UWAGA!

Policjant pierwszego kontaktu (SMS 16)

 Elbląg, Asp. Mariusz Ślusarski
Asp. Mariusz Ślusarski (fot. KMP Elbląg)

Sąsiedzkie utarczki, bo ktoś komuś naubliża, auto zastawi, źle się odezwie. Są też problemy rodzinne związane z alkoholem oraz bolączki działkowiczów: włamania do altanek, kradzieże, koczujący bezdomni. Ludzie dzwonią – dzielnicowy asp. Mariusz Ślusarski pomaga. I tak od pięciu lat w rejonie ul. Fromborskiej, w Próchniku oraz na terenie ogródków działkowych.

W Policji służy od 15 lat. Początkowo w wydziale prewencji, a od 10 lat jako dzielnicowy. Obecny rejon monitoruje od 2005 r.
       - Ludzie mają różne problemy – przyznaje asp. Mariusz Ślusarski. – Najczęściej chodzi o młodzież, która gromadzi się w okolicy sklepów, pije alkohol i głośno się zachowuje. Są też problemy rodzinne związane z alkoholem. Prowadzę nadzory w ramach Niebieskiej Karty, a takich mam w dzielnicy kilka. Z osobami uzależnionymi prowadzę rozmowy ostrzegawcze, kieruję na komisję ds. problemów alkoholowych. Ci ludzie czasem nawet poddają się leczeniu.
       Kolejną grupą problemów są konflikty sąsiedzkie.
       - Ludzie od razu chwytają za telefon i dzwonią do dzielnicowego, bo na przykład ktoś komuś ubliży, auto zastawi, źle się odezwie – mówi asp. Ślusarski.
       Asp. Mariusz Ślusarski ma w swoim rejonie także ogródki działkowe - od 100 do 500 altanek w jednym POD. Tu problemy związane są z koczującymi bezdomnymi, włamaniami do altanek i kradzieżami pozostawionych tam rzeczy, np. narzędzi.
       Czy asp. Ślusarski uważa, że dzielnicowy jest potrzebny?
       - Jest jak policjant pierwszego kontaktu – wskazuje. – Podpowiada, gdzie się udać, jaka instytucja pomoże. Jedni sobie chwalą dzielnicowego, inni nie, bo ciągle ich przegania, nie daje w spokoju wypić pod sklepem - dodaje. – Jednak to bardzo potrzebny funkcjonariusz.
       Czas wolny dzielnicowy Ślusarki poświęca na załatwianie spraw rodzinnych. Lubi też wyjechać za miasto, np. na własną działkę.
      
       Asp. Mariusz Ślusarski, rewir II, rejon IV: Baczyńskiego, Bartnicza, Bukowa, Cisowa, Częstochowska, Dworkowa, Fromborska, Gojawiczyńskiej, Grabowa, Głogowa, Iwaszkiewicza, Iławska, Jagodowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jelenia Dolina, Jemiołowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasprowicza, Kaszubska, Królewiecka (od 191 nieparz.; od 148 parz.), Kruczkowskiego, Leszczynowa, Makuszyńskiego, Modrzewiowa, Nałkowskiej, Niemcewicza, Okrężna, Orkana, Porazińskiej, Poświatowskiej, Przybyszewskiego, Rumiankowa, Sarnia, Sosnowa, Staffa, Stawowa, Strumykowa, Syrokomli, Wilcza, Wileńska, Winnicka, Witkiewicza, Wiązowa, Wrzosowa, Zakątek, Żeleńskiego.
      
       Nr SMS-owy: 16
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA16. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       Mł. asp. Waldemar Głodnicki.(DPOLICJA19)
       Sierż. Jakub Sawicki (DPOLICJA14)
       Sierż. Łukasz Olejarz (DPOLICJA21)
       Asp. Dariusz Szczepkowski (DPOLICJA13)
       St. sierż. Paweł Myszk (DPOLICJA17)
       Asp. Włodzimierz Koszelow (DPOLICJA11)
       Mł. asp. Sylwester Kamecki (DPOLICJA10)
       Mł. asp. Rafał Gorczyński (DPOLICJA08)
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz (DPOLICJA07)
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA 02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama