UWAGA!

Wielkanoc na drogach

Elbląg, Wielkanoc na drogach
(fot. KMP Elbląg)

Policjanci z ruchu drogowego elbląskiej komendy prowadza działania pod nazwa „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” . Od piątku na drogach obecne są dodatkowe policyjne patrole. Efektem ich pracy jest dyscyplinowanie kierowców łamiących przepisy, w tym tych przekraczających dozwolona, bezpieczną prędkość.

Łącznie przez 3 dni elbląscy policjanci skontrolowali 213 pojazdów. Największy ruch na drogach w okolicach Elbląga panował w piątek. Wtedy to policjanci zatrzymali do kontroli 102 auta. Za każdym razem przeprowadzano badanie trzeźwości kierowcy oraz sprawdzano stan techniczny pojazdu. Mimo dużej ilości kontroli funkcjonariusze nie trafili na kierującego będącego pod wpływem alkoholu. W 14 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu. Najwięcej wykroczeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn, a także skutek poważnych wypadków drogowych. Policjanci w 43 przypadkach ukarali kierowców mandatami właśnie za nadmierną prędkość. Kierowcy często tłumaczyli się przedświątecznym pośpiechem. W 5 przypadkach ukarano mandatami kierowców przewożących dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych.
       Przed nami działania drogowe związane z powrotami. Dziś policjanci również będą dokonywać wzmożonych kontroli, sprawdzać trzeźwość i pilnować bezpiecznych prędkości.
      
      
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Mimo dużej ilości kontroli funkcjonariusze nie trafili na kierującego będącego pod wpływem alkoholu. " No jak nam przykro. Natomiast nachlana świnia policyjnba i potencjalny morderca rozbił się w świąteczny weekend na moście Poniatowskiego w Warszawie. Był tak nawalony że nawet nie pamiętał kto kierował. Niech zaczną kontrolować swoich koleżków to i wyniki będą bo jeżdżą bezkarnie myśląc że nikt im nic nie zrobi jak ten z wypadku i taka jest prawda póki sam sie nie rozbije albo kogoś nie zabije na drodze. Jak najszybciej wprowadzić badania alkomatem wszystkich policjantów przed i po służbie. Któraś moczymorda jest przeciw ?
  • w kazdym zawodzie znajdzie sie jakas tzw moczymorda wiec kolego nie obrazaj innych pracownikow czy to policjantow czy budowlancow a ty to co
  • Gdybyś nie zrozumiał to tłumacze łopatologicznie. Napisałem o policyjnych pijakach o których mozna praktycznie co chwile przeczytać w prasie czy innych mediach. Ci praworządni mogą spać spokojnie.
  • PARPA masz jakiś kompleks czy co odnośnie policjantów aaa wiem pewnie któryś ci żonke. .. ;)
  • obrońca pijaków się znalazł. Z komendy piszesz aspirancie ?
Reklama