UWAGA!

Film, który powinien zobaczyć każdy kierowca

Elbląscy policjanci postanowili przypomnieć o tym, że ustępowanie pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych, a nie tylko tym już na nim będącym, to od niedawna obowiązek wszystkich kierowców. A to wszystko za sprawą zmienionych w czerwcu przepisów ruchu drogowego. Nowy materiał na ten temat to wynik współpracy TV Truso oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, której efekt można obejrzeć w 50 sekundowym spocie.

W 2020 roku policjanci w Elblągu odnotowali na przejściach dla pieszych 15 wypadków drogowych, a w 2021 roku, który się jeszcze nie zakończył, takich zdarzeń było 6. W tym roku zmieniły się także przepisy dotyczące pieszych i ustępowania im pierwszeństwa przez kierujących. Aby o tym nieustannie przypominać powstał specjalny spot.

Dwie główne role zostały w nim odegrane przez panią Wiesławę Srokę oraz podkom. Wiktora Kaczmarka policjanta ruchu drogowego elbląskiej komendy.

Spot „Obowiązek każdego kierowcy” powstał jako element miejskiego programu Bezpieczny Elbląg. W jego realizację, tak jak i przy poprzednich spotach, zaangażowany był sprawdzony już zespół: połączone siły elbląskiej Policji oraz ekipy Telewizji Truso TV, która jak zwykle dała z siebie wszystko. 

- Przy realizacji zawsze przyświeca nam idea aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, stąd też forma filmowa takiego przedsięwzięcia – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Ma ona być krótka i dawać prosty przekaz. Myślę, że i tym razem się to udało, choć ocena należy do widzów i odbiorców tego materiału.

Film był realizowany przez Truso Tv, które ma na koncie też wcześniejsze spoty realizowane przy współpracy z policjantami: „Oszukaj oszusta”, „Drogowe realia” oraz „Mordercy bez zlecenia”.

W realizację najnowszego spotu zaangażowani byli: Jacek Żukowski, Krzysztof Paluszyński, Paulina Borkowska, Łukasz Nosarzewski. 

Filmu będzie od tego tygodnia emitowany na antenie Truso Tv, a od dziś (25.10.2021) jest dostępny w Internecie, na stronach internetowych KMP w Elblągu oraz KWP w Olsztynie, na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i policyjnych profilach na portalach społecznościowych.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • i zaraz z za kółka skrytykują
 • no po prostu Hollywood szał na co nasi decydenci wydają publiczne pieniądze. Postawcie patrole w okolicach przejść połapcie tych delikwentów i mandaciki wlepiajcie to chociaż budżet podreperujecie. Obowiązkowo to wszyscy nowi i starzy kierowcy a przede wszystkim kursanci powinni oglądać np. STOPCHAM. Tam dopiero można się naoglądać patologii na naszych polskich drogach i obrywa się tam równo kierowcom jak też i innym niby uprzywilejowanym służbom łamiącym nagminnie przepisy a to tylko ułamek wykroczeń zarejestrowanych kamerami i ułamek jeszcze z nich zgłoszonych. Np. na jednym z ostatnich filmów rzecznik komendy policji na czołówkę z 39-letnią kierowcą (kierowczynią :)))i co 200zł mandatu dostała - KPINY!!! Zmieńcie prawo albo je po prostu stosujcie bo pobłażliwość policji i sądów jest porażająca. Takie filmiki raczej niewiele wniosą w realnym życiu ale co tam jak w telewizji propaganda wciąż coś puszcza to i u nas coś tam stworzyli.
 • Fajnie by było gdyby policja przypomniała też o tym że jak się potrąci zwierzę to należy to zgłosić policji i potem dopilnować żeby policja nie wywaliła tego zwierzaka do lasu żeby skonał w męczarniach
 • Myślałam, że skoro film jest realizowany na ul. WIEJSKIEJ w Elblągu to wystąpi w nim "najcudowniejsza"gwiazda tej ulicy, która lubi cudzych mężów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Najcudowniejsza Jolcia(2021-10-26)
 • Ten film powinien zobaczyć również każdy pieszy. Chętnie bym zobaczył jeszcze coś o tym, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie gapimy się w telefon. Co gorsza, zdarzają się również tacy rowerzyści. .. Chętnie bym dowiedział się od Pana Komisarza o tym, ilu pieszych i rowerzystów zostało "rozliczonych"za takie wykroczenie.
Reklama