UWAGA!

W naszym regionie wydłużenie obostrzeń, dołącza pomorskie

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- W województwie pomorskim chcemy zastosować dokładnie te same rozwiązania, które obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim - zapowiedział dziś (5 marca) minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodatkowe restrykcje wejdą tam w życie 13 marca. W warmińsko-mazurskim szczególne obostrzenia przedłużono o kolejny tydzień.

- Jak powiedział Adam Niedzielski, rządzący wydłużają obostrzenia dla województwa warmińsko-mazurskiego do 20 marca. Wprowadza się jednak zmianę dotyczącą szkół - nauka ma się odbywać w formie hybrydowej - czytamy na polsatnews.pl. W tym modelu część dzieci ma chodzić do szkoły przez tydzień, część być na zdalnej nauce. Możliwe ma być także realizowanie takiego modelu w systemie dziennym.

W pomorskim również zostaną zamknięte galerie handlowe, teatry, kina, hotele, baseny, sauny czy solaria. I to od 13 marca. W pozostałej części kraju nie będą na razie wprowadzone nowe obostrzenia, dotychczasowe rozwiązania mają jednak pozostać w mocy przynajmniej do 28 marca. Ewentualne regulacje dotyczące poszczególnych województw mają być z kolei prezentowane w cyklu tygodniowym.

- Niedzielski oświadczył, że nastawienie rządu co do obostrzeń zdecydowanie się zmienia i decyzje dotyczące luzowania obostrzeń będą "na pewno odważniejsze" z uwagi na to, że część społeczeństwa jest już zaszczepiona, zaś badania serologiczne pokazują, że około 20-25 proc. społeczeństwa ma już przeciwciała – relacjonuje Polsat News.

Według ministra, jesteśmy obecnie w okresie wzrostowym trzeciej fali pandemii. Apogeum ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia, później można spodziewać się słabnięcia procesów pandemicznych.

- Jest taki scenariusz analizowany, że w przypadku, jeżeli po świętach (wielkanocnych) mielibyśmy już to apogeum zachorowań za sobą, to będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami – mówił Adam Niedzielski. Podkreślił, że będzie to jednak realizowane "techniką delikatnych kroków"

 

Więcej na Polsat News

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Rząd mięknie, teraz już sam mateuszek nie podaje do publicznej wiadomości decyzji o kolejnych wprowadzanych obostrzenia tylko niedzielski. Wyraźnie zaczynają się bać ludzi.
 • 20% ma przeciwciała? 20% to może jeszcze nie ma i chyba niezbyt dokładnie zapoznał się z wykresami zachorowań na grypę z poprzednich lat, bo szczyt jest teraz, a na przełomie marzec kwiecień to będzie spadek, jak co roku od lat i żadne obostrzenia czy maseczki nie mają na to najmniejszego wpływu. Egipscy uczeni też znali się na astrologii i dokładnie wiedzieli kiedy nastąpi zaćmienie słońca, co dawało im świetną okazję do wmawiania ludowi, że bogowie zabrali słońce, bo się na nich gniewają za nieposłuszeństwo. Dzisiejszy ciemny lud w większości niczym nie różni się od egipskich niewolników.
 • Czyli do 13 marca luz bloos wirusa nie ma, 13 marca wirus przerzuci się na pomorze??
 • Dobrze że juz u nas jest podziemie, można razem usiąśc zjeśc pizze i napic sie piwa. Teraz mogą całą Polske zamknąc
 • Bo mateuszek jest malutki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  12
  Pisiory do utylizacji(2021-03-05)
 • Oho, niewolnicy wrócili z fabryk i zaczynają minusować. Ciekawe, że model kto ma wiedzę, ten ma władzę wciąż sprawdza się już od tysięcy lat, a przecież każdy ma dzisiaj dostęp do wiedzy. Widać niewolnicy nie potrafią z niej korzystać i przyswajać.
 • @Pisiory do utylizacji - ciebie do utylizacji bedziesz pierwszy
 • Absurd i głupota spadły na ziemię ! Książki na kwarantannie, a w sklepach wymiana gotówkowa z raczki do rączki. Po roku czasu rząd zorientował się, zapewne za radą swoich mędrców od wirusologii, że te uwłaczające przyłbice i przyłbiczki nie chronią co było tak proste do zrozumienia nawet dla dziecka. Do całkowitej ochrony służą ubrania ochrony pełnej. Albo rząd celowo wprowadzał w błąd obywateli, albo poziom przygotowania tych Ich ekspertów od chorób zakaźnych jest tak niski, że warto było by rozważyć pozbawienie prawa wykonywania zawodu i doradzania. Teraz hitem są maseczki, które mają ograniczone zastosowanie czasowe i nie gwarantują ochrony pełnej. Przestańmy udawać w końcu i zakończmy tę farsę na której korzystają nieliczni, szczególnie producenci nieprzebadanych preparatów. Zakończmy ten eksperyment medyczny.
 • Będą szczęśliwi. W końcu Trójmiasto to polska stolica TVN-u, a tam wirus dziesiątkuje z szybkością nowych rozporządzeń Niedzielskiego.
 • Nauczanie hybybrydowe, wielkie zamieszanie na tydzień.
 • Rok w pandemii, czyli jak obostrzeniami trzymać lud w izolacji, tak długo, aż zaakceptują komunizm.
 • s. .. syny - dlaczego ich po prostu nie olać? Wyłączyć TV, przestać słuchać różnych pinokiów z partii POPiSitp. .. My, suweren - chcemy normalnie żyć, a politycy, media i zarządcy terror-med-korporacji - niech dla siebie robią swoje teatrzyki. Norymberga dla organizatorów PLANdemii ! Hashtagi: #Norymbergadlaplandemikow
Reklama