UWAGA!

Na ścieżkę nikt nie wpadł

 Elbląg, Na ścieżkę nikt nie wpadł
(fot. Czytelnik)

Przy okazji budowy ścieżek rowerowych w ciągu ul. Kościuszki, Agrykola i Górnośląskiej odnowiono chodniki na kilku odcinkach, m.in. fragment przy ul. Sienkiewicza. - Dlaczego nikt nie pomyślał, by przedłużyć ścieżkę z Agrykoli do Wspólnej? Przecież to mały kawałek, dzięki któremu powstałaby kompletna pętla rowerowa! - pyta nasz Czytelnik.

- Chodnik między ul. Wspólną a Górnośląską jest dość szeroki, spokojnie zmieściłaby się tam ścieżka rowerowa, dzięki czemu powstałaby fajna rowerowa pętla – od Wspólnej do Wspólnej – pisze pan Michał, jeden z naszych Czytelników (nazwisko do wiadomości redakcji). - Niestety, ktoś się uparł i na całej szerokości wykonano chodnik tylko po to, by mogły na nim parkować samochody – dodał czytelnik, dołączając na dowód zdjęcie. - Rozmawiałem z urzędnikami z Zarządu Dróg na ten temat, apelowałem, by zrobiono tam ścieżkę, ale bez skutku – dodaje.

Co na to urzędnicy z Departamentu Zarząd Dróg? W odpowiedzi na nasze pytania informują, że pozwolenie na budowę ścieżek rowerowych, które są realizowane w ramach unijnego projektu oraz zakres robót „nie obejmował budowy ścieżki rowerowej na tym fragmencie ulicy Sienkiewicza”.

- Z uwagi na zły stan techniczny istniejących chodników przy ulicy Sienkiewicza 9 -7, ale również przy ulicach Agrykola 7, Kościuszki 57-63 oraz oszczędzone środki finansowe powstałe przy realizacji inwestycji, podjęto decyzję o remontach chodników na wszystkich tych odcinkach – dodaje Departament Zarząd Dróg. - Dla tych remontów uzyskano przyjęcie zgłoszenia robót budowlanych we właściwym organie architektoniczno-budowlanym. Celem wykonanych remontów była poprawa stanu technicznego i ujednolicenie nawierzchni odcinków chodników w bezpośrednim otoczeniu realizowanej inwestycji dotyczącej budowy ścieżek rowerowych – dodają urzędnicy.

Co ciekawe, remont chodników wykonała firma MTM, która realizuje również budowę ścieżek rowerowych przy ul. Agrykola, Kościuszki i Górnośląskiej. Podpisała z miastem dodatkową umowę na ten cel z tzw. wolnej ręki, bez ogłaszania przetargu, na co w podobnych sytuacjach pozwala prawo zamówień publicznych.

Przy Sienkiewicza w ramach tej umowy powstał szeroki chodnik, który – jak widać na zdjęciu - będzie służył także za parking.


        

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama