UWAGA!

Wigilijna atmosfera na Zawadzie

Wigilijna atmosfera na Zawadzie

2018-12-21 23:15

Już po raz piąty na Zawadzie odbyła się osiedlowa wigilia. Na mieszkańców czekał dzisiaj m.in. Mikołaj, słodycze, gorący czerwony barszcz, krokiety i świąteczne ciasto. A przede wszystkim serdeczna atmosfera, która miała służyć integracji. Zobacz więcej zdjęć

To mieszkańcy wydeptali tę ścieżkę

To mieszkańcy wydeptali tę ścieżkę

2018-12-11 12:38

Ma 316 metrów długości, 2 metry szerokości. Nie jest to może inwestycja na miarę wiaduktu, ale mieszkańcom ul. Kolejowej potrzebna. Dziś prezydent zaprosił dziennikarzy, aby pochwalić się nowym chodnikiem łączącym ul. Kolejową, Willową i al. Grunwaldzką.

Rekreacja przy Cichej

Rekreacja przy Cichej

2018-12-10 14:06

W przyszłym roku na działce przy ul. Cichej i Żeglarskiej powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Zbuduje go z własnych środków Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka.

Sielanka likwiduje bariery

Sielanka likwiduje bariery

2018-12-04 10:03

W ponad 70 budynkach Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawią się składane krzesła na półpiętrach, tablice informacyjne w języku Braille'a i wiele innych udogodnień dla osób starszych i niepełnosprawnych. To jedne z elementów projektów, które spółdzielnia będzie realizować przez najbliższe trzy lata za ponad 42 miliony złotych. 85 procent tej sumy Sielanka pozyskała z funduszy unijnych.

Obywatelski mini park

Obywatelski mini park

2018-10-08 18:34

Na osiedlu Nad Jarem, przy ul. Kłoczowskiego, trwa budowa mini parku. Prace mają zakończyć się do 31 października i kosztować 355 tysięcy złotych. Inwestycję realizuje Zarząd Zieleni Miejskiej, a jest to pomysł, który wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim. 

Podwórko talentów dostępne dla wszystkich

Podwórko talentów dostępne dla wszystkich

2018-09-13 14:18

W najbliższych dniach na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 zostanie otwarty plac zabaw, który szkoła wygrała w ogólnopolskim konkursie. Jak zapewnia dyrekcja, będzie dostępny dla wszystkich. – To właśnie dzięki głosom elblążan mamy ten plac zabaw, więc nie wyobrażam sobie, żeby miał być on zamknięty – mówi wicedyrektor Alina Dudzik.

Dom pod Cisem, czyli niech się mury pną do góry

Dom pod Cisem, czyli niech się mury pną do góry

2018-09-05 15:22

Na górze hostel na 12 gości (można już rezerwować miejsca), niżej pracownie Centrum Integracji Społecznej i Dom Sąsiedzki – taka inwestycja powstaje na elbląskim Zawodziu. Dawna ruina, która straszyła przy ul. Stawidłowej 3, została wyburzona do fundamentów, w jej miejscu powstaje nowy budynek. Zobacz zdjęcia z budowy. 

Zatorze:  ugodził nożem sąsiada

Zatorze: ugodził nożem sąsiada

2018-09-03 15:02

- Lekarze powiedzieli mi, że brakowało trzech milimetrów, by nóż przebił opłucną – mówi pan Dariusz, mieszkaniec Elbląga, który został ugodzony nożem przez swojego sąsiada. Do zdarzenia doszło w piątek po południu na ul. Kilińskiego. - Na drugi dzień sąsiada wypuścili, ma jedynie dozór i zakaz zbliżania się do mnie. Dlaczego nie został aresztowany? – pyta pan Dariusz.

Nad Jarem powstanie mini park

Nad Jarem powstanie mini park

2018-08-08 12:03

355 tysięcy złotych będzie kosztować budowa mini parku przy ul. Kłoczowskiego, na osiedlu Nad Jarem. Umowę na realizację tej inwestycji, finansowanej z budżetu obywatelskiego, podpisał z wykonawcą Zarząd Zieleni Miejskiej.

Bocian i maki na 100-lecie odzyskania niepodległości

Bocian i maki na 100-lecie odzyskania niepodległości

2018-06-27 15:30

Szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości nie muszą być patetyczną akademią ku czci, którą obejrzą tylko uczniowie i zaproszeni goście. Na murze przy ul. Grochowskiej na Zawodziu powstaje niepodległościowy mural autorstwa uczennic Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zobacz zdjęcia.

Zatorze wszystko może

Zatorze wszystko może

2018-06-12 19:37

Pod takim hasłem odbył się dziś (12 czerwca) na Zatorzu festyn, podczas którego oficjalnie otwarto halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 14. To hasło najlepiej pokazuje upór i determinację mieszkańców tej dzielnicy w walce o taki obiekt. Zobacz zdjęcia.

Zielony Park powstanie Nad Jarem

Zielony Park powstanie Nad Jarem

2018-05-22 14:14

Na osiedlu Nad Jarem do końca września ma powstać Zielony Park, w którym znajdą się miejsce do rekreacji i wypoczynku. To inwestycja z tegorocznego budżetu obywatelskiego, którą przeprowadzi Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na Zajchowskiego przybędzie miejsc parkingowych

Na Zajchowskiego przybędzie miejsc parkingowych

2018-05-17 11:01

Przy ul. Zajchowskiego powstaje kolejny parking. Tym razem nowe miejsca postojowe przypadną mieszkańcom należącym do Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”. 56 nowych miejsc ma powstać już w połowie czerwca.

Trzykołowe rowery w zamian za odzież

Trzykołowe rowery w zamian za odzież

2018-05-16 11:49

Co się dzieje z ubraniami, które elblążanie wrzucają do pojemników PCK? Te, które nadają się do użytku, są rozdawane. Te w gorszym stanie są oddawane jako surowce wtórne. W zamian PCK otrzymuje trzykołowe rowery, które rozdaje niepełnosprawnym elblążanom. Dzisiaj jeden z takich rowerów trafił do pana Rafała.

Armia zamalowana, Anders na szczycie

Armia zamalowana, Anders na szczycie

2018-05-08 12:59

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo zamalowała nazwę Armii Ludowej na tabliczkach na klatkach schodowych do bloków. W zamian, ale jedynie na szczytach budynków, umieściła tabliczki z nazwą ul. Andersa. - Można się w tym wszystkim pogubić – pisze do nas Czytelnik. Co na to spółdzielnia?

Domowa wojna o parking

Domowa wojna o parking

2018-05-07 13:58

"Wojna domowa od wielu wieków trwa, wojna na gesty, wojna na słowa..." – śpiewano w słynnej serialowej piosence. Tylko powód się zmienia. W Elblągu trwa właśnie konflikt sąsiedzki o nowe miejsca parkingowe. Jedna grupa mieszkańców ich chce, druga nie chce. A przyczynę sporu najlepiej widać na transparencie przyczepionym do drzew.

Orlik będzie pod dachem

Orlik będzie pod dachem

2018-04-09 11:58

Przy Szkole Podstawowej nr 14, na Zatorzu, trwa montaż hali sportowej. Powstaje nad częścią orlika, ma być gotowa do 15 maja i kosztować ponad 700 tys. złotych.

Na Sadowej wiele się zmieni

Na Sadowej wiele się zmieni

2018-02-21 14:39

Budowa nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Sadowej wymusi zmiany w układzie drogowym w tej części miasta. Za większość z nich zapłaci deweloper. Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach Grunwaldzka-Sadowa i Grunwaldzka-Komeńskiego, dodatkowy dojazd do osiedla, wyremontowana też zostanie sama Sadowa.

Znikają pawilony przy Słonecznej

Znikają pawilony przy Słonecznej

2018-02-15 10:48

Zarząd Budynków Komunalnych rozpoczął przygotowania do rozbiórki pawilonów handlowych na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich. Na tej działce prawdopodobnie powstanie budynek mieszkalny. Zobacz zdjęcia.

Na Zatorzu powstanie hala sportowa

Na Zatorzu powstanie hala sportowa

2018-01-08 06:58

To już koniec historii o poszukiwaniu wykonawcy, który wybuduje halę sportową na Zatorzu. Prezydent zdecydował o tym, by dołożyć różnicę pomiędzy ceną zaproponowaną przez gdańską firmę w przetargu a oczekiwaniami finansowymi ratusza, więc można ruszać z inwestycją.

Reklama