UWAGA!

Dwie oferty w konkursie. Kto poprowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych?

 Elbląg, Dwie oferty w konkursie. Kto poprowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych?

W ciągu miesiąca ma być ogłoszona decyzja, kto poprowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu. Na konkurs w tej sprawie wpłynęły dwie oferty, komisja już je oceniła. Decyzja należy do prezydenta. 

- W związku z zakończonym konkursem zebrała się komisja oceniająca złożone oferty – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Jej członkowie już zakończyli pracę, ich propozycja została złożona do prezydenta Witolda Wróblewskiego – dodaje. Zaznacza jednocześnie, że prezydent ma miesiąc od dnia złożenia ofert na podjęcie ostatecznej decyzji.

Do końca minionego roku COP był obsługiwany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które zaprzestało tej działalności ze względu na wygaśnięcie umowy z miastem. ESWIP złożył swoją ofertę także w tym roku. Druga propozycja, która wpłynęła na konkurs, to oferta partnerska Stowarzyszenia Wolny Elbląg, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie SZANSA i Stowarzyszenia Elblog.pl.

Mija już trzeci miesiąc, od kiedy COP nie funkcjonuje, tymczasem w budżecie miasta nadal jest zabezpieczone 40 tys. zł na realizację tego zadania.

Jak informowaliśmy, dotychczasowa działalność Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu miała szeroki zakres. Tylko w minionym roku centrum prowadziło szkolenia o różnej tematyce, dotyczące np. komunikacji w oparciu o porozumienie bez przemocy, myślenia wizualnego czy aspektów księgowych działalności organizacji non-profit. Oprócz tego centrum prowadziło działalność informacyjną i koordynującą inicjatywy związane z trzecim sektorem. Organizacja była zaangażowana m. in. w przygotowanie Forum Inicjatyw Pozarządowych, którego 20. edycja odbyła się w zeszłym roku.

Informacja o tym, kto poprowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych w tym roku, pojawi się zapewne w najbliższych tygodniach, wtedy też powrócimy do tej sprawy.

 

Tomasz Bil

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lewandowski pcha się do miejskiej kasy
 • Jachimowicz ma monopol?
 • Albo Jerzy Wilk albo Leonard Krasulski. Obaj młodzi, dynamiczni, świetnie wykształceni. Intelektualiści o szerokich horyzontach myślowych. Obeznani z technologiami przyszłości. Ale przede wszystkim bardzo pracowici i nie ustający w wysiłkach aby Elbląg się dynamicznie rozwijał i stawał się nowoczesnym europejskim miastem, które przyciąga młodych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  2
  dyzio(2020-03-19)
 • @dobry żart - maiusz ? ten dziennikarz od referendum, wyrzucającego z prezydentury PO a wprowadzającego piss ?
 • @styk - Dokładnie
 • kibicujemy Szansie!
 • ja pieduole…. ..
 • MariuszLewandowski-Fc O proszę, nie widziałem, że mam tak liczne grono fanów. COP stało się Centrum Obsługi Prezesa, przed którym kroczył czołobitny korowód pajacyków i pacynek. Pora chyba coś z tym zrobić szczególnie po tym, jak mieszkańcy Zawodzia ocenili ”Dom pod Cisem” Pora skończyć z monopolami, sitwami i układzikami i zrobić z COP miejsce dla ludzi, którzy nie są zawodowymi społecznikami z pensjami jak dyrektorzy departamentów UM i zerową odpowiedzialnością za cokolwiek. A co do „Kasy” to dokładamy do tego projektu około 10 tyś zł tylko po to, żeby informować o tym, co robią małe organizacje i ludzie nie koniecznie żyjący na koszt społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  MariuszLewandowski-Fc(2020-03-19)
 • @dobry żart - Faktycznie się pcha do wielkiej forsy, było 90 tysięcy rocznie jest 40.Był członkiem grupy, która skutecznie przeprowadziła referendum. Jest redaktorem naczelnym bezpłatnej gazety Elblog. pl, którą kojarzy prawie każdy w Elblągu, a jak zapytać przeciętnego mieszkańca co to ESWIP czy COP to już niewielu wie o istnieniu takich instytucji. Ten Lewandowski udowodnił, że słynny COP jest w godzinach pracy zamknięty wiec mnie nie dziwi obcięcie funduszy. No i jeśli to ma być prawdziwe centrum to powinno być prowadzone przez kilka stowarzyszeń, monopol nie służy nikomu.
 • Czy ktoś w Elblągu wie, co to ten COP? Owóż,jest to pokoik przy ul Zw.Jaszczurczego,w którym odbywają sie rozne zajecia.Smutne,ze ESWIP,majac praktycznie monopol ( dziwne) na dzialania pozarządowe w tym mieście,jeszcze o niego walczy i chce zawlaszczyc.Panie prezesie, da pan popracować naprawde innym, którzy autentycznie chcą cos robic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Otrghj(2020-03-21)
Reklama