UWAGA!

Połamany symbol wolności

 Elbląg, Połamany symbol wolności
fot. Michał Skroboszewski

Dwa lata temu w parku Planty posadzono dąb, który miał być symbolem wolności oraz żmudnego procesu jej odzyskiwania, w którym i elblążanie mieli swój udział. Niestety, drzewko zostało połamane. 

To, że Dąb Wolności pojawił się również w Elblągu, tak jak w Gdańsku, Krakowie czy Toruniu, nie jest dziełem przypadku, a wynikiem historii. Został posadzony 4 czerwca 2014r., w 25 rocznicę wyborów czerwcowych. 
       - Obchodzona w tym roku 25. rocznica częściowo wolnych wyborów to okazja, żeby przypomnieć o roli elblążan w tym procesie. Mieszkańcy nie stali z boku, a aktywnie włączali się w to odzyskiwanie wolności, o czym przypomina pomnik Grudnia '70, znajdujący się niedaleko. Niech to drzewo przypomina nam jaką drogę przebyliśmy do wolności - mówił podczas sadzenia drzewka Jerzy Wilk, który w tamtym czasie był prezydentem miasta. 
       "Jedno jest pewne - jeżeli nie zostanie wyrwany albo zniszczony, przetrwa setki lat." - pisaliśmy dwa lata temu, przy okazji posadzenia dębu. Niestety, tak się nie stanie. 
        Redakcja powiadomiła odpowiednie służby. Na razie nie wiadomo, czy zostanie posadzone nowe drzewo, czy połamany dąb uda się uratować. 
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama