UWAGA!

Czytelniczka do radnych: Spójrzcie dzieciom w oczy (Śladem publikacji)

 Elbląg, Czytelniczka do radnych: Spójrzcie dzieciom w oczy (Śladem publikacji)
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Po publikacji sprawozdania z posiedzenia komisji bezpieczeństwa i spraw samorządowych, na którym radni negatywnie zaopiniowali inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców w sprawie modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 23, otrzymaliśmy maila od jednej z Czytelniczek, zaangażowanych w tę inicjatywę. 

Chciałam coś wyjaśnić w związku z artykułem na portElu. Pan Prezydent Nowak twierdzi, że projekt naszej uchwały zawiera błędy prawne i posiada taką opinię. Nasza uchwała przeszła konsultację z radcami urzędu  nie stwierdzili błędów, opinia publiczna została wprowadzona w błąd. Pan prezydent Nowak boi się że w ślad za nami pójdą kolejne projekty uchwał, więc tej trzeba ukręcić łeb w zarodku i "grozi" wojewodą. Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i mamy prawo do takich inicjatyw zgodnie z uchwałą rady miasta, pod którą podpisał się Pan Czyżyk jako przewodniczący,

Kolejny zarzut Pana prezydenta, że my żądamy zakończenia tej inwestycji w 2021 r. Kłamstwo. Trzeba czytać ze zrozumieniem. W projekcie uchwały jest: "oczekujemy od Pana Prezydenta konkretnego działania, wyznaczenia konkretnej daty ROZPOCZĘCIA realizacji w/w. inwestycji jeszcze w tym roku i umieszczenia jej w budżecie na 2021 r., dokonując w nim odpowiednich zmian". Jest to stała praktyka od wielu lat. Nie ma tu mowy o żądaniu, a mówiąc o rozpoczęciu inwestycji mamy na myśli np. drobną kwotę na projekt jako zaliczkę. Na to miasto stać.

Zarzuty, że nie ma wskazania żródeł finansowania i kontrasygnaty skarbnika i prezydenta: wyjaśniam, że nie do nas to należy. Zatem projekt uchwały jest poprawny i to się nazywa szukanie dziury w całym.

Padło również stwierdzenie: szkoda że taka uchwała nie trafiła jesienią podczas tworzenia budżetu. Odpowiadam: pierwsze pisma wystosowałam do Pana Prezydenta Nowaka i Pani Sowickiej  właśnie jesienią, na odpowiedż czekałam ponad dwa miesiace, takie to było zainteresowanie. Prawie wszystkich radnych prosiłam również w tym czasie, jakiś efekt był, ale zakończyło się na rozmowach i prośbach. Dlatego powstał projekt uchwały i się zrobił szum.. Uzyskaliśmy poparcie PSONI , które wystosowało odpowiednie pisma do Pana Prezydenta Wróblewskiego i przewodniczącego Rady Miasta Pana Czyżyka.

Głos należy do radnych, niektórzy z nich uzyskali mniejsze poparcie w wyborach niż my zebraliśmy podpisów (540). Gdyby nie pandemia, to byłoby ich 5-6 razy więcej. Tu chodzi o nasze dzieci, młode pokolenie i to powinno mieć wartość dodaną.

Niech każdy radny spojrzy dzieciom w oczy i powie wprost: czekaliście 20 lat to i poczekajcie jeszcze, bo nie jesteście priorytetem w Elblągu.

Proszę radnych o poparcie tej inicjatywy uchwałodawczej.

Teresa Nowak

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a co ich to obchodzi- to sa ludzie bez honoru - ważne są dla nich stołki jedynie.
 • Sami sobie spójrzcie w oczy! To wy ich wybraliście, a jak jest głosowanie budżetu obywatelskiego to parkingi sobie budujecie! 265 tys na Sienkiewicza, 100 tys na Brzeskiej! A żeby na terenie wspólnoty parking zbudować z własnego budżetu? Czynsz remontowy podnieść? Paaani! Nigdy w życiu! A teraz co? Do radnych pretensje? Oni mają z własnej kieszeni to sfinansować? Puknijcie się w głowę w tym Elblagu. Artykuł obnaża bezmyślność mieszkańców/wyborców.
 • @Jjrr - @Jjrr 100% w sedno! Płakali, że ścieżek rowerowych nie ma, a wystarczy popatrzeć jak wyglądają ulice Elbląga - poparkowane ze się przejść nie da, a jak wyglądają tereny wspólnot mieszkaniowych? - ogrodeczki, krzaczki, altanki. Elblążanie są zepsuci, ciagle doprowadzają do sytuacji taka jak ta. .. mogli wybudować boisko np zamiast budowy parkingu jak Pan wspomniał na ulicy Sienkiewicza za bagatela 265 tysięcy złotych. Brak słów!!!
 • @Żaneta w. - Pani Żaneta trzeba jeszcze dodać ze parking za 265 tysięcy powstał na terenie miasta. Zamiast działek sprzedać pod budowę np bloku, to robi za darmowe miejsce parkingowe dla szlachty z Kościuszki.
 • Kolejny raz napisze. Gdyby była potrzebna kasa na jakieś durne wymysły, ,fsnaberie"jakiegoś pazernego chamskiego kiecola to wróbel zaniósł by mu pieniądze na kolanach w zębach.
 • Proponuję zmienić nazwę na szkoły na "katolicka ". Pieniądze się znajdą bo to uprzywilejowana sekta
 • Dlaczego dyrektor szkoły zezwolił na zagrabienie boiska przez okoliczną??? Wywieźć złomy na złom i oddać dzieciakom boisko bo wyrośnie kolejne pokolenie roszczeniowych nierobów
 • Ale za to będzie piękny pomnik PIłsudskiego za grube tysiące- proszę o tym pomyśleć i cieszyć się. Co tam szkoła. ..
 • Jakiś szacunek tej inwestycji ze strony Wnioskodawcy ? Jej zakres ? Czy to oczywiście nie leży po stronie Wnioskodawcy. A w budżecie obywatelskim nie było komu złożyć tego projektu i zebrać pół tysiąca podpisów ? Jeśli był taki projekt i przepadł to wrzutka takiego projektu na stołek rady lekko śmieszna. Każda dzielnica przyniesie coś w formie Uchwały (de facto żądania)proszę nam wybudować bo my chcemy i mamy na to poparcie ludu. ..
 • Spójrzcie sobie w oczy elblągi, to wy od dziesięcioleci wybieracie te same gęby, a teraz placzecie, że wam źle?
 • @Żaneta w. - Ja zamiast lamentować kupiłem skuter. Śmigam do pracy, aż miło. Parkuję wszędzie bo można. Mam wszystkie parkingi bezpłatne, nawet te w płatnych strefach parkowania dla aut. Nie tłoczę się w beznadziejnych i drogich autobusach, nie stoję w korkach bo zgodnie z prawem jadę między autami *(jak te stoją w korku), No i koszty przemieszczania się śmieszne, sto kilometrów za mniej niż 15 zł; ) Reasumując, szybko tanio i ekologicznie a przyjemność z jazdy na moto bezcenna. .
 • Sami ich wybieraliscie w wyborach rozum to wy macie w nogach. .Teraz narzekanie. Na następny raz wszyscy co już byli w UM ratuszu precz. Nie głosować na takich. Oni są zainteresowani ale wpływami na konto. Brakuje slow.
Reklama