UWAGA!

Kaczyński: przekop nie jest ani trudny, ani drogi

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w auli uczelni przy ul. Lotniczej
Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w auli uczelni przy ul. Lotniczej (fot. Michał Skroboszewski)

- To, że w Elblągu nie było przez tyle lat, przez tyle dziesięcioleci porządnego portu, to był wynik specyficznej sytuacji politycznej – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. Szansą ma być przekop, który "może ożywić tutaj życie gospodarcze". Jarosław Kaczyński odwiedził Elbląg, gdzie spotkał się z sympatykami swojej partii - wizyta odbyła się w ramach kampanii wyborczej. Zobacz więcej zdjęć. 

- To, że w Elblągu nie było przez tyle lat, przez tyle dziesięcioleci, porządnego portu, to był wynik specyficznej sytuacji politycznej – powiedział podczas środowego (4 września) spotkania w murach uczelni przy ul. Lotniczej. - Władze Polski nie mogły dokonać przekopu Mierzei Wiślanej, chociaż nie jest to przedsięwzięcie ani bardzo trudne, ani bardzo drogie [15 lipca Urząd Morski w Gdyni wskazał jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum belgijsko- polskiego, które zaproponowało cenę 992 mln 270 tys. zł, za tę kwotę wykonany zostanie pierwszy etap inwestycji – red.], po prostu dlatego, że decyzje zapadały gdzie indziej.
      Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazywanie na wycinkę drzew na Mierzei Wiślanej "jako na jakieś straszliwe zniszczenie budzi różnego rodzaju wątpliwości".
      - Budzi zastanowienie nad tym, czym ci ludzie w gruncie rzeczy się kierują. Oczywiście, są tacy, którzy kierują się naiwnością, wiarą, że żadnego drzewa nie można wyciąć. Są tacy ludzie, nie mają racji, ale ponieważ to ich autentyczny pogląd trzeba to szanować. Chociaż, oczywiście, nie można działać zgodnie z ich zaleceniami. Ale czy to jest pogląd wszystkich, którzy dzisiaj organizują operację "uniemożliwimy przekop"? Obawiam się, że jest inaczej – mówił Jarosław Kaczyński. - Z punktu widzenia Elbląga i okolic, tej części Warmii i po części Pomorza, to jest przedsięwzięcie ekonomiczne [przekop - red.], które może ożywić tutaj życie gospodarcze, w bardzo poważnym stopniu.
      Także grupa Energa spodziewa się, że Elbląg oraz region będą jeszcze bardziej się rozwijać, m.in. dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej. Jej władze zdecydowały, że czas otworzyć tutaj oddział spółki Energa Operator.
      7 września w Lublinie odbędzie się konwencja programowa PiS, jednym z haseł jest "sto obwodnic".
      - Będą one także tutaj, na tej ziemi - obiecywał Jarosław Kaczyński. - To są takie rzeczy jak wiadukt w Ostródzie, na który czekano przez pół wieku, żeby miasto nie było podzielone. Krótko mówiąc takich przedsięwzięć będzie bardzo wiele, one powinny "pchnąć" tę ziemię i Elbląg do przodu. I to bardzo szybko.
      Polityk PiS wspomniał również, że Polska ma szansę dogonić "przeciętną Unii Europejskiej" za 14 lat, natomiast Niemcy za 21 lat.
      - To jest perspektywa realna, pod jednym warunkiem: że to będą dobre rządy – podkreślał Jarosław Kaczyński.
      Wybory odbędą się 13 października, wtedy też Polacy pójdą do urn, aby wybierać posłów oraz senatorów.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jarosław Kaczyński to największy z ówcześnie żyjących Polaków. Naprzód ku zwycięstwu. Wielka Polska.
 • Ale no i co? Ten pan przeżył tą wizytę? Tyle wielbiących pokój i tolerancję ugrupowań obiecywało mu "zły koniec w męczarniach"
 • Kopcie ten przekop i co będzie się zobaczy a reszta mnie nie obchodzi bo się wybory zbliżają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  89
  22
  Z i e l a r z (2019-09-04)
 • Jaro to wielki polski patriota. Polska dziś się rozwija i jest pięknym krajem. Polacy są w końcu podmiotem we własnym kraju, a nie jak kiedyś przedmiotem Kaczyński jest gwarantem polskiej niezależności.
 • E tam. Kiełbasa wyborcza i tyle. Nie ma co wznosić peanów na cześć Kaczyńskiego.
 • Kiedy obwodnice Malborka i przede wszystkim Starogardu Gdańskiego?!
 • Na psychiatrę chyba za późno w Twoim przypadku już ????????
 • Program POlszewickich gruch na wierzbie czyli obiecanki cacani. Natomiast Polacy zostostaną wyrolowani bez mydła przez totalnie tęczowych POKOmuchów. Wybór należy do ciebie. Jeżeli chcesz pracować do 69 lat to głosuj na PO, jeżeli chcesz pracować do 60 i 65 lat to głosuj na PiS.
 • @Konan - Największy :'D Polaków :'D
 • RobertKoliński Kolejny, tradycyjny i wyborczy stek populistycznych półprawd, kłamstw i zwykłych bredni wygłoszony przez Jarosława Kaczyńskiego w Elblągu - ani przekop nie ma żadnego większego znaczenia strategicznego, ani o przekop nie toczy się żadna zakulisowa "walka" (poza tą w paranoicznej głowie Kaczyńskiego i jego wyznawców), ani też wyrzucanie w błoto 185 mld zł (na wojenny złom) nic dobrego Polsce i Polakom nie przyniesie (no może z wyjątkiem Napoleona z Żoliborza, który będzie mógł się pochwalić na kolejnej paradzie kolejnym "PiStolecikiem"). Czy Wielki GenSek wspomniał coś o powodach olania (!) Polski przez rewizora Trumpa i szczegółach rezygnacji z opodatkowania wielkich cyber-korporacji w Polsce, co nakazał PiSiorkom nadzorca z Waszyngtonu, sam o tym zresztą wasali informując na konferencji? Hashtagi: #wasalizm,#serwilizm,#jurgielt,#PolskaNaKolanach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  120
  69
  RobertKoliński(2019-09-04)
 • RobertKoliński "Miał być podatek od Google, Amazona, i Facebooka, ale nie będzie. Mike Pence ugrał w Polsce, co chciał. Polska nie wprowadzi podatku cyfrowego. Rząd planował opodatkowanie amerykańskich gigantów taki jak m. in. Google, Amazon, Facebook czy Apple. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni po wizycie w Polsce wiceprezydenta USA Mike"a Pence"a. (. .. )" - polecam lekturę. Hashtagi: #NieSpieWstajeZkolan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  100
  31
  RobertKoliński(2019-09-04)
 • Pisowskie programy socjalne oduczą ludzi pracować.
Reklama