UWAGA!

Przedsiębiorcy zalali agencję wnioskami o granty

 Elbląg, Przedsiębiorcy zalali agencję wnioskami o granty
(fot. pixabay.com)

Ponad 13,5 tysiąca wniosków złożyli przedsiębiorcy na konkurs grantowy na kapitał obrotowy, który ogłosiła Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego. Na dofinansowanie może liczyć co dziesiąty.

To drugi konkurs w tej sprawie ogłoszony przez W-MARR. Poprzedni został anulowany, bo procedura składania wniosków przez internetowy generator na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” wzbudziła kontrowersje. Limit niespełna 40 milionów złotych dotacji na kapitał obrotowy został wyczerpany wówczas w ciągu... trzech minut.

Po licznych skargach przedsiębiorców konkurs powtórzono, zmieniając jego zasady. Przedsiębiorcy mieli tydzień na złożenie wniosku, a o przyznaniu środków nie będzie decydować kolejność zgłoszeń, tylko punktacja uwzględniająca m.in. spadek obrotów spowodowany pandemią koronawirusa (co najmniej 30 procent, im wyższy tym więcej punktów) oraz okres funkcjonowania firmy (im dłuższy, tym więcej punktów).

- W ramach naboru wniosków o granty na Kapitał obrotowy Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 „Wsparcie antykryzysowe dla mikro i małych przedsiębiorstw Warmii i Mazur” złożono 13508 wniosków o łącznej wnioskowanej wartości grantów 443 857 355,16 zł – poinformowała Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Przy puli dofinansowań sięgającej 40 mln złotych oznacza to, że na grant może liczyć do dziesiąty wnioskodawca. Agencja opublikowała już wstępną listę z punktacją.

- Jest to wyłącznie lista automatycznie sporządzona na podstawie danych we wnioskach. Wnioski będą dopiero podlegały weryfikacji i ocenie, w wyniku czego grant będzie mógł być przyznany, lub nie – w przypadku oceny negatywnej lub zostawienia wniosku bez rozpatrzenia. Do złożenia papierowej wersji wniosku z załącznikami W-MARR S.A. wezwie mailowo tylko wnioskodawców o najwyższej punktacji, których wnioskowana łączna wartość wsparcia w postaci grantów wyniesie 110% kwoty alokacji na nabór – informuje W-MARR.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Te tarcze są dla tych co zawsze ledwo zipali. Spadek 30procent to już katastrofa.
 • Gdzie dofinansowania dla pozostałych branż?mieliśmy już kontrakty
 • No juz widze strumien kasy gdyby rzadzila Kidawa lub Piekny Rafalek lub Rudy Kaszub z Vincentem(piniedzy nima I nie bedzie)robta co chceta, radzta se sami. Garbusiarz cell is ta
 • Abstrakcja totalna. Tysiące firm, z 10 pierwszych arkuszy tabeli które wykazały 100% spadek a nie dotykał je wcale lock down. Dziwnie podejrzane. Albo ktoś nie zrozumiał tabelek.
 • To fakt mieliśmy podpisane umowy. Chcemy odszkodowanie.
 • Dofinansowanie z Grantu było dla wszystkich. Samozatrudnionych, mikro, małych i średnich.
 • Obrazowo wygląda to dramatycznie jak kropelka w morzu. Kwartalne spadki podmiotów w obrotach o 100,99,98,97% a doszedłem tylko do 10 strony listy. Chyba ktoś tu nie fiskalizował przychodów bo to aż niemożliwe, żeby branże, które hulają bez dnia przerwy wykazywały takie kwity.
 • @Zbyszek1 - Ten moment kiedy tvpis wchodzi za mocno
 • Pierwsze 14 stron to głównie spadek obrotów o 98-100%. A jak zagłębić się mocniej to głównie firmy sezonowe które wykazały spadek za miesiące styczeń, luty, marzec gdzie nic nie produkują. Tylko tabelka wszystko przyjmie, ale nikt racjonalnie do tego nie podejdzie. Bo po co, głupkom wszystko można wmówić. Idąc dalej, 100% straty rok do roku to 0zl obrotu do 0zl obrotu:)taka firma dostanie, nie patrząc na to że kolejne miesiące (już w dobie pandemie przyniosą jej setki tysięcy zysku). Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, aby prowadzić firmę 72 lata, zatrudniać ok 20 pracowników i mieć 100% straty. Branze że 100% straty to glownie: Budowlanka, elektryka, gospodarstwa ogrodnicze, fryzjerstwo itd. Paranoja, a zarazem niesamowity przekręt!!!!! Coś nieprawdopodobnego jeśli skoczy się ten nabór bez jakiejś weryfikacji i korekty zasad, bo dostaną w 99% ci którzy tak na prawdę mają rok najlepszy w życiu. Podostaja granty, a w innych miesiącach zarobią więcej niż kiedykolwiek. Przepraszam wszystkich budowlańców i elektryków, ale jakim trzeba być nieudolnym fachowcem, aby mieć 100% straty w takich usługach. Tyle w temacie
 • @Tomek........ - Z tą branżowością masz rację. Fryzjer kosmetyka ok może wykazać, że stał na pusto marzec, kwiecień, maj 2020.Tam był lock down a budowlanka szła na ostro pracując u Deweloperów i prywatnych inwestycjach. Wydaje mi się, że jeśli algorytm przyjął spadek 100% jako 0zł do 0zł rok do roku to jest to do wywalenia w kosmos. To są po proste puste miesiące w ramach sezonowości danej firmy. Naprawdę 2019 do 2020 okres covid jak komuś spadło o 50-60%. Co najmniej z 500 do 250tys albo 1mln do 500tys spadło obrotu to jest de facto na 100 stronie Grantu. Chore.
 • No tak właśnie jest. Otrzyma sezonowość i oszuści (oczywiście nie w 100%, ale 80% firm które otrzymają to będzie właśnie taki powód). Brane byly 3 miesiące, więc z tym fryzjerem też bym polemizowal. Branża nje była zamrożona przez 3 miesiące, a po otwarciu choć może mniej klientów było, ale 0 klientów to już nie da się uwierzyć. Dlatego dla mnie to skandal, gdy są brane takie kryteria gdzie nie jest punktowana suma obrotów, a nawet bym posunął do wniosku, że jeśli spadek to w skali całego roku tego analogicznie do poprzedniego. To pokazuje prawdę o całej firmie.
 • @Tomek........ - Brawo. prawda jak rząd może cokolwiek wiedzieć o działalności. Dlatego taki kryzys dają tym co nie powinni. ku. .a mać.
Reklama