UWAGA!

Skąd zielona woda w Kumieli

 
Elbląg, Skąd zielona woda w Kumieli
(fot. Czytelnik)

- W Kumieli, przy moście na wysokości hotelu przy ul. Kościuszki, płynie zielona ciecz – zaalarmował nas Czytelnik, przysyłając zdjęcie. Sprawdziliśmy, co to jest.

Sprawę zgłosiliśmy służbom miejskim. Na miejsce pojechał patrol Straży Miejskiej, a urzędnicy referatu ochrony środowiska ustalili, że zielona ciecz w Kumieli ma związek z ostatnimi pracami Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - W nawiązaniu do przesłanego zapytania oraz dokumentacji zdjęciowej informuję, że w dniu wczorajszym (21.03.2019r.) służby techniczne EPEC usuwały awarię sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Poznańska-Królewiecka. Pojawiające się zielone zabarwienie wody w rzece Kumieli na wysokości Hotelu Młyn jest związane z wystąpieniem powyższej awarii. Informacja o prowadzonych pracach, a także o wypływie czynnika grzewczego została zgłoszona do Centrum Zarządzania Kryzysowego przez Dyspozytora Sieci EPEC. Jednocześnie informuję, że czynnik grzewczy znajdujący się w sieci ciepłowniczej zabarwiony jest środkiem o nazwie fluoresceina. Środek ten jest powszechnie stosowany w przedsiębiorstwach ciepłowniczych w celu szybszej lokalizacji nieszczelności instalacji przesyłowych i nie stwarza zagrożenia dla środowiska – poinformował nas dyspozytor sieci EPEC.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo dla Elblążanina za szybką reakcję i brawo dla służb za podjętą interwencję. ..
 • pokażcie certyfikat że jest ekologiczny
 • To znak żeby pe. .. ał (w PL) lub g. j ( w GB) Biedroń nie zawłaszczał wiosny.
 • o tym ze jest nieszkodliwy np dla ryb czy innych mieszkancow wodnych nie jestem przekonany
 • Na Wikipedii można znaleźć link do karty informacyjnej o niebezpieczeństwach wydanej przez producenta tej substancji. W niej czytamy: pkt 2.1 "Działanie drażniące na oczy", pkt 2.2 "W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. ", pkt 4.1 "W przypadku kontaktu ze skórą - Zmyć mydłem i dużą ilością wody. Zasięgnąć porady medycznej. W przypadku kontaktu z oczami - Przemywać dokładnie dużą ilością wody przynajmniej przez 15 minut i skonsultować się z lekarzem. ", pkt 6.2 "Środki ostrożności w zakresie ochrony środowiska - Nie dopuścić do przedostania się do kanalizacji. " Dalej nic się nie stało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  67
  6
  swiecacewciemnosciach(2019-03-22)
 • Kto sprawuje pieczę na EPEC-em nasz Pan Prezydent Wróblewski. Kto zostanie ukarany?
 • A jaką kare dostał ten co zatruł Drużno,jak skończyła się ta sprawa?
 • Świętego Patryka było przecież.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  Pavlo (2019-03-22)
 • w Gdańsku 2 tygodnie spuszczali szambo do Motławy i wszystko było w porządku, zero zanieczyszczeń, w tym wszystkim zależy kto komu i za co płaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  2
  slawekel1(2019-03-22)
 • @hamulec - Mam wrażenie, że jesteś bardziej szkodliwy, niż ta fluoresceina - albo niewiele wykiełkowało tej wiosny pod twoją kopułką. Co ma piernik do wiatraka? Wszystko kojarzy ci się z d. .pą?
 • @swiecacewciemnosciach - Pójdę Twoim tokiem rozumowania: jeśli można jeść sól, to nasypanie jej do oczu nie powinno spowodować żadnych skutków. Pamiętaj też o stężeniach różnych substancji, a pojmiesz różnicę między wypiciem szklanki wody z łyżką octu a wypiciem szklanki ostu z łyżką wody. Jeśli spożywasz benzoesan sodowy w potrawach, nie powinno się nic stać, kiedy zjesz kilogram czystego benzoesanu. Tak czy nie? Logiczne myślenie nie boli :)
 • Czynnik grzewczy znajdujący się w sieci cieplnej czyli krótko i zwięźle mówiąc językiem zrozumiałym dla przeciętnego elblążanina woda grzewcza barwiona na zielono w celu łatwej lokalizacji wycieku z sieci.
Reklama