UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: debatę prezydencką, Ultra Wysoczyznę i wybory

 Elbląg, arch. portel.pl
arch. portel.pl

Jest poniedziałek (15 kwietnia), a my przedstawiamy najciekawsze wydarzenia tego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z serwisu Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

W środę, 17 kwietnia, zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na debatę prezydencką portEl.pl przed drugą turą wyborów, w której zmierzą się Michał Missan i Andrzej Śliwka. Wejściówki na to wydarzenie można odbierać w naszej redakcji (mamy 70 miejsc). Przeprowadzimy również transmisję na żywo z debaty, którą rozpoczniemy o godz. 17.

 

„Moje prace, wykonane na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat, to obiekty realne. Kilka najstarszych wykazuje niepoprawne zaangażowanie ideowe, komentując formą i treścią bieżące zawirowania społeczne i polityczne” – mówi o swojej twórczości znany elbląski rzeźbiarz Waldemar Cichoń. Jego twórczość będziemy mogli podziwiać już w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 18 na wernisażu w Centrum Sztuki Galeria El. Wystawa nosi tytuł „Odlot”.

 

Już po raz 155. odbędzie się parkrun park Modrzewie Elbląg. Cosobotnie spotkania przyciągają wielu miłośników biegania i rekreacji. Przypominamy, że udział w nich jest bezpłatny, do pokonania marszem, truchtem lub biegiem jest 5 km alejkami parku Modrzewie. A nad całością czuwa świetna grupa wolontariuszy. Początek o godz. 9.

 

Sobota to także czas ultra emocji. Po raz trzeci w Elblągu i regionie odbędzie się Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna. W sobotę (20 kwietnia) w rywalizacji na czterech dystansach (12, 24, 54 i 80 km) wystartuje około 1000 uczestników, odbędą się też zawody dzieci. Zachęcamy do kibicowania, centrum zawodów jest elbląska Bażantarnia. Emocje gwarantowane od świtu niemal do zachodu słońca.

 

Od piątku do niedzieli w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka odbywać się będzie turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski w koszykówce dziewcząt do lat 13. Podopieczne Magdy i Wiktorii Kołackich z Truso Elbląg zmierzą się z silnymi zespołami z Krakowa, Poznania i Bydgoszczy. Mecze elblążanek: piątek o godz. 17.30, sobota o godz. 15.30 i niedziela o godz. 12.30.

 

Po sportowych emocjach przyjdzie czas na podjęcie decyzji, która będzie miała wpływ na dalsze losy Elbląga. W niedzielę, 21 kwietnia, czeka nas druga tura wyborów prezydenckich. Zachęcamy do udziału w głosowaniu! Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7 do 21.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu Na Wynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Debata dla naiwnych bo nie za obiecanki się ufa lecz czyn a tego trudno oczekiwać bo sam prezydent może sobie pomarzyć o decyzji gdyż cała rada miasta jest o tego. Proszę tylko nie kasować !
 • Który wygra ? Kalafiorem mi to wisi !!!
 • Tylko nie narzekaj potem, nie płacz, nie miej żadnych wniosków ani uwag. Skoro się uchylasz...
 • Śliwka w kompot, Missan na stołek... Śliwka korzystał z wsparcia pisowskich tłustych kotów no i z kranu z kasą... , Missan więcej, ,tymy rencyma, ,. osiągnął... i raczej jest mniej majętny... Piar pisowski ze Śliwką, praktyka administracyjna w Ratuszu za Missanem... Pozostaje uroda, która niestety mija i jest względna bo zależy co się komu podoba!
 • oczywiście pole manewru jest ograniczone cwaniactwem pisowskim jakie zostało po, ,tłustych kotach, ,Patrz dotacje i należności naliczane przez Rząd!
 • na telebimie, kiedy w czasie debaty nie wyświetla się stoper może jakaś tapeta. Symbolizująca, że kiedy okolice zmagają się z możliwością zalania miasto nie tylko wypłynie na szerokie wody, ale Elbląg przyleci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ekwipunek(2024-04-15)
 • Dlaczego uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych? Niech pogłębia sięPrzepaść między ludźmi a nauką tak, aby informacje skierowane do ogółu społeczeństwa zostałyZnieczulone możliwymi treściami - szczególnie bez filozofii. Należy użyć przekonywania, a nie bezpośredniejPrzemocy. Będziemy transmitować przez TV rozrywkę, która pochlebia emocjom i instynktowi. Zajmiemy umysły tym, co jest daremne i zabawne - nieustanną gadką i muzyką, aby nie uruchamiaćMyślenia. SeksualnośćBędzie najważniejsza - jako znieczulenieSpołeczne, nie ma nic lepszego. Należy zabronić powagiEgzystencji, wyśmiewaćWszystko, co ma wysokąWartość, utrzymywać ciągłe apologię lekkości, tak aby euforia reklamy i konsumpcji stała się cenną składową standardu ludzkiego szczęścia i wzorem wolności. Napór na zbiorowość spowoduje taką integrację, że jedynymLękiem będzieWykluczenie zSystemu i tym samym utrataDostępu do warunków materialnych niezbędnych do szczęścia. MasowyCzłowiek, powinien być traktowany takim, jakim jest: produktemCielęcym i musi być monitorowany tak, jak powinno byćStado. Wszystko, co pozwalaUśpić jego jasność, jego krytyczny umysł jest dobre społecznie, zaś to co mogłoby go obudzić, musi byćZwalczone, wyśmiewaneDuszone... Wszelkie doktrynyKwestionujące system muszą być określone jakoWywrotowe iTerrorystyczne, a popierający, traktowani jako wrogowiePubliczni. „Ludzka przestarzałość” 1956
 • Śp. Prof. Staniszkis: w Polsce dziwi mnie to, że ludzie nie cenią swojej wolności Postanowiłem sprawdzić, czy pani profesor Jadwiga Staniszkis pamięta tamte zdziwienia. Pojechała do szkoły językowej w Londynie, a jednocześnie pracowała jako au pair, szybko więc poznała zwyczajne życie. Efekt naszej rozmówki w moim komentarzu — czytamy. Cały post z opisanym wspomnieniem jest dostępny na Instagramie Mariusza Szczygła. Pisarz zapytał socjolog wiele lat później, co dziwi ją obecnie. A czemu się pani profesor dziwi dziś — spytałem 61 lat później. Oto jej odpowiedź: W Polsce dziwi mnie to, że ludzie nie cenią swojej wolności i wolności innych. Że pozwalają władzy — i PiS, i PO nie są tu bez winy — na różne sposoby naruszać tę wolność. Obojętność wobec postępowania władzy jest dziś szokująca. Demokracja paradoksalnie powoduje większą obojętność niż system totalitarny. Bo ludzie myślą, że wybory to wszystko, co mają w ręku, i one załatwiają sprawę. Oczywiście to, co robi obecna władza, to nie jest drastyczne naruszanie wolności, tylko pełzające. W totalitaryzmie byliśmy o wiele bardziej czujni. A z drugiej strony dziwi mnie obojętność władzy na potrzeby zanikającej klasy inteligenckiej, która przecież potrzebuje otwartości.
 • @akuku - POpaorańce strasznie się boją pana Śliwki! Ośmiornico trwaj! Hashtagi: #A8
 • W sejmie siedzą lenie nic nie robią żadna ustawa tylko nabijają kabzy z naszych podatków te komisję to wyciąganie forsy - ile już to kosztowało - kiedy się to skończy. Politycy nie znają matematyki-tylko tworzą emocje. Żadnego rozwoju POLSKI. Tusk nie umie rządzić. WYBIERAJMY Pana ANDRZEJA ŚLIWKĘ na prezydenta ELBLĄGA. On stawia na rozwój naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  przyszlość(2024-04-16)
Reklama