[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kaczyński: przekop nie jest ani trudny, ani drogi

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w auli uczelni przy ul. Lotniczej
Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w auli uczelni przy ul. Lotniczej (fot. Michał Skroboszewski)

- To, że w Elblągu nie było przez tyle lat, przez tyle dziesięcioleci porządnego portu, to był wynik specyficznej sytuacji politycznej – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. Szansą ma być przekop, który "może ożywić tutaj życie gospodarcze". Jarosław Kaczyński odwiedził Elbląg, gdzie spotkał się z sympatykami swojej partii - wizyta odbyła się w ramach kampanii wyborczej. Zobacz więcej zdjęć. 

- To, że w Elblągu nie było przez tyle lat, przez tyle dziesięcioleci, porządnego portu, to był wynik specyficznej sytuacji politycznej – powiedział podczas środowego (4 września) spotkania w murach uczelni przy ul. Lotniczej. - Władze Polski nie mogły dokonać przekopu Mierzei Wiślanej, chociaż nie jest to przedsięwzięcie ani bardzo trudne, ani bardzo drogie [15 lipca Urząd Morski w Gdyni wskazał jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum belgijsko- polskiego, które zaproponowało cenę 992 mln 270 tys. zł, za tę kwotę wykonany zostanie pierwszy etap inwestycji – red.], po prostu dlatego, że decyzje zapadały gdzie indziej.
      Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazywanie na wycinkę drzew na Mierzei Wiślanej "jako na jakieś straszliwe zniszczenie budzi różnego rodzaju wątpliwości".
      - Budzi zastanowienie nad tym, czym ci ludzie w gruncie rzeczy się kierują. Oczywiście, są tacy, którzy kierują się naiwnością, wiarą, że żadnego drzewa nie można wyciąć. Są tacy ludzie, nie mają racji, ale ponieważ to ich autentyczny pogląd trzeba to szanować. Chociaż, oczywiście, nie można działać zgodnie z ich zaleceniami. Ale czy to jest pogląd wszystkich, którzy dzisiaj organizują operację "uniemożliwimy przekop"? Obawiam się, że jest inaczej – mówił Jarosław Kaczyński. - Z punktu widzenia Elbląga i okolic, tej części Warmii i po części Pomorza, to jest przedsięwzięcie ekonomiczne [przekop - red.], które może ożywić tutaj życie gospodarcze, w bardzo poważnym stopniu.
      Także grupa Energa spodziewa się, że Elbląg oraz region będą jeszcze bardziej się rozwijać, m.in. dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej. Jej władze zdecydowały, że czas otworzyć tutaj oddział spółki Energa Operator.
      7 września w Lublinie odbędzie się konwencja programowa PiS, jednym z haseł jest "sto obwodnic".
      - Będą one także tutaj, na tej ziemi - obiecywał Jarosław Kaczyński. - To są takie rzeczy jak wiadukt w Ostródzie, na który czekano przez pół wieku, żeby miasto nie było podzielone. Krótko mówiąc takich przedsięwzięć będzie bardzo wiele, one powinny "pchnąć" tę ziemię i Elbląg do przodu. I to bardzo szybko.
      Polityk PiS wspomniał również, że Polska ma szansę dogonić "przeciętną Unii Europejskiej" za 14 lat, natomiast Niemcy za 21 lat.
      - To jest perspektywa realna, pod jednym warunkiem: że to będą dobre rządy – podkreślał Jarosław Kaczyński.
      Wybory odbędą się 13 października, wtedy też Polacy pójdą do urn, aby wybierać posłów oraz senatorów.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama