz
       14:45 – 15:00 Licytacja
       15:00 – 15:45 INDIA
       15:45 – 16:00 Licytacje / wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt.
       16:00 – 16:45 Młodzieżowy Dom Kultury
       16:45 – 17:00 Licytacje / licytacje szopek bożonarodzeniowych
       17:00 – 17:45 BLIND BOX
       17:45 – 18:00 Licytacje
       18:00 – 18:45 The Nierobbers
       18:45 – 19:00 Licytacje
       19:00 – 19:45 GESEK
       19:45 – 20:00 Wystąpienia
       20:00 Światełko do nieba
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama