UWAGA!

234 badania trzeźwości i 3 pijanych kierujących

 Elbląg, 234 badania trzeźwości i 3 pijanych kierujących
fot. KMP w Elblągu

W ciągu weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 78 kierujących którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. 4 kierujących nie miało uprawnień. Wykonano 234 badania na zawartość alkoholu i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni miało miejsce 27 kolizji drogowych.

W miejscowości Błudowo, patrol Grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej motorower marki Barton, którym kierował 44-latek. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,62 promila alkoholu w organizmie. Motorower przekazano innej trzeźwej osobie.

W tej samej miejscowości policyjny patrol zatrzymał także bmw kierowane przez 31-latka. Mężczyzna „wydmuchał” wynik 1,30 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że ma on również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami do listopada 2021 roku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do orzeczenia sądu Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)