UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: otwarcie Regioteki i spotkanie o zdrowym odżywianiu

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: otwarcie Regioteki i spotkanie o zdrowym odżywianiu

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w poniedziałek, 9 marca, o godz. 13 na spotkanie z funkcjonariuszami elbląskiej policji. Będzie ono poświęcone oszustwom, którym najczęściej padają osoby starsze. Jak się przed nimi chronić i co robić, gdy oszust zapuka do drzwi?

Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek, 10 marca na jam session, w której wezmą ponownie udział najmłodsi jazzmani z Elbląga. Podczas sesji zadebiutuje wokalista Magda Uler.

Filia nr 5 Kostka na osiedlu Zawada zaprasza we wtorek 10 marca, o godz. 12 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, podczas którego będzie kontynuowana rozmowa o książce „Jeść przyzwoicie. Autoeksperyment”. Specjalnym gościem będzie ekspertka od zdrowego odżywiania Aga Kopczyńska. Wstęp wolny.

W środę, 11 marca, o godz. 17 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 na otwarcie nowo powstałej pracowni regionalnej Regioteka. Wstęp wolny.

Biblioteka Elbląska zaprasza do udziału w debacie pt. "Samorządność - tożsamość - wspólnota. O nowoczesnej edukacji regionalnej". Edukacja regionalna i jej rola w funkcjonowaniu współczesnego miasta i budowaniu tożsamości jego mieszkańców”, która odbędzie się w środę, 11 marca w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

W środę, 11 marca o godz. 18 Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza do Ratusza Staromiejskiego na prezentację "Pomorskiej Drogi św. Jakuba: Braniewo – Rostock".

Filia nr 5 Kostka na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 12 marca, o godz. 17 dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na zajęcia z cyklu „Bajkowa wyspa”, które odbędą się w oparciu o książkę "Tosia i karteczka" Agaty Loth-Ignaciuk. Wstęp wolny.

Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy al. J. Piłsudskiego zaprasza w czwartek, 12 marca, o godz. 15.30 na drugą odsłonę warsztatów dziewiarskich. Zajęcia poprowadzi Pani Barbara Dorniak. Tym razem w roli głównej szydełko. Wstęp wolny.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
             Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Aktualizacja: Z powodu zagrożenia koronawirusem i decyzji premiera o odwołaniu imprez masowych planowane na środę, 11 marca, otwarcie Regioteki w Bibliotece Elbląskiej zostało przełożone na późniejszy termin. 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama