UWAGA!

Grupa Oddam Obiad prosi o wsparcie dla seniorów

 Elbląg, Grupa Oddam Obiad prosi o wsparcie dla seniorów
fot. arch. Grupy Oddam Obiad

- Dziś pomagamy nie tylko naszym sąsiadom z ulicy Bema, Lubranieckiej, Dąbka, Rechniewskiego, ale i gościom z Ukrainy. O pomoc proszeni jesteśmy z każdej strony i staramy się organizować jak możemy. Skończyły się nam zasoby finansowe i zaplecza żywieniowe - pisze na swoim profilu na Facebooku Grupa Oddam Obiad i prosi o wsparcie.

- Zrobiło się ciężko. Wiedzieliśmy, że takie czasy kiedyś mogą nadejść, ale nikt nie myślał, że za naszych. I tu chcemy zaapelować kochani, bo nie mamy już środków dla naszych seniorów. Skończyły się nam zasoby finansowe i zaplecza żywieniowe - pisze grupa Oddam Obiad na swoim profilu na Facebooku.

Co jest potrzebne? Pieczywo, produkty na kanapki, produkty do samodzielnego przygotowania obiadu, gotowe posiłki w słoikach.

- Jeżeli ktoś jest w stanie przygotować minimum 5 porcji obiadu, to chętnie się umówimy na jakiś dzień, by odebrać i przekazać naszym seniorom. Wyprzedzając pytanie - co jest najbardziej potrzebne - odpowiadamy, że wszystko, bo nie mają dziś nic prócz pochowanych w szafkach mąk, makaronu i kaszy. Nie ma nic do smarowania chleba, nic do smażenia, nie ma nic na zupę ani do chleba - czytamy w informacji zamieszczonej przez grupę na Facebooku. Wpłacać można też datki. W tym celu założono zrzutkę.

Przypomnijmy. Grupa Oddam Obiad dociera z pomocą do głodnych i potrzebujących. Rozwożą nie tylko posiłki, ale także ubrania i sprzęt domowy. Pisaliśmy o niej m. in. tym artykule.

oprac. daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama