UWAGA!

Obwodnica otwarta, rolnicy rozjechali się do domów

 Elbląg, Wczorajsza blokada obwodnicy.
Wczorajsza blokada obwodnicy. Fot. Anna Dembińska

Dobiegł końca 24-godzinny protest rolników w Elblągu, służby pracują nad przywróceniem normalnej organizacji ruchu. Dodajmy od razu, że do 10 marca trwają protesty na "siódemce" na wysokości Kmiecina.

Nasze relacje z protestu są tutaj i pod tym linkiem.

Jak informuje nas nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu, całodobowy protest w Elblągu przebiegł bez żadnych incydentów.

- Została już otwarta obwodnica, objazd nadal organizowany jest dla jadących na Marzęcino i Bielnik na węźle Elbląg Zachód obwodnicy w związku z blokadą w Kmiecinie (o niej dalej – red.). Już nie puszcza się ruchu z siódemki przez miasto - mówi policjant.

Uczestnicy strajku po godz. 9 zaczęli oddalać się z miejsca blokady.

- Blokada dobiegła końca, przeżycia ostatnich 24 godzin są bardzo pozytywne - mówi Damian Murawiec, organizator protestu w Elblągu. - Udało nam się zjednoczyć nie tylko rolników, pszczelarzy, myśliwych, firmy transportowe, ale też mieszkańców Elbląga, którzy wieczorem dołączyli do nas autami osobowymi. Pod kątem zjednoczenia społeczeństwa oceniam ten czas na plus, ale wciąż nie ma reakcji rządu na nasze działania. My nie chcemy, żeby ministrowie jeździli po całym kraju do protestujących, niech oni się skupią na pracy i konkretnych rozwiązaniach – zaznacza rolnik.

Dodaje, że najważniejszą obecnie kwestią ze strony protestujących jest blokada granicy z Ukrainą. - Będziemy jako rolnicy z całego kraju jeździć na dyżury, bo tych protestów i działań jest tam bardzo dużo, trzeba wiele zaangażowania – przyznaje. - Jednym z kolejnych kroków będzie prawdopodobnie blokada Warszawy przez rolników z całej Polski – zaznacza jeszcze nasz rozmówca. W tej kwestii nie ma jednak zaplanowanej daty ani innych konkretów.

Ostrzejszą, a może raczej bardziej długotrwałą formę przybiera protest rolników na S7 koło Nowego Dworu Gdańskiego. Tam, konkretnie na wysokości Kmiecina, z utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się do 10 marca.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim tak informuje o utrudnieniach: "Apelujemy do kierowców i podróżnych o cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Policjanci dbają o bezpieczeństwo kierowców, podróżnych oraz mieszkańców. Pracują nad płynnością ruchu, oraz wyznaczają objazdy".

21 lutego do 10 marca w godz. 8-17 zablokowana jest trasa S7 przy wiadukcie w miejscowości Kmiecin oraz zablokowane droga techniczna nr P-25 (droga Kmiecin-Rakowe Pole- równoległa do S7). Zaplanowane objazdy, na których policjanci kierują ruchem:

1. Węzeł drogi S7 Żuławy Wschód

2. Rondo Rychnowo Żuławskie na DK 55

3. Rondo Kłonieckiego Nowy Dwór Gdański

4. Skrzyżowanie Warszawska Starocińska Nowy Dwór Gdański

5. Miejscowość Marzęcino skrzyżowanie ul. Główna – Wałowa

6. Miejscowość Kępki most nad Nogatem

7. Kazimierzowo

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Polscy rolnicy w gruncie rzeczy mają rację. Osobiście bardzo szanuję ich pracę i uważam, że każdy powinien ich doceniać. Wiem, że protestują w słusznej sprawie, ale... Czemu nie protestowali gdy PiS pozwalał na niekontrolowany i nieograniczony import produktów rolnych i spożywczych z Ukrainy? Czemu nie protestowali gdy PiS wymyślił "program rolny PiS" dziś w UE nazwany "Zielonym Ładem" (czym się chwalił PiSi komisarz - Wojciechowski)? Czemu w owym czasie w ponad 60% mimo wszystko głosowali na PiS? Czy jakiś rolnik mógłby wszystkim w kilku słowach odpowiedzieć i to wyjaśnić?
 • Rolnicy najwyższy czas pogonić tych nieudaczników z koalicji stanu wojennego i przywrócić dobre rządy naszej dobrej zmiany bo inaczej marnie widzę waszą przyszłość.
 • Dla kogo pozytywne? Pół nocy nieprzespane przez Was
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62
  24
  brac(2024-02-21)
 • Rolnicy co roku dostają mniej za swoją pracę. Mają do spłacania kredyty brane na rozwój gospodarstw. Za produkty rolne najwięcej dostają pośrednicy. Popieram Rolników.
 • W końcu Polacy będą mogli spokojnie z i do pracy dojechać, a dzieci ze szkoły wrócić. Antypolska wieś wraca na swoje.
 • @TeofilSkorupa - Nawet nie wiesz jaki jesteś żałosny pisowska flanelo
 • krowie gónwo posprzątali?
 • Za nieprzespaną noc, problemy z dojazdem do pracy i opr. od szefa, od dzisiaj przestaje kupować płody rolne pochodzące z Polski. Zmieniam kierunek o 180° i wybieram to co zagraniczne.
 • Jak Ci rolnicy wjechali na drogę ekspresową traktorem? Przecież przy każdym wjeździe jest znak D-7.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  79
  10
  Bombaj(2024-02-21)
 • Rolnicy jeżeli to czytacie to was popieram! ALE pomyślcie nad trochę inna formułą mniej dokucziwą dla zwykłych ludzi a bardziej informacyjną... Pojawcie się w dużysch skupisach ludzi np w galeriach w kościałach z uloktami może z waszymi warzywami powiedzcie o co wam chodzi dlaczego protestujecie bo jeżeli będziecie blokować tylko dorgi i "zwykłych" obywateli to nawet ci co was popieraja wkoncu się zdenerwują ze nie mogą z dzieckiem do szkoły dojechać na pracy itp. Postarajcie się nie wiem ratusz zablokować, polityków może sanepid, firmy które kupują te towary z ukrainy... Zróbcie jakąś ala prowokacje przebadjacie te zboże z ukriny pokażcie ze ma złe wyniki a potem zróbcie z niego mąke i chleb i poproście polityków żęby go zjedli nie mówiac z czego chleb a na koniec pokażcie wyniki mąki.
 • Pisałem to pod innym tematem. ZDAJECIE SOBIE SPRAWĘ, że przez ulice Rycerska, Pocztowa i Browarna przewaliły się wieczorem i noca dziesiatki TIRów, które UTRUDNIAŁY ludziom normalne funkcjonowanie??? KOSZMARNY HAŁAS i trzesace się bloki przez cała noc od przejeżdżajacych TIRów to był wynik waszego śmiesznego protestu, który zamiast dotknać tych, których powinien, dotknał nas, mieszkańców miasta. Żenada. Gońcie się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  90
  13
  nie_za_madry_ten_protest(2024-02-21)
 • A kto polu robi tylko paliwo marnują a podobno są tacy biedni a ciągniki po 500 tys. mają
Reklama