UWAGA!

Rzecznik finansowy prześwietli elbląski nadzór budowlany (wracamy do tematu)

 
Elbląg, Rzecznik finansowy prześwietli elbląski nadzór budowlany (wracamy do tematu)
(fot. pixabay.com)

Sprawą nieprawidłowości finansowych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla Miasta Elbląga zajmie się Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. Zawiadomienie do tej instytucji po kontroli w PINB złożył wojewoda warmińsko-mazurski.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Elbląga pobrał niezgodnie z prawem ponad 37 tys. złotych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z puli przeznaczonej na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. Te środki przeznaczył następnie na wypłatę nagród uznaniowych dla pracowników tej instytucji – pisaliśmy na początku sierpnia. Nieprawidłowości ujawniła kontrola służb wojewody warmińsko-mazurskiego.

Do tej pory ani wojewoda ani Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie nie wyciągnęli konsekwencji służbowych wobec osób odpowiedzialnych za te nieprawidłowości.

- Warmińsko-Mazurski Inspektor Nadzoru Budowlanego jako organ wyższego stopnia kontroluje jedynie merytorycznie pracę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga, w zainicjowanych przez strony postępowaniach administracyjnych (odwoławczych i zażaleniowych) w odniesieniu do ustawy Prawo budowlane oraz w sprawach skargowych rozpatrywanych w trybie ustawy Kodeks postępowania administracyjnego – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Maciej Kotarski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. - Organem kontroli finansowej jest wojewoda warmińsko-mazurski, który analizował całokształt sprawy, tym samym wojewoda jest wyłącznie właściwym organem, aby ocenić zasadność skierowania dalszych wniosków względem kontrolowanego.

Wojewoda, jak poinformował nas jego rzecznik Krzysztof Guzek, skierował 23 sierpnia „zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w sprawach rozpatrywanych przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. (…) Zawiadomił o ujawnieniu okoliczności wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga” - napisał Krzysztof Guzek.

Jak już wcześniej informowaliśmy, prezydent Elbląga złożył wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o odwołanie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga. Jednocześnie razem ze starostą wystąpili do wojewody o ty, by od 1 stycznia 2022 roku PINB dla Powiatu Elbląskiego objął także swoim działaniem Elbląg.

- Argumentami przemawiającymi za przyjęciem takiego rozwiązania są: racjonalizacja wydatków, usprawnienie obsługi i poprawa skuteczności działania PINB. - napisali we wniosku.

„W przypadku rozszerzenia przez wojewodę zakresu działania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Elblągu likwidacji ulegnie organ Powiatowego Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga wraz z inspektoratem, przy pomocy którego wykonuje swoje zadania ustawowe. Tym samym wniosek o odwołanie PINB dla miasta Elbląga z zajmowanego stanowiska będzie wówczas bezprzedmiotowy” - dodał w swoim piśmie do naszej redakcji Maciej Kotarski.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Puenta jest następująca- żyjemy i pracujemy w czasach kiedy nawet zwyklego tj. podrzędnego pracownika ocenia się nie za pracę, za doświadczenie, za zaangażowanie tylko przez to kogo zna, jakie ma powiązania polityczne, czasem rodzinne z kim i po się spotyka, do kogo uśmiecha i ma to potem przełożenie na wszystko! Stąd jest jak jest, a jak jest każdy widzi, na szczęście coraz bardziej to się wysypuje i wychodzi na światło dzienne bo nic ani nikt nie trwa wiecznie a ludzie potrafią juz powiedzieć Nie !
 • Mógłbym mieć doktorat, z tego co tam się dzieje. Tylko tam trzeba przewietrzyć totalnie i całkowicie. .. ..
 • @Kat_Na_Idiotów - Przewietrzyć, odświeżyć i odmlodzić przydaloby się nie tylko tam. .. .dlatego zanim ktoś chce robić porządki u kogoś niech najpierw zrobi je u siebie. .. .
 • Owszem kontrola okresowa potrzebna ale najgrubsze miliardy w świetle dnia poszły na psychoze zastrzykową i na to nieograniczony jest budżet : setki mln dawek do zakupu rok w rok, loterie, billboardy, spoty w TV, pensje Pazury, sportowców promotorów, Simonów, Horbanów itp itd. W ogole ktoś ogarnia tę schizę ? Po wyszczepieniu całego stada w Anglii i na wzgórzach Golan urósł wskaźnik zachorowań rok do roku (w UK lato 2020: średnio dziennie 700 zakażeń w trakcie całego lata, lato 2021: średnio dziennie po 30.000 zakażeń od lipca). Zamiast obiecanej redukcji transmisji o 95% mamy ujemną skuteczność -4186%. W odpowiedzi zamawiają trzecią dawkę ('ostatnia prosta'już nieaktualna)czyli doprowadzą że w 2022 będzie jeszcze wiecej zakażeń a Ci wtedy zaczną szczepić nawet nienarodzone płody. Kto rządzi tym światem ?! Geert Bossche i wielu innych naukowców zagłuszanych w skorumpowanych mediach, przewidziało to wszystko i ostrzegali że ten eksperymentalny preparat przyniesie odwrotny skutek. O ciągłych protestach od 2 miesiecy we Francji po kilkaset tys osób totalna blokada informacyjna w TV. Propaganda bardziej tępokrawędziasta niż w głebokim PRLu (wtedy ludzie np w Świdniku na znak buntu bojkotowali media i w trakcie nadawania dziennika wieczornego wychodzili ostentacyjnie na spacery)
 • Bo Polska to skrajnie porąbany kraj, ploty ważniejsze od wszystkiego - masz rację
 • Oczywiscie niejeden zbudowal swoją, ,karierę, ,posiłkując się plotą. .. i innym mniej profesjonalnymi metodami. .. ..
 • Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze miasta czas na dobrą zmianę i nowy ład w naszym mieście.
 • Bez jaj, każdy się boi. Jawne naruszenie prawa stwierdzone w kontroli, a nie da się zwolnić ani księgowego (który nie świadczy pracy zgodnie z KP!)ani Inspektora. Nie do ruszenia. Beton. Niedasizm, brak sprawczości, brak procedur, decyzyjności. Polski dramat. Jak się okazuje zostajesz Inspektorem Powiatowym i możesz wszystko!
 • No dobra ale Pisz do konca. Zachorowalnosc wzrosla ale umieralnsc spadla I chyba o zycie tu chodzi a nie o zachorowalnosc. Garbusiarz cyklista
 • @zzz@333 - To z jakiej partii jest ten księgowy a inspektor? Z NSDAP? Hashtagi: #KolejNadzalewowa, #DworzecElblagZdroj, #korupcja
 • W książce pt. Idiotokracja mechanizmy obecnego rządzenia pięknie wytłumaczono. Jak trzeba zrobić coś konkretnego, wybudować, naprawić wychodzi, że "król jest nagi".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  czyli nieumny(2021-09-02)
 • @TeofilSkorupa - To prawda.
Reklama