UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: wenisaż Fotki Miesiąca i koncert kolęd

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: wenisaż Fotki Miesiąca i koncert kolęd

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W poniedziałek, 13 stycznia w sali św. Ducha Biblioteki Elbląskiej odbędzie się koncert pt. "Tylko jedna jest taka noc". Będzie świątecznie, rodzinnie i magicznie.

Już po raz trzynasty mamy przyjemność zaprezentować najładniejsze zdjęcia minionego roku, wykonane przez naszych Czytelników w ramach konkursu Fotka Miesiąca. Wernisaż wystawy odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid we wtorek, 14 stycznia o godz. 18.

Tego samego dnia o godz. 17 odbędzie się spotkanie poświęcone monografii "Ludzie i megawaty". Książka dokumentująca 70 lat historii produkcji turbin parowych w Elblągu zostanie zaprezentowana 1 w Bibliotece Elbląskiej.

W czwartek, 16 stycznia w Mjazzdze zagra zespół Blauka. Blauka to polski zespół założony przez duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego. Ich muzyka to spostrzegawczy, często humorystyczny opis przemyśleń i obserwacji galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie.

W niedzielę, 19 stycznia w Galerii EL rozpocznie się nietypowy cykl koncertów w roku 2020 o nazwie Ghost Guest | Zgadnij kto? Nie będzie wiadomo, kto wystąpi na scenie. Galeria EL daje Wam jednak gwarancję świetnej muzyki, licząc na Wasze zaufanie.

W niedzielę, 19 stycznia o godz. 17:30 w Klubie Sztuki Alternatywnej Protokultura w Gdańsku odbędzie się koncert pn. "Ratujemy Maję Kapłon". Maja jest finalistką 8. edycji The Voice of Poland i zbiera pieniądze na bardzo kosztowną operację kręgosłupa.

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
             Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama