UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Jazzbląg i nie tylko!

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Jazzbląg i nie tylko!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Zanim jednak dotrzemy do stacji "muzyczny weekend", po drodze, warto zrobić przystanek w Bibliotece Elbląskiej. Tam w czwartek (12 lipca), w ramach cyklu „Ziołowe lato", odbędą się warsztaty kulinarne pn. Bakłażan a’la kawior, boćwina z ziołami, które poprowadzi Barbara Bukowska. Sala u św. Ducha czeka od godz. 11.
       W czwartek także w bibliotece, ale w filii nr 4 Nad Jarem, odbędzie się wernisaż wystawy grafiki komputerowej autorstwa Justyny Kozłowicz pt. „50 twarzy piękna”. Na wystawie zaprezentowane zostaną głównie portrety. Początek o godz. 17.
       I powolutku zbliżamy się do weekendu. W piątkowy (13 lipca) wieczór w zabytkowych murach Galerii EL zabrzmi muzyka. O godzinie 19 wystartuje Festiwal Jazzbląg. Na pierwszy ogień pójdą: Sławek Jaskułke, Andy Middelton Quintet feat. Adam Nussbaum. W sobotę (14 lipca) drugi dzień festiwalowy i nowe emocje, za sprawą Artura Dutkiewicza i jego Trio oraz Agi Zaryan.
       Sobota (14 lipca) z przewodnikiem zapowiada się smacznie. Amadeusz Pfeifer poprowadzi zainteresowanych szlakiem karczm, zajazdów i restauracji. Miejsce zbiórki: przy pomniku Odrodzenia, pl. Konstytucji.
       Niedziela (15 lipca) przyniesie kolejną muzyczną ucztę. Tym razem w ramach XXI Letniego Salonu Muzycznego w muszli w Bażantarni wystąpi kwartet „Ben van den Dungen Quartet”. Zabrzmi jazz po holendersku. Wstęp wolny. Radzimy jednak się pospieszyć, bo leśne koncerty cieszą się tak dużą popularnością, że przychodząc na "ostatnią chwilę" o miejscu siedzącym pozostaje pomarzyć.
      
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama