UWAGA!

Medialny Stan Wyjątkowy

 Elbląg, Medialny Stan Wyjątkowy

Centrum Sztuki Galeria EL ogłasza Medialny Stan Wyjątkowy. Efekty jego wprowadzenia będzie można poznać już 12 stycznia – także wyjątkowo - o godz. 17.30 podczas otwarcia multimedialnej wystawy, prezentującej prace pedagogów oraz studentów obecnego II roku Katedry Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Wernisażowi będzie towarzyszył happening Detonacja Pierwsza, przygotowany przez Roberta Knutha i Jerzego Mazzolla.

Wspólne skonfrontowanie prac na jednej wystawie wykładowców i wychowanków Katedry jest doskonałą okazją do sprawdzenia istniejącego potencjału artystycznego oraz daje możliwość zweryfikowania zachodzących między nami relacji w kontekście procesu dydaktycznego.
       W październiku 2010 r. rozpoczęła działalność Akademia Sztuki w Szczecinie – nowa, państwowa uczelnia artystyczna, a wraz z nią Katedra Nowych Mediów, badająca transgraniczną sztukę najnowszych technologii – multimedia. Program kształcenia uwzględnia wyjątkową specyfikę Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzone jest obecnie kształcenie zarówno na kierunkach muzycznych jak i plastycznych. Kluczowym polem zainteresowań jest zatem przestrzeń powstająca na styku tych dwóch dziedzin sztuki. Na wystawie można będzie zobaczyć prace artystów, należących do ścisłej czołówki polskiej sceny artystycznej oraz prace studentów, które są wynikiem eksperymentu realizowanego w podczas procesu dydaktycznego. Kamilowi Kuskowskiemu – profesorowi i kierownikowi Katedry, udało się ściągnąć do grona pedagogów znaczące nazwiska z obszaru szeroko pojmowanych sztuk wizualnych, warto wymienić choćby Łukasza Skąpskiego, Andrzeja Wasilewskiego, Zorkę Wollny, Agatę Michowską czy Annę Orlikowską. Wspólnym mianownikiem dla wystawy jest w dużym uogólnieniu myślenie konceptualne, które jest istotnym elementem w budowaniu własnego języka wypowiedzi artystycznej. Oprócz wspomnianych już powyżej nazwisk, na wystawie znajdą się prace: Kamila Kuskowskiego, Waldemara Wojciechowskiego, Agaty Zbylut, Agaty Michowskiej, Piotra C. Kowalskiego, Zbigniewa Taszyckiego, Roberta Knutha, Aleksandry Ska, Krzysztofa Keda Olszewskiego, Danuty Dąbrowskiej i Piotra Klimka.
      
       Po wernisażu, o godz. 18, odbędzie się happening Detonacja Pierwsza, przygotowany przez Roberta Knutha i Jerzego Mazzolla.
       Jerzy Mazzoll (ur. 1968 r.) polski klarnecista, wokalista i kompozytor yassowy, związany przez pewien czas z klubem Mózg w Bydgoszczy i trójmiejską sceną yassową, choć występujący także np. w Warszawie. Twórca (w 1991) idei muzyki "arhythmic perfection", improwizuje arytmiczne kompozycje używając czasem zamiast nut rysunków mających oddawać nastrój utworu. Używa także elementów klasycznego jazzu, folku i muzyki współczesnej (np. muzyki klezmerskiej z Amsterdamu). Uznany przez Jazz Forum za jednego z najciekawszych współczesnych polskich klarnecistów. Tworzy także instalacje multimedialne i jest autorem awangardowych filmów. Na początku lat 90. był związany z multimedialną galerią Delikatesy-Avantgarde, zdaniem Polityki jednej z najciekawszych galerii roku 1994 w Polsce.
      
       Wystawa będzie czynna do 12 lutego 2012.
      
Beata Branicka, Galeria El

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Galeria EL i jej projekty artystyczne są miałkie intelektualnie i rozedrgane Formalnie. Obok, w miarę poważnych propozycji, górę biorą popisy populistyczne, niewiele mające wspólnego ze Sztuką !.
  • aleś wysilił intelekt
  • hmm, program wygląda bogato i z chęcią to zobaczę, więc bym nie przesadzał z tą krytyką.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Polski Anarchista(2012-01-11)
  • Popieram pierwszą wypowiedż i zawartą tam tezę. Galeria EL, ta po Kwiatkowskim, to zwyczajne przedsiębiorstwo rozrywkowo-wystawiennicze - i. .. .. niewiele więcej !. Niestety. Galerię zabijają błędne decyzje Kadrowe.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Studentka ASP(2012-01-12)
  • Wywalidź wszystkih leni, a pracuje ich tam ze 40 (wszystcy czyli)!!!
  • jakich 40? ja naliczyłam 63 osoby a każdy z pensją 3 tysie
  • A może tak by ktoś się wypowiedział na temat wrażeń z wernisażu zamiast zaglądać do kieszeni pracowników i spekulować co do ich ilości (kto da więcej!?). Mnie się bardzo podobało. Galeria powinna żyć, a nie być skamieniałym obiektem przeszłości. To jest właściwe miejsce na eksperymenty ze sztuką. Brawo Galernicy :)
Reklama