UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Repliki i Wielorzecze

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Repliki i Wielorzecze

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Od 17 do 22 września (poniedziałek - sobota) o godz. 18 kino Światowid zaprasza na Elbląskie Repliki 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć najnowsze kino polskie: od debiutów filmowych po głównych faworytów do nagrody Złotego Lwa.
      
       W poniedziałek, 17 września, w klubie Mjazzga odbędzie się impreza pod hasłem "Winyle dla Ciebie". Jak zapowiadają organizatorzy: "Udział w wydarzeniu będzie okazją nie tylko do nabycia ciekawej płyty, ale również wsparcia lokalnej inicjatywy. Część wpływów ze sprzedaży przeznaczona będzie na rzecz wsparcia OTOZ Animals Schronisko w Elblągu. Dobrowolnie można również wesprzeć schronisko wrzutami do puszek. Ponadto przy wejściu stał będzie koszyk na karmę, smycze, obroże, zabawki i koce dla zwierząt. Do zobaczenia w poniedziałek!". Początek wydarzenia o godz. 16. 
      
       Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek (18 września) na kolejną sesję jazzową. Początek o godz. 20, wstęp bezpłatny. 
      
       Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu zapraszają na konferencję naukową pn. „Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej”, która odbędzie się w ramach 6. edycji Elbląskiego Forum Kulturoznawczego w dniach 19-20 września (środa - czwartek). Początek o godz. 16, miejsce: sala „U św. Ducha”. Wstęp wolny. 
      
       W czwartek, 20 września, rozpoczyna się VI Festiwal Literatury Wielorzecze. W programie m.in. spotkanie z Michałem Witkowskim, autorem "Lubiewa" czy "Drwala". Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.
      
       Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kulminacyjnym punktem ETZT jest Europejski Dzień Bez Samochodu (22 września), kiedy to kierowcy za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego mogą podróżować bezpłatnie komunikacją miejską. Tego dnia w Elblągu odbędzie się również przejazd rowerowy, od godz. 11 do 14. 
       Zacznie się na placu Jagiellończyka, dalej rowerzyści pojadą ul. Karową, Teatralną, 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Nitschmana, Grobla Św. Jerzego, Bema, Kościuszki, Chrobrego, Sybiraków, Marymoncką, Kościuszki, Agrykola – Szkoła Podstawowa nr 3. To właśnie przy tej szkole przejazd się zakończy, tam też odbędzie się festyn rowerowy. 
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informacje o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama