UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Kostka brukowa dla kierowców

Kostka brukowa dla kierowców

2016-07-05 13:47

Czerwona kostka brukowa położona wzdłuż chodnika oznacza zwykle ścieżkę dla rowerzystów. Ale nie na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Tutaj w ten sposób zaznaczono... miejsca do parkowania samochodów. To waszym zdaniem hit czy kit?

Święty Mikołaj patronem miasta

Święty Mikołaj patronem miasta

2016-04-21 15:30

Elbląg będzie miał swojego patrona – świętego Mikołaja. Taką decyzję przez aklamację mają podjąć władze miasta na uroczystej sesji 5 maja. - Odwoływanie się do uniwersalnych wartości, które reprezentuje ten patron – miłosierdzia, dobroci i dobroczynności – nie będzie pokazywało jakiegoś rozdźwięku między sacrum i profanum – stwierdził Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej. Co sądzicie o tym pomyśle? To hit czy kit?

Łosoś na pałacu – hit czy kit?

Łosoś na pałacu – hit czy kit?

2016-03-31 15:07

Historia tego budynku sięga XVIII wieku, a dzieje jego renowacji to dobrych kilkanaście lat. W 2001 r. pałacyk przy ul. Stoczniowej kupiła Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, która przez kolejne 15 lat, z przerwami, odnawiała go. Wygląda na to, że remont dobiegł końca. Zobacz więcej zdjęć.

Odpoczynek przy cmentarzu

Odpoczynek przy cmentarzu

2015-12-21 14:30

Największa trasa rowerowa w Polsce zahacza również o Elbląg. W mieście znajdują się trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, które mają być miejscem odpoczynku. Jedno z nich ulokowano tak, że widać cmentarz Agrykola. To hit czy kit? Zapraszamy do dyskusji.

Słupkiem w upartego kierowcę

Słupkiem w upartego kierowcę

2015-12-18 12:31

Co zrobić, by zniechęcić kierowców do parkowania „na dziko” na trawniku naprzeciw szpitala wojewódzkiego? Urzędnicy ratusza znaleźli sposób: postawili słupki ograniczające wjazd. Problem w tym, że to niewiele pomogło. To waszym zdaniem hit czy kit?

Kamienny krąg na Warszawskiej

Kamienny krąg na Warszawskiej

2015-05-11 11:37

Każdy kierowca, który wyjeżdża z Elbląga w kierunku Węzła Raczki, może odnieść wrażenie, że na środku ulicy Warszawskiej z ciężarowki spadły kamienne płyty. Uspokajamy. To drogowcy ustawili tutaj tymczasowe rondo, by udrożnić ruch na skrzyżowaniu z ulicą Żuławską. Waszym zdaniem hit czy kit? Zobacz zdjęcia. 

Kolorowy zawrót głowy

Kolorowy zawrót głowy

2015-04-22 17:11

Dobiega końca przebudowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Odsłonięto już całą kolorową elewację budynku, nawiązującą do nut na pięciolinii. Jak wam się podoba, szczególnie nocą? To Waszym zdaniem hit czy kit? Zapraszamy do głosowania.

Miasto szlabanami stoi

Miasto szlabanami stoi

2015-02-04 15:14

W Elblągu trwa szlabanomania. W ostatnich tygodniach tylko w okolicy ulicy Słonecznej zamontowano trzy szlabany, broniące dostępu do miejsc parkingowych. Zakładają je wspólnoty mieszkaniowe, którym nie żal na taką inwestycję kilkunastu tysięcy złotych. To hit czy kit? Oceńcie sami.

Nasze dwie nowe rzeźby

Nasze dwie nowe rzeźby

2014-11-27 14:08

- Rzeźba w przestrzeni zamkniętej, jak muzeum, jest wyłączona z naszego codziennego życia. Rzeźba usytuowana w plenerze, w przestrzeni publicznej, w mieście obcuje z otoczeniem, z życiem codziennym mieszkańców. I w tym tkwi właściwa jej wartość - mówił Kaoru Matsumoto, japoński artysta, który do Elbląga przyjechał na zaproszenie Galerii El i to właśnie tu postawił swoją jedyną jak dotąd w Europie rzeźbę kinetyczną. Tego samego dnia miastu przybyła jeszcze jedna forma przestrzenna, a pojawiła się w Parku Traugutta. Zobacz więcej zdjęć.  Czy nowe rzeźby to hit czy kit? Zapraszamy do dyskusji i głosowania.

Więc chodź pomaluj mój świat... na szaro

Więc chodź pomaluj mój świat... na szaro

2014-09-22 16:48

Lato się skończyło, o czym przypomina nie tylko pogoda, ale także... tramwajowe barierki, które podobnie jak jesienne liście także zmieniają kolor. Z jasnożółtego na szary. Jak wam się to podoba?

Hit czy kit: Miasteczko reaktywacja

Hit czy kit: Miasteczko reaktywacja

2014-09-02 10:29

Ci, którzy spodziewali się, że obok wyremontowanej "503" stanie nowe miasteczko rowerowe, byli w błędzie. Powróciły dawne płyty chodnikowe, odrapane znaki. A wszystko zgodnie z literą prawa, bowiem wykonawca inwestycji drogowej został zobowiązany przywrócić miasteczko do ... stanu pierwotnego. Być może miasto na własny koszt poprawi infrastrukturę, ale muszą znaleźć się na to pieniądze.

Hit czy kit: Autobusem za darmo? Radni zdecydują

Hit czy kit: Autobusem za darmo? Radni zdecydują

2014-04-18 07:37

Ale jeszcze nie teraz, a po świętach Wielkanocnych, podczas sesji Rady Miejskiej. Wtedy też radni będą głosowali nad uchwałami, które zakładają bezpłatne przejazdy podczas Dni Elbląga oraz Mistrzostw Świata. Dla Zarządu Komunikacji Miejskiej oznacza to ok. 150 tys. zł mniej.

Ziemia niczyja

Ziemia niczyja

2013-12-11 16:56

Od paru tygodni kierowcy mogą cieszyć się jazdą po szerokiej alei jaką stała się ulica 12 Lutego. Mina im trochę rzednie gdy muszą zaparkować przed jednym z funkcjonujących tu sklepów. Poprzedni "poprzeczny" parking zastąpiony został "wzdłużnym", co zmniejszyło w istotny sposób liczbę miejsc do parkowania. Do tego parkowanie tyłem, aby zmieścić się w jakiejś luce,  jest manewrem, którego na tej ruchliwej ulicy raczej należy unikać.

Na razie można je tylko spalać

Na razie można je tylko spalać

2013-11-19 16:28

Kiedy umrze mamy dwa wyjścia – nielegalny pochówek w przydomowym ogródku, który grozi grzywną lub legalne spalenie, czyli tzw. utylizację. Jednakże dla wielu pies lub kot to towarzysz życia, przyjaciel albo po prostu członek rodziny. Niektórzy chcieliby zatem móc go pochować i postawić nagrobek, ale póki co takiego miejsca ani w województwie, ani w Elblągu nie ma.

Znicze i wata cukrowa

Znicze i wata cukrowa

2013-11-02 13:50

 Z jednej strony kwiaty, wieńce, a także i znicze, z drugiej…kolorowe baloniki, wata cukrowa, a nawet dmuchane zabawki. O ile warszawska pańska skórka, czyli smakołyk serwowany podczas listopadowych świąt, ma swoją wieloletnią tradycję, o tyle w Elblągu stoiska z hot dogami są obecne dopiero od kilku lat.

Czołg kwiat

Czołg kwiat

2013-09-30 13:11

T-34, to czołg, który wygrał II wojnę światową. Mimo, że w starciu jeden na jeden z równie słynnym Tygrysem nie miał prawie żadnych szans, to dzięki swojej prostocie konstrukcji mógł być produkowany w ogromnych ilościach i zdominował pola bitew w Europie. Stosunkowo duża zwrotność, specjalnie ukształtowany pancerz, duża odporność na podpalenie (dzięki dieslowskiemu silnikowi), szerokie gąsienice przystosowane do jazdy po bezdrożach, a w późniejszych wersjach niezła armata, to tylko niektóre z jego zalet, które czyniły z niego doskonałe narzędzie do zabijania.

Reklama