UWAGA!

Sędzia Paweł Juszczyszyn w Elblągu. Zaprasza Cafe Iustitia

 Elbląg, Paweł Juszczyszyn
Paweł Juszczyszyn (fot. Mikołaj Sobczak)

W czwartek, 30 września, w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Pawłem Juszczyszynem, sędzią Sądu Rejonowego w Olsztynie, jedną z twarzy walki o wolne sądy. Początek o godz. 18.

O Pawle Juszczyszynie zrobił się głośno, gdy został odsunięty od orzekania, kiedy jako pierwszy sędzia w Polsce powołał się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i zażądał od Kancelarii Sejmu przedstawienia list poparcia kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Stał się wówczas symbolem walki o niezależne sądownictwo.

- Uważam, że nie można milczeć, kiedy dzieje się zło, kiedy jest czynione bezprawie. Jak to mądry człowiek kiedyś powiedział, zło dzieje się wtedy, kiedy dobry ludzie milczą. Nazwanie rzeczy po imieniu naprawdę potrafi bardzo dużo dać i wręcz ma to moc zmieniania rzeczywistości. Jeżeli jesteśmy obojętni, jeżeli milczymy, jeżeli odwracamy wzrok i twierdzimy, że coś nas nie dotyczy, wtedy źli ludzie mają pole do działania – mówił Paweł Juszczyszyn podczas wakacyjnego spotkania w Elblągu, które odbyło się w ramach Tour de Konstytucja.

 

Olsztyński sędzia ponownie odwiedzi Elbląg w czwartek, 30 września, gdy będzie gościem Cafe Iustitia, spotkania organizowanego w Bibliotece Elbląskiej (początek o godz. 18). W rozmowie z Magdalena Witkowską, dziekanem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku i Bartoszem Golejewskim, dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku skupi się na odpowiedziach na pytanie „Czy europejskie trybunały są polskimi sądami?”.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wolne oczywista oczywistośc. Ale nie obciążone komunistyczną, ubecką, esbecką i przede wszystkim jak najdalej od uprawiania polityki. Jak miedzy innymi ten pan z olsztyna.
 • Wspierajmy walkę z Pisem i jego obłudą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  69
  Pablo Escobar(2021-09-28)
 • Jakim prawem ludzie ci sieją zamęt, dlaczego występują przeciwko polskiej demokracji i konstytucji. Jakie siły stoją za nimi? Prawo i Sprawiedliwość sprawiło że sądy w naszym kraju służą wreszcie zwykłym ludziom a nie chodzą na pasku elit i Brukseli. Wstydem jest uprawianie takiego rozrabiactwa i media narodowe powinny wyświetlić wszystkie ciemne sprawki tego podejrzanego towarzystwa.
 • Zero wstydu. to już nie sedzia to polityk totalnej opozycji który pluje na Polske. Hańba Hashtagi: #Soltys
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  68
  37
  kasi(2021-09-28)
 • Ludzie otwórzcie oczy toć to wszystko jedna banda cwaniaków przed kamerami opluwająca się a za kamerami obściskująca się. Polityka to takie bagno moralne że każdy kto tam wdepnie będzie jakoś utytłany brudem. Tam to się wszystko kręci tylko dlatego że jedni mają haki na drugich i odwrotnie inaczej już dawno zdrajców, malwersantów i innych takich cwaniaków co działają na szkodę państwa to społeczeństwo by najłagodniej ujmując usunęło z urzędu.
 • Bydlę które zniszczyło człowieka !Polityk który chce być sędzią!Wstyd zapraszanie politykiera który reprezentuje kastę i wymiar niesprawiedliwości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  25
  Zbyszek65(2021-09-28)
 • Nie prawda że to ta sama banda przypomnij sobie co robiło Po i PSL zwijali państwo afera taśmowa tylko to potwierdza i dla zachodu byliśmy cacy a PiS coś robi gospodarka sie buja a zachód czyli niemcy próbują wkładać kij w szprychy Dlaczgo. .. .. ?
 • "wy nie ruszacie nadszych my waszych "układ
 • Wolne sądy, a za ile w rękę panu sędziemu ?
 • Sędziowie nie mają prawa udzielać się politycznie nie taka ich rola!
 • Antypolska Mafia w togach - pijany sędzie przejedzie człowieka na pasach i jeszcze żąda od jego rodziny odszkodowania taka ich uczciwość.
 • Jak to jest że majątki sędziów opiewają na takie kwoty że przy ich zarobkach by musieli pracować odkładając każdy grosz po 300 lat ? jak im się udało je w UCZCIWY sposób zgromadzić ?
Reklama