UWAGA!

Pacjent został zbadany prawidłowo (śladem publikacji)

 Elbląg, Pacjent został zbadany prawidłowo (śladem publikacji)
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

Po publikacji naszej Czytelniczki w dziale "Teraz ja" na temat sobotniej interwencji ratowników medycznych otrzymaliśmy maila od Michała Missana, koordynatora Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. 

Chciałbym stanowczo zaprzeczyć informacjom opisanym w publikacji pt. "Nad pijanym się nie pochylamy!", a dotyczącym postępowania zespołu ratownictwa medycznego. Z relacji zespołu wynika, że pacjent został zbadany przez ratowników medycznych, a autorka tekstu musiała pojawić się już po tych czynnościach. Najprawdopodobniej wtedy, kiedy na miejscu zdarzenia pojawiła się już policja. Zmierzone zostały parametry życiowe pacjenta łącznie z poziomem glikemii, zachowany był kontakt słowno-logiczny. Wszystko to zostało odnotowane w dokumentacji z wyjazdu. Ratownik medyczny wykonujący badania na czas czynności miał założone rękawiczki. Owszem zespół pytał o dane osobowe pacjenta, ale to dlatego, że karta medycznych czynności ratunkowych jest tak skonstruowana, że ratownicy medyczni muszą wypełnić te rubryki, aby można było rozliczyć do NFZ świadczenie usług medycznych w rodzaju ratownictwo medyczne.
       W razie potrzeby wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości zapraszam autorkę tekstu do Działu Ratownictwa Medycznego przy ul. Orzeszkowej 6. Zresztą dziwię się, dlaczego nie skorzystała Ona z takiej możliwości przed napisaniem tekstu.
      
Michał Missan, Koordynator Działu Ratownictwa Medycznego, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • niema to jak przyjść do kina na film który trwa już godzinę czasu a potem go hucznie komentować jakby by było się na całym seansie
 • Po tym jak potrafią zachowywać się Wasi < ratownicy ?> - szczegolnie na wyjazdach słuzbowych (szkoleniach) - wypowiedź Pana nie wydaje się być rzetelna. Obym nigdy nie musiała mieć z Wami do czynienia !
 • A co z tymi zboczeńcami nadal gwałcą, tz pracują w pogotowiu ?
 • W Polsce wszyscy znają się na wszystkim: prawie, samochodach i oczywiście na medycynie (której częścią jest ratownictwo medyczne). Jeden głupek napisze głupi tekst, drugi głupek (który też się zna) skomentuje, redakcja przyklepie bo temat poczytny i już. .Światłe elbląskie społeczeństwo zna się na wszystkim i wie lepiej od innych jak (ci inni) powinni wykonywać swoją pracę. Toż ten cały pożal się Boże artykuł śmierdzi na kilometr rozedrganymi emocjami. Pytanie na marginesie: Pani tak na CODZIEŃ też walczy o godność innych? Może Pani jest wolontariuszem i poświęca swój czas na bezinteresowną pomoc bezdomnym? Nie? No cóż, przynajmniej Pani wie jak powinna wyglądać praca ratowników. .Parafrazując Piłsudskiego - kury wam szczać prowadzać, a nie artykuły pisać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  14
  noniewytrzymam(2015-06-29)
 • to puść bąka. W pl. każdy musi się znać na wszystkim bo osoby do tego uprawnione są niekompetentne. Etaty szczególnie w urzędach powoływane są najczęściej po znajomości i zatrudniają matołów typu córeczka, synalek, pociotnik bez jakiejkolwiek wiedzy i przygotowania zawodowego ogłaszając konkursy a i tak zatrudnią cymbała z polecenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Fircyk(2015-06-29)
 • Uwielbiam merytoryczne dyskusje. Ktoś prawdopodobnie niezbyt znający realia pracy ratownika napisał paszkwil na temat badania a jakiś pożal się Boże ekspert nie mogąc się powstrzymać od zabrania głosu w dyskusji pisze o sprawie gwałtu. Brawo za ciąg logiczny. Nie sądźcie zbyt szybko bo może kiedyś was osądzą.
 • Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeks postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 k.p.k.)
 • Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeks postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 k.p.k.)
 • wszystkim niezadowolonym ze służby zdrowie proponuje żeby wytatuowali sobie na czole "w razie zagrożenia życia nie ratować" i w tedy nie będzie kłopotu i idiotycznych wpisów
 • Tak to jest, jak ratownikiem medycznym zostają osobniki po szkole średniej, nie wiedzący co ze sobą począć. Dostają świstki elbląskiego ŻAKA i myślą że są prawą ręką Boga. Chwała, że od teraz wymagane będą STUDIA WYŻSZE!!!
 • oxx - "co z domu wyniesiesz w szkole nie nauczą"
 • 90% pracowników jest dawno po studiach :-D :-D śpij spokojnie
Reklama