UWAGA!

Legionów uprzątnięta, problem z nasadzeniami (Śladem publikacji)

 Elbląg, Czytelnik domagał się nowych nasadzeń drzew przy ul. Legionów
Czytelnik domagał się nowych nasadzeń drzew przy ul. Legionów (fot. Czytelnik)

Po publikacji listu naszego Czytelnika na temat ul. Legionów otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miejskiego w tej sprawie. Publikujemy ją poniżej.

Odpowiadając na wniosek mieszkańca Departament Zarząd Dróg UM informuje:

13 lipca Departament zlecił Zarządowi Zieleni Miejskiej uprzątnięcie wiatrołomu zalegającego przy ul. Legionów 45. Sprzątanie prewencyjne zostało wykonane w dniach 13-14 lipca.

Jednocześnie informujemy, że po wstępnej weryfikacji stanu zdrowotnego dwóch pozostałych drzew (a także uwzględnieniu warunków pogodowych – gwałtownych wiatrów w okresie letnim mających wpływ w szczególności na osłabiony drzewostan), Zarządca drogi postanowił wystąpić do Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej z wnioskiem o wydanie zezwolenia na ich usunięcie. Oczywiście ich wycinka możliwa będzie po uzyskaniu ewentualnych stosownych zezwoleń. W przypadku zgody - nasadzenia kompensacyjne zostaną wykonane w tej samej lokalizacji.

W kwestii braku nasadzeń zastępczych w ramach usuniętych w 2017 r. drzew przy ul. Legionów 8 informujemy, iż zgodnie z zasadami projektowania zadrzewienia przydrożnego minimalna odległość sadzenia drzew od elementów infrastruktury podziemnej sieci elektrycznej wynosi 2 m, zaś od krawędzi jezdni co najmniej 3 m. Mając na uwadze, iż pas zieleni we wskazanym przez Pana miejscu ma ok. 2,2 m, powyższe parametry uniemożliwiały wykonanie ww. nasadzeń w tej lokalizacji.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama