UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: koncert muzyki polskiej i paradę wodną

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: koncert muzyki polskiej i paradę wodną

Jest poniedziałek (2 maja), a przed nami jeszcze jeden dzień majówki! Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

Jeszcze dziś (2 maja), w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Tolkmicku, odbędzie się koncert muzyki polskiej w wykonaniu zespołu smyczkowego z Katowic „A.Quartet”. Początek koncertu o godzinie 18.

Warto dodać, że z okazji dzisiejszego święta, na Bramie Targowej zawiśnie biało-czerwona flaga.

 

Jutrzejsze uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się mszą świętą o godz. 11.30 w katedrze, w intencji ojczyzny. Potem, na bulwarze Zygmunta Augusta, odbędą się uroczystości: odegrany zostanie hymn Polski a ze sceny usłyszymy przemówienia okolicznościowe.

 

Rownież jutro (3 maja), na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz w okolicach mostów Niskiego i Wysokiego, odbędzie się parada wodna. Będzie to uroczysta parada jednostek pływających (statków, jachtów, łodzi, katamaranów, rowerów wodnych, kajaków, skuterów i innych). Zbiórka jednostek pływających o godz. 12.30.

 

Tradycyjnie już, w pierwszą środę miesiąca (4 maja), kino Światowid zaprasza miłośników historii Elbląga na seans z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tematem filmów i prelekcji będzie „Historia elbląskich Żydów”. Początek seansu o godzinie 18. Wstęp wolny.

 

W czwartek (8 maja), w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, wysłuchamy utworów takich klasyków, jak Józef Haydn, Carl Stamitz czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Nie zabraknie też dzieł młodego kompozytorskiego pokolenia, a EOK wystąpi wraz z najlepszymi studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku. Za pulpitem dyrygenta stanie Marcin Mirowski. Start o godzinie 18. Bilety dostępne są online.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach. Przypominamy również o nadchodzącej majówce. Więcej informacji o zaplanowanych wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama