UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: koncerty i wykład o wojennym Elblągu

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: koncerty i wykład o wojennym Elblągu

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W poniedziałek, 27 stycznia o godz. 17:30 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się koncert Jennifer Schroeder, absolwentki szkoły. Koncert będzie rejestrowany przez Dzień dobry TVN.    

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wraz z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszają na pierwsze w tym roku spotkanie Sceny przy stoliku. Wtorek, 28 stycznia, godz. 18:30, Mała Scena. Wstęp wolny.

Tego samego dnia o godz. 20 w Klubie Krypta odbędzie się kolejna jam session. Wstęp wolny.

Tomasz Gliniecki, znany elbląski historyk, autor książek i dziennikarz zaprasza na wykład pt. Elbląg i okolice w fotografii wojennej z 1945 roku. Odbędzie się on w środę, 29 stycznia o godz. 17 w klubie wojskowym w dawnym kinie "Orzeł". Wstęp wolny.

W piątek, 31 stycznia na Modrzewinie odbędzie się Noworoczny Street Meeting połączony będzie ze zbiórką dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. Kasprzaka w Elblągu. Spot rozpocznie się o godz. 21 na parkingu przy ul Łęczyckiej 39B.

Tego samego dnia o godz. 20 w Galerii EL odbędzie się drugi koncert Ghot Guest, choć tym razem wiadomo, kogo na scenie usłyszymy. A odwiedzi nas Arek Czernysz Trio, którego lider – świetny, nagradzany akordeonista – wprowadzi nas w świat jazzu flirtującego z klasyką.

W sobotę, 1 lutego odbędzie się koncert zespołu Nene Heroine, poruszającego się w stylistyce jazz/psyhodelic rock. Muzyka Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków.
            

  Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
              Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W sobotę, 1 lutego odbędzie się koncert zespołu Nene Heroine, poruszającego się w stylistyce jazz/psyhodelic rock. Muzyka Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków. Ale gdzie odbedzie się ten koncert ?
  • Ba! A co to jest "komunikatywnych melodii"? Chodziłam do szkoły muzycznej, ale nikt mnie nie uświadomił w tej kwestii. Druga sprawa: "to mikstura analogowych brzmień dubu"Czy tu chodzi o historyczne: łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu? Bo podświadomie czuję, że ktoś mnie tu robi w konia. .. pardon. .. w kobyłę?
Reklama