UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Jazzbląg, koncert Łobaszewskiej i EOK na Żuławach

 Elbląg, graf. Andrzej Kraśkiewicz
graf. Andrzej Kraśkiewicz

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy. Cykl wraca na łamy portEl.pl po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 

W Elblągu i okolicy odbywa się coraz więcej imprez, powoli kultura i sport wracają do życia. Co prawda, takie wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym i przy ograniczonej do 150 osób frekwencji, ale warto się z tego cieszyć, co jest. 

Na początek, już we wtorek, zapraszamy na rowerową wycieczkę z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Tym razem niedawno utworzonym szlakiem elbląskich parków. Zbiórka o godz. 17 przy polanie w Bażantarni. 

W środę do Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka zaprasza kino Światowid. Tym razem widzowie obejrzą film "Kłamstewko".

W czwartek, 9 lipca, w swoje mury na pierwszy koncert po przerwie pandemicznej zaprasza Centrum Sztuki Galeria EL. Do Elbląga przyjeżdża Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore, prezentując największe swoje przeboje. Początek koncertu o godz. 19, bilety w cenie 55-70 złotych. 

Ten tydzień będzie obfitował w wiele innych muzycznych atrakcji. Na siódmą edycję festiwalu "Muzyka na Warmii i Żuławach" zaprasza Elbląska Orkiestra Kameralna. Tym razem koncerty odbędą się w elbląskiej katedrze (piątek) i kościele św. Bartłomieja w Pasłęku (czwartek). Melomani usłyszą m.in. utwory Beethovena i Bacha, nie zabraknie także melodii bardziej współczesnych. Wstęp na koncerty wolny.  Zanim się to jednak stanie, EOK zaprasza mieszkańców już we wtorek o godz. 13 na występ na placu katedralnym i wysłuchanie współczesnych aranżacji.

Po raz dziewiąty odbędzie się festiwal Jazzbląg. Co prawda tylko w jednodniowej formule (sobota, godz. 18) ze względu na pandemię, ale za to z ciekawym repertuarem. Organizator - Centrum Sztuki Galeria EL - postawił na artystów młodych, choć bardzo już doświadczonych, i świeże spojrzenie na muzykę improwizowaną. Muzykom będzie towarzyszył Janusz Kozak, przygotowując podczas koncertów grafikę inspirowaną jazzem, a festiwal zakończy tradycyjna jam session. Bilety w cenie 70-80 zł. 

A na koniec kulturalnego tygodnia, w niedzielę, zapraszamy do Bażantarni na drugie spotkanie z Letnim Salonem Muzycznym, organizowanym przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Tym razem nie muzyczne, ale teatralne. Troje aktorów z Teatru im. A. Sewruka:  Irena Adamiak, Mariusz Michalski i Krzysztof Bartoszewicz (narrator) przedstawią w konwencji "sceny przy stoliku" sztukę „Poszkodowany Goldiner” Wiktora Szenderowicza. Początek o godz. 17

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
             Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama