UWAGA!

W szpitalu wojewódzkim wracają porody rodzinne

 Elbląg, W szpitalu wojewódzkim wracają porody rodzinne
fot. pixabay

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu wracają porody rodzinne. - Dopuszczamy obecności osoby towarzyszącej przy porodzie. Oddział Położniczo-Ginekologiczny spełnia kryteria wypracowane przez konsultantów krajowych w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz perinatologii, a także rygorów bezpieczeństwa wdrożonych - informuje szpital.

Osoba towarzysząca musi zachować zasady bezpieczeństwa i dostosować się do zaleceń. Osoba towarzysząca może uczestniczyć od pierwszego okresu porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie - dotyczy to fizjologicznego porodu. Jest zobowiązana do wypełnienia ankiety epidemiologicznej, noszenia przez cały czas pobytu w szpitalu maseczki, rękawiczek i fartucha, który zapewnia szpital, do posiadania i użycia środka dezynfekcyjnego dedykowanego do wnoszonego przez siebie sprzętu nagrywającego (telefon komórkowy, aparat, kamera itp.). 

Jest zobowiązana w przypadku posiadania ujemnego testu antygenowego lub PCR w kierunku antygenu SARS-CoV-2 do przedstawienia go personelowi (test jest nieobowiązkowy i nie jest warunkiem dopuszczenia osoby towarzyszącej). Osoby towarzyszące pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala. Ostateczną decyzję o możliwości odbycia porodu w towarzystwie bliskiej osoby podejmuje lekarz. Decyzja uzależniona jest od kwalifikacji wstępnej, która odbywa się w Położniczej Izbie Przyjęć i podejmowana jest w oparciu o oszacowanie ryzyka epidemiologicznego i związanego z tym rozprzestrzeniania się zakażenia oraz stanu klinicznego rodzącej.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama