UWAGA!

Próbowali oszukać starszą panią. Tym razem oszuści stracili telefon

 Elbląg, Próbowali oszukać starszą panią. Tym razem oszuści stracili telefon

Pewna kobieta odebrała telefon od „oficera CBŚP”, który namówił ją na wypłacenie pieniędzy z banku. I tak by się zapewne stało, gdyby nie czujność pracownicy banku, która zorientowała się, że ma do czynienia z próbą oszustwa.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (13 grudnia) w Elblągu. Do starszej pani zadzwonił oszust podający się za policjanta „centralnego biura śledczego” i poinformował ją, że prowadzą akcję przeciwko oszustom a jej pieniądze w banku są zagrożone. Namówił kobietę, by ta wypłaciła pieniądze i przekazała je „policjantom po cywilnemu”, którzy się do niej zgłoszą.

Gdy kobieta szła do banku wypłacić pieniądze podszedł do niej nieznany mężczyzna i wręczył jej telefon komórkowy. To właśnie przez niego miała się komunikować z „policją”. Kobieta nie wypłaciła jednak pieniędzy i nie przekazała ich oszustom, bo w banku prawidłowo zareagowała pracownica placówki. Kasjerka nie miała wątpliwości, że jest to oszustwo i na miejsce wezwano prawdziwą policję. Od kobiety przyjęto zawiadomienie o próbie wyłudzenia pieniędzy a także zabezpieczono telefon komórkowy który dostała od oszusta.

Policjanci Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wielokrotnie spotykali się z pracownikami banków, szkoląc ich w kwestii właśnie tego rodzaju oszustw. Wczorajsze udaremnienie oszustwa to kolejne już działanie ze strony pracownika banku, które kolejnej osobie uratowało oszczędności.

Za wyłudzenie pieniędzy zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Już na beszczelnego, obserwują ofiary. Wiedzą o każdym ich ruchu, znają nie tylko telefon i adres. A w dzisiejszych czasach nie było by zaskoczeniem gdyby za całą akcją stał wnuczek, który potrzebuje pieniędzy na nowy dres, ale pracą nie będzie się kalał.
 • wystarczy prześledzić, kto z pracowników analizuje konta pod względem ich zasobności i wieku właścicieli. kto i jak często na nie wchodzi i wtedy wyjdzie, kto jest wtyczką bandytów.
 • mnie oszusci chcieli nabrac na22tys zł udajs przez jednego policjanta a drugi udawał mego syna, który spowodował wypadek na przejscie i potracił kobiete w ciazy, 8 mies i poroniła udajacy vsyna płakał by wpłacic pieniadze jako kałcje zadzwonili z tel i nast z komórki z by nie odkładac słuchawek jak itel kom. wyłaczyłem kjom twierdzac ze siadła bateria i musze szybko podładowac i zadzwoniłem do synowej i nastwpnie do syna wyszła złodziejska metoda hwyt na wypadek nr kom -nie znany nie odbierajmy nie znanych tel polica nigdy nie bedzie zadac od nas pieniedzy sorawdzajmy wszystko złodzieje czuwaja po 7ym tel o wypadku syna silnie sie zdenerwowałem i zadałem, szczegółów a udajacy syna płakał do słuchawki zna limól nr tel komórki imie syna, ale jestem tylko emerytem zmienie nr kom i tel skad mieli moje dane i syna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mieszk zawady(2021-12-14)
Reklama