UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: wernisaże i boks

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: wernisaże i boks

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek, 24 września, o godz. 18 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kwaśniewskim autorem książki „W co wierzą Polacy?” Nie będzie to jednak spotkanie o wierze w aspekcie religijnym. Wstęp wolny.

Tego samego dnia o tej samej porze w Elbląskiej Galerii Fotografii w atrium hotelu „Arbiter” (pl. Słowiański 2) odbędzie się wernisaż okładek płytowych Marka Karewicza. Wstęp wolny.

Filia nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza w środę, 25 września o godz. 12 dzieci 3-4-letnie wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w „Klubie Małych Pszczółek”, które odbędzie się w oparciu o książkę „Poznaję i opowiadam z mamą” Doroty Zawadzkiej. Wstęp wolny.

W czwartek, 26 września o godz. 18 w hotelu Arbiter z czytelnikami spotka się autor książek o Antonim Macierewiczu i Mateuszu Morawieckim, Tomasz Piątek.

Tego samego dnia o tej samej porze w Galerii EL odbędzie się wernisaż wystawy Maurycego Gomulickiego pt. „Dziary”. Maurycy Gomulicki to postać w elbląskim środowisku miłośników sztuk wizualnych doskonale znana. Kreatywność i pomysłowość artysty była już niejednokrotnie doświadczana zarówno w CS Galeria EL, jak i w naszej miejskiej przestrzeni.

W piątek, 27 września o godz. 18 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy Jerzego Domino pn. „D'rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana”.

W sobotę, 28 września w Nowym Dworze Gdańskim obchodzony będzie Dzień Osadnika. To święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski, które ma służyć wszystkim mieszkańcom, jako pretekst do wspólnego pochylenia się nad trudną historią Żuław. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 na stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej w Nowym Dworze Gdańskim. Zobacz program

Uczniowski Klub Sportowy Kontra zaprasza na pierwszą w tym roku imprezę bokserską w naszym mieście. Podczas turnieju oprócz zawodników elbląskiej Kontry zaprezentują się pięściarze z klubów województwa warmińsko - mazurskiego, pomorskiego oraz z Rosji. Start w sobotę, 28 września o godz. 17 w hali sportowej MOS w Elblągu przy ul. Kościuszki 77a. Wstęp wolny.

To będzie weekend (28-29 września) pod znakiem manifestacji. W Elblągu zaplanowano ich aż sześć! Najpierw była mowa tylko o Marszu Równości przeciwko wykluczeniom. Okazało się jednak, że ulicami miasta chcą przejść także manifestacje "w obronie rodziny", "w obronie dzieci przed pedofilią" oraz "przeciwko zajęciom i lekcjom szkolnym, których celem jest deprawacja seksualna dzieci i młodzieży".

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.

Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama