UWAGA!

Prezydent podziękował za obywatelską postawę

 
Elbląg, Prezydent podziękował za obywatelską postawę
fot. nadesłana

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z ppłk  Robertem Witkowskim, dyrektorem Aresztu Śledczego. Spotkanie było okazją do podziękowania za obywatelską postawę pana dyrektora, dzięki której doszło do zatrzymania sprawcy kradzieży roweru.

Sytuacja miała miejsce w Gdańsku. Będąc poza godzinami służby ppłk. Robert  Witkowski jadąc na rowerze zauważył kradzież stojącego jednośladu. Nie był obojętny.  Pojechał za złodziejem, powiadamiając jednocześnie policję o przestępstwie. Dzięki temu funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

-  Gratuluję obywatelskiej postawy. Mam nadzieję, że będzie ona wzorem dla innych. Niestety takie zachowania są rzadkością, dlatego trzeba je doceniać i pokazywać te dobre przykłady – zaznaczył podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.

Dyrektor Aresztu całą sytuację komentuje bardzo krótko i skromnie: - Dla mnie to powinno być normalne zachowanie. Niestety ludzie są znieczuleni, nie chcą się angażować. Koło tego miejsca przejeżdżało wielu rowerzystów i kierowców. Niestety nikt nie zareagował. Mam nadzieję, że dałem dobry przykład nie tylko innym obywatelom, ale przede wszystkim moim funkcjonariuszom, od których wymagam takich postaw. Skoro ich szef potrafi, to każdy z nich też potrafi – podkreśla ppłk Robert Witkowski.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński Brawo! Dokładnie tak, to jest właśnie przykład obywatelskiej, pro-społecznej postawy - pogratulować:) Hashtagi: #ChwalaBohaterom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  RobertKoliński(2019-09-17)
 • "Koło tego miejsca przejeżdżało wielu rowerzystów i kierowców. Niestety nikt nie zareagował" A złodziej to pewnie miał transparent "Uwaga kradnę rower" i rzucał się wszystkim w oczy informując każdego. Jest wielu ludzi którzy komuś pomogli albo udaremnili kradzież ale zostają w cieniu i nikt o tym nie pisze ani nie dostaje nagród. Dla mnie koleś karierowicz albo chce coś nagłośnieniem osiągnąć. Żenada.
 • Wystarczy pogadać z podopiecznymi tego pana żeby się dowiedzieć co nieco o jego metodach pracy, był kiedyś artykuł o pewnym strażaku z OSP który by się wykazać i zarobić sam podpalał łąki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  strasznik(2019-09-17)
 • Ludzie są obojetni bo mamy takie prawo i dodatkowo jest ono egzekwowanie na niekorzyść obywateli. Komu by się chciało szarpać z jakimś oprychem a potem siedzieć w areszcie za udział w bójce. A powinno być to rozstrzygane przez policję a nie prokuratora. Taki chory kraj. Ale tak wybieramy to tak mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Korkociąg(2019-09-17)
 • Wróblewski musi odejść. Okupanta wygnać do swoich na bagna.
 • Pewnie szuka roboty w urzędzie miasta
 • Robota na zlecenie. Walka o stanowisko na kogucie trwa jawna ustawka i polityczna zagrywka pis
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Jasnowidz(2019-09-17)
 • a podpisu pisowcu ci zabrakło?
 • Opozycji by tak nie gratulował. Gdyby to np. komendant Straży Pożarnej wykazał się takim bohaterstwem w rodzinnym Gdańsku to pewnie prezydent nie zwróciłby na to uwagi, ale ze to Koalicjant w walce ze Złem to należy sprawę pokazać i gratulować. Na emeryturze zapewne będzie doradzał lub pomagał w jakim referacie.
 • Koniecznie trzeba było opisać i nagrodzić taką akcję.
 • a ze służby więziennej uciekają do wojska, ciekawe czemu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ......(2019-09-20)
Reklama