Kradli prąd. Wpadli przez... media społecznościowe
Pracownicy firmy energetycznej poinformowali policjantów o możliwej kradzieży energii elektrycznej w jednym z domów na terenie Tolkmicka. Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że prąd faktycznie pobierany jest nielegalnie – co więcej, ustalili także, że wcześniej omal nie doszło w tym domu do pożaru z uwagi na zwarcie w „instalacji elektrycznej”. Problem jednak w tym, że właściciele nie mieli żadnej umowy na dostawy prądu.
Coraz bliżej finału
Nadal nie zapadł wyrok w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, oskarżonego o gwałt i molestowanie seksualne podwładnych. Dziś (9 listopada) na sali była obecna jedna z pokrzywdzonych kobiet. Co powiedziała, nie wiadomo, bo proces toczy się za zamkniętymi drzwiami, ale ostatecznie przewód sądowy został zamknięty. Obrońca i prokurator mają nadzieję, że mowy końcowe wygłoszą na kolejnym terminie, 23 listopada.
Kara za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej
Mandat w wysokości tysiąca zł oraz 10 punktów karnych to kara, którą poniósł 25-latek. Policjanci, wracając po służbie do domu, zauważyli kierowcę, który na łuku drogi, na podwójnej ciągłej wyprzedzał ciężarówkę oraz inne osobowe auto. Funkcjonariusze ustalili jego personalia i wezwali go do komendy. Policjanci apelują do wszystkich, by zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania innych na drodze. Nasza reakcja może uratować ludzkie życie.
Rodzice byli kompletnie pijani, dzieci zabrali policjanci
Dwoje dzieci w wieku 10 i 14 lat trafiło do placówki opiekuńczej po interwencji pracowników socjalnych i policjantów w jednym z elbląskich mieszkań. Kompletnie pijani rodzice nie byli w stanie zajmować się swoimi pociechami. Matka miała 3,5 promila alkoholu w organizmie, ojciec - 1,7. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.
Mężczyzna zatrzymany za produkcję alkoholu
Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli sprzęt do produkcji oraz ponad 6 tysięcy litrów gotowego alkoholu. Zatrzymano także 50-latka, który produkował wspomniany alkohol.
Potrącenie pieszego w Braniewie
Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 32-letniego mężczyzny. Kierowca mercedesa uderzył w pieszego, gdy ten znajdował się na pasach. Policjanci wciąż apelują o bezpieczną jazdę. Podczas pogarszających się warunków na drogach nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności.
Zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku
W lesie pod Tolkmickiem myśliwi zatrzymali 67-letniego kłusownika i przekazali policjantom. Mężczyzna został przyłapany w momencie, kiedy zakładał sidła na zwierzynę. Jeden z myśliwych nagrał cały proceder telefonem. Podejrzany odpowie za kłusownictwo. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Areszt za znęcanie się nad matką
Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 32-latek podejrzany jest o psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Mężczyzna odpowie również za zmuszanie pokrzywdzonej do zmiany zeznań. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 32-latek działał w warunkach tzw. recydywy.
Areszt dla mężczyzny, który pobił swoją babcię
Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek policji i prokuratury zastosował trzymiesięczny areszt wobec 26-latka, który jest podejrzany o uszkodzenie ciała swojej babci. Mężczyzna przyznał się, ale odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Skok na sklep w Pasłęku
Policjanci z Pasłęka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu w Pasłęku. Sprawcy zostali zatrzymali na gorącym uczynku. Byli wcześniej karani za kradzieże i włamania. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
Zatrzymany na przejściu w Gronowie
Wczoraj (2 listopada) funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Gronowie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.
Śmiertelnie ranił żonę, posiedzi trzy lata
Na trzy lata więzienia skazał elbląski sąd 33-letniego Andrzeja M., który w sylwestrową noc śmiertelnie ugodził nożem swoją żonę. Mężczyzna sam wnioskował o taką karę.
17-latek odpowie jak dorosły
17-letni Damian W. będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa jak osoba dorosła. Na 16 zarzucanych mu czynów cztery popełnił już po ukończeniu 17 lat. Teraz stanie on przed sądem. Za kradzieże i niszczenie mienia, których się dopuścił, może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Dotkliwie pobił swoją babcię
Policjanci z Elbląga zatrzymali agresywnego 26-latka, który dotkliwie pobił swoją 70-letnią babcię. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dostał ataku szału, który spowodowały narkotyki i dopalacze. Niewykluczone, że trafi do więziennego oddziału psychiatrycznego. Za uszkodzenie ciała grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Chciał wyłudzić pieniądze od kurii elbląskiej
Policjanci z Elbląga pod nadzorem prokuratury badają sprawę oszustwa, którego ofiarą miała paść diecezja elbląska. Oszust podszywał się pod legalnie działające firmy przewozowe i wysyłał do kurii faktury za przewóz kleryków do Rzymu. Faktury opiewały na sumę ponad 100 tysięcy złotych, co wzbudziło podejrzenie duchownych.
Foliowe zawiniątka z suszem i proszkiem
Interwencja, którą rozpoczęli Strażnicy Ochrony Kolei zakończyła się zatrzymaniem dwóch młodych mężczyzn. Osoby w trakcie legitymowania zachowywały się nienaturalnie nerwowo. Jak się później okazało, mężczyźni mieli foliowe zawiniątka. Badanie testerem wykazało, że w jednym z woreczków była amfetamina.
Uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał
Dwa mandaty o łącznej wartości tysiąca zł to kara, jaką poniósł nieodpowiedzialny kierowca. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw uderzył w zaparkowany właściwie samochód, a potem odjechał. Funkcjonariusze ustalili nie tylko personalia 23-latka, ale również to, że nie powinien on w ogóle prowadzić, gdyż jego prawo jazdy straciło ważność.
Swoją złość wyładował, niszcząc cudzy samochód
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie. Policjanci zatrzymali go po tym, jak pijany uszkodził zaparkowany samochód, urywając lusterko i wybijając szybę. Straty pokrzywdzona wyceniła na 3 tys. zł. Swoje zachowanie podejrzany tłumaczył tym, że chciał wyładować w ten sposób swoją złość po kłótni z partnerką. Teraz odpowie przed sądem.
Spowodowała wypadek, nie będzie prowadzić
Grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy – to konsekwencje, które musi teraz ponieść 19-latka. Kobieta nie zachowała należytej ostrożności i tracąc panowanie nad autem uderzyła w drzewo.
Był pijany i wywołał awanturę
Policjanci z Braniewa interweniowali wobec 29-latka, który najpierw wywołał domową awanturę, a później, jeszcze tej samej nocy, ukradł z otwartego samochodu nawigację. Patrol zatrzymał go z cudzą własnością zaledwie kilka minut po kradzieży. Na domiar złego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był poszukiwany.























