UWAGA!

Przedstawiciele "Atomów" u wojewody

 
Elbląg, Przedstawiciele "Atomów" u wojewody
fot. nadesłana

Stowarzyszenie Elbląg Europa za projekt „Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur – Atomy“ otrzymało europejską nagrodę Eurodesk 2013 Information & Dissemination Champion Award. W poniedziałek 30 września przedstawiciele „Atomów“ spotkali się z Jackiem Protasem, marszałkiem województwa.

Eurodesk to sieć działająca w 32 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i młodzieżową. Edukacja, szkolenia, mobilność i fundusze to główne obszary zainteresowania zrzeszenia. W Eurodesku funkcjonuje ponad 1300 organizacji, w tym ponad 70 w sieci Eurodesk Polska. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego działają dwa punkty Eurodesku, w Olsztynie i Elblągu.
       - Serdecznie gratuluję stowarzyszeniu zdobycia prestiżowej europejskiej nagrody - powiedział Jacek Protas, marszałek województwa. - Cenię sobie współpracę z organizacjami młodzieżowymi funkcjonującymi w regionie i cieszę się, że tak aktywnie działają i współpracują ze sobą.
       Projekt „ Atomów“ polegał na utworzeniu sieci powiązań pomiędzy organizacjami pozarządowymi na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Inicjatywa pozwoliła na zrzeszenie 32 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających w bardzo zróżnicowanych warunkach. Miejscowości, w których działa sieć to: Olsztyn, Elbląg, Ełk, Morąg, Bartoszyce, Gołdap, Braniewo, Pasłęk, Sorkwity, Mrągowo, Świętajno, Pisz, Susz i Zalewo.
       - Obecnie trwają prace nad powołaniem pełnomocnika marszałka ds. młodzieży - dodał marszałek Jacek Protas. - Młodzież chce mieć swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował jej głos w dyskusji o ważnych sprawach regionu.
       Atomy w sieci stały się przedstawicielem i konsulatem młodych ludzi z Warmii i Mazur przy tworzeniu polityki młodzieżowej regionu i lokalnych społeczności. W wyniku współpracy członków sieci Atomy i samorządu województwa został opracowany dokument pn. „Kierunki Polityki Młodzieżowej Warmia i Mazury na lata 2013-2017“.
       Stowarzyszenie Elbląg Europa jako pierwsza polska organizacja pozarządowa otrzymała statuetkę i laur Championa Informacji Młodzieżowej.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A gdzie tu młodzież, same starostwo i z Olsztynem trzyma :(
 • Nie wiesz nic to się nie udzielaj zamiast gadać głupoty.
 • Grunt, aby hajs się zgadzał. Ale w zamian przynajmniej robią coś pożytecznego, a nie złodzieje z PiS czy innych PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  JanekzwsiElbląg(2013-10-01)
 • Brawo Atomy! Brawo Elbląg Europa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  ArkadiuszJachimowicz(2013-10-01)
 • młodzież od czarnej roboty a laury zbiera szefostwo hehehe jak komus pasuje taki układ, ze młodych wykorzystuja pod przykrywką wolontariuszy. .. pseudo idea. .młodzież i bez nich działa preznie, nie potrzeba żadnych politycznych czy państowywch ukłądów; ) to samo żyje bez pseduo nadzoru ludzi szukajacych pracę, oni kasę biora a naiwna młodzież tyra; ) Musza trzymac z Olsztynem bo inaczej nie dostaną żadnej dotacji hehe Elblag podpada pod warmie i mazury nie pomorze wiec tylko z nimi mogą coś zdziałac. „ Młodzież chce mieć swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował jej głos w dyskusji o ważnych sprawach regionu” – kto tak uważa? Protas? Nieistotne. Na podstawie wniosków on tak sądzi? Pewna część radzi sobie bez przedstawiciela. Jaka bzdura, nie potrzeba żadnych stowarzyszeń aby coś robić. Oni kasę biorą, uważajcie! Dla was resztki, koszulki, pisanki, kubki hehehe
 • Ten komentarz jest tak beznadziejny, że aż szkoda pisać cokolwiek... widać, że nawet nie pokwapiłeś się przeczytać o czym był projekt i co w nim się stało. Nie masz zielonego pojęcia kto ile lat ma na tym zdjęciu i jakie potrzeby ma młodzież w regionie. Nie masz najmniejszego pojęcia: dlaczego ten projekt został napisany? i co przyniósł itp. Polecam lekturę przed wypowiedzią: www.atomywsieci.pl Pracowałem i pracuje w tym projekcie, mam 22 lata, jestem specjalistą ds. informacji młodzieżowej, projektów międzynarodowych, środków grantowych na rzecz młodzieży, obecny animator młodzieżowy i przyszły trener młodzieżowy. Jeżeli młodzież w tym projekcie na którymkolwiek etapie byłaby wykorzystywana to wiedziałbym o tym, a jestem w stanie się założyć, że nie znasz nikogo z 600 młodych osób biorących udział w tym projekcie i 100 dorosłych, którzy się kształcili, aby lepiej wspierać młodzież w lokalnych społecznościach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  1
  tenzlewejnazdjęciu.(2013-10-04)
 • Nie było cie od początku to nie pisz bzdur. Propagandę siejesz! Nie wierzę ci bo ich znam! To dlaczego ludzie współpracujacy ze stowarzyszeniem elblag europa ich tak nienawidza? zazdrosc? nie sądze. raczej niedotrzymane obietnice lenina (kulasiewicza) i spółki. A jakie były walki o stołki prezesa. kto pamieta początki to wie; -) Jakimś cudem Kulasiewicz w koncu dorwał się do stołka :) a komentarz to jest twój beznadziejny naiwniaczku. Ile ci płąca za propagande? hahah ręka rękę myje w urzedzie.
Reklama