UWAGA!

Teraz ja - Wiatr od morza

 Elbląg, Czy nasza nasza starówka odzyska charakter miasta hanzeatyckiego?
Czy nasza nasza starówka odzyska charakter miasta hanzeatyckiego? fot. nadesłana

Coraz częściej, zwłaszcza przed różnymi wyborami, rozpoczyna się walka polityków o Elbląg i jego przyszłość. Akcje rozpoczęła Pani poseł Gelert, która zafundowała kilka lat temu w marinie w Kątach Rybackich pomnik " Łopaty " która miała wzywać wszystkich, którzy dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej otworzą wrota statkom i jachtom na akwen, a zwłaszcza do Elbląga.

Teraz ta wizja staje się bardziej realna, bo nie tylko politycy miejscowi włącznie z olsztyńskimi, którym marzy się dostęp do morza, ale i szef jednej z największych partii w czasie wizyt w naszym mieście zapewnił, że uczynienie Elbląga czwartym portem Bałtyku stało się realne. Nawet obecnie panujący rząd (jeszcze pod wodzą premiera Tuska) potwierdził, że przyłoży swoją " łopatę" dla realizacji tego dzieła.
       "I had a dream" , jak powiedział ktoś inny w innej sprawie. Myślę, że to się może spełnić. Że obecne szpetne i puste nadbrzeże rzeki Elbląg lub kanału - jak mówią rodowici elblążanie, zapełni się jednostkami pływającymi i Elbląg powstanie jak Feniks z popiołów.
       Dotychczas prezentowane zdjęcia Elbląga właśnie od strony rzeki prezentują starówkę, której faktycznie nie ma.
       Nawet portEl.pl zmienił obrazek Elbląga przy swoim logo, podobnie jak swego czasu browar w reklamie. Na razie już tylko na dworcu PKS widnieje malowidło, które oszukuje przyjezdnych w kwestii obecnego wizerunku starówki.
       Budowa przekopu będzie trwała co najmniej kilkanaście lat. W oczekiwaniu na ruch statków i wizyty upragnionych turystów zróbmy coś sami, co poprawi wizerunek starówki od strony kanału. Zabudujmy kamieniczkami obecnie puste i szpetne nadbrzeże. Dopiero wtedy nasza starówka odzyska swój niepowtarzalny charakter hanzeatycki, jak na zdjęciu.
       Będę więc głosował na tych, którzy postawią sobie taki cel.
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.3 3 7

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Politycy zajmuja sie obiecywaniem. Polacam wszystkim zostawić ich problemy i zajac sie własnymi. Bo nikt za was ich nie rozwiążę. Polityków interesuje tylko władza i pieniadze dla siebie. Dlatego nie chodze na wybory i polecam innym, jeżeli jest wam zle to tylko wy to rozwiazecie nie ci ktorzy obiecuja ze zrobia aby tylko zaglosowac na nich
 • święte słowa! Nic dodać nic ująć. Brawo! Są jeszcze trzeźwo myślący ludzie. Jeżeli pójdę głosować, to na tych, którzy są ostatni na liście. Niech ostatni będą pierwszymi!
 • Jakie szpetne nadbrzeze? Cos autorowi sie chyba pomylilo, nadbrzeze zostalo w czesci odremontowane i wyglada juz niezle, faktem jest to ze zwykle jest puste.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Ferdek.Schichau(2014-10-22)
 • Ferdek. Schichau. Jeżeli jesteś inteligentnym człowiekiem to chyba widzisz różnicę na zdjęciu a w rzeczywistości. Teraz wygląda jak " szczerbata babcia " bez zębów. Starówka bez takiej zabudowy to pantomima.
 • "(. .. )poprawi wizerunek starówki od strony kanału(. .. )" - podpisał się kolega - Elbingerer, a nazywa naszą rzekę kanałem. Wstyd!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Żuber(2014-10-22)
 • Jest rzeką umowną, bo płynie z kierunkiem wiatru, najczęściej od Zalewu do Drużna. Żuber stań nawet nad Kumielą i zobacz co to jest rzeczka, a co dopiero rzeka. Rz. Elbląg to bardziej kanał ściekowy i tak został nazwany po 1945 r. do kiedy pseudo "Romerowie" nie uznali kanału do którego wpadają małe potoki i ścieki Rzeką Elbląg.
 • Autor ma rację, bo tam woda stoi a nie płynie, no i cuchnie.
Reklama