UWAGA!

Otwarcie oddziału rehabilitacji już w maju

 Elbląg, Szpital w Pasłęku,
Szpital w Pasłęku, fot. arch. Michał Skroboszewski

W połowie maja planowane jest otwarcie w Pasłęku nowego oddziału rehabilitacji stacjonarnej dla dorosłych oraz ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. - Po rozmowie z wykonawcą i nadzorem budowlanym termin rozpoczęcia działalności oddziału zaplanowano na 11 maja - mówi Iwona Chełchowska, prezes zarządu Szpitala Powiatowego spółki z o. o. w Pasłęku.

Jak podkreśla Iwona Chełchowska, w tej placówce znajdą pomoc przede wszystkim dorośli pacjenci z chorobami układu mięśniowego i kostnego. - Z racji tego, że oddział powstaje w Pasłęku zapewne w większości znajdą tu pomoc mieszkańcy powiatu elbląskiego. Jednak nie te jest to ultimatum, każdy, kto będzie miał skierowanie będzie mógł ją tutaj otrzymać - mówi prezes Chełchowska.

  Elbląg, Budowa nowego oddziału, zdjęcie z kwietnia 2022 roku,
Budowa nowego oddziału, zdjęcie z kwietnia 2022 roku, fot. arch. portel

Oddział będzie przyjmował przede wszystkim dorosłych pacjentów z chorobami układu mięśniowego i kostnego. - Będzie to oddział stacjonarny (25 łóżek) dla pacjentów do rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Na oddziale rehabilitacji stacjonarnej znajdą pomoc pacjenci z chorobami układu kostnego i mięśniowego, natomiast dzieci z wszelkimi zaburzeniami wieku rozwojowego. Do tej pory w powiecie elbląskim nie było rehabilitacji stacjonarnej, ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci na terenie naszego szpitala już działa, ale teraz chcemy stworzyć jak najlepsze warunki udzielania świadczeń i zapewnić wyższy komfort pacjentom - mówiła w rozmowie z nami Iwona Chełchowska w listopadzie ubiegłego roku.

Inwestycję realizuje firma Primbud, która obecnie prowadzi prace wykończeniowe. Łączny koszt budowy nowego oddziału (bez wyposażenia) to po ponad 7 mln zł. Część dotacji pochodzi od Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, przy udziale finansowym Szpitala Powiatowego w Pasłęku oraz władz powiatu elbląskiego.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wróblewski do Pasłęka ma szyny tramwajowe położyc i na rehabilitację bedą elblążanie śmigać tramwajami.
 • Otwierają coraz więcej ośrodków rehabilitacji tylko coraz trudniej na tą rehabilitację się dostać, w zeszłym roku rejestrowałam się na rehabilitację kręgosłupa to mam termin na wrzesień tego roku, miesiąc temu ortopeda zalecił mi rehabilitację kolana na cito / nie mogę chodzić / to mogę się rejestrować dopiero jak we wrześniu skończę rehabilitację kręgosłupa, odczekam rok w kolejce i pewnie doczekam się pod koniec 2024r, jaki to ma sens, ja rozumiem że Fundusz nie ma pieniędzy, no to po co otwierać nowe ośrodki...
 • @mkt - W istniejących ośrodkach nie dołożą Ci sal, sprzętu, fizjoterapeutów. Jak wszędzie. Ząb boli do prywatnego stomatologa. Tak też rehabilitacja w prywatnym ośrodku od ręki.
 • Gratulacje!! Wspaniali lekarze, wspaniale pielegniarki! Czysto, przytulnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Czytelniczka22(2023-03-07)
 • To nie szpital, tylko firma. układy, komuterstwo, kolesiostwo
 • Oddział trochę podziała, a potem pan starosta go zlikwiduje. Jest w tym wybitnym specjalistą.
 • Czyli czym prędzej PiS powinien włączyć Pasłęk w granice Elbląga. Nie bójcie się odważnych decyzji !
 • Tak, to nie szpital, tylko biznes...
 • Nie musisz mi mówić że za pieniądze to bez kolejki, bo to wiem, ale jeśli nie chodzi tu o brak pieniędzy to dlaczego wiele ośrodków pracuje tylko do godz.15 a później sprzęt i sale stoją niewykorzystane, nie widzę w Twojej argumentacji sensu...
 • A może tak 50 000 złotych na nowy aparat do kolonoskopii? Stary wyłącza się w trakcie badania! A doktorzy to super specjaliści! Może zrzutka byłych i przyszłych pacjentów? Szkoda takiego miejsca ! Szanowna Pani Iwonko, tak prawde mówiąc szkoda iż nie skorzystała Pani z oferty Wielkiej Orkiestry...
 • To przeciez pisowskie państwo z pisowski NFZ jako przechowalnią, ,pisowskich wipów, ,. Dedykuje im poemat patriotyczny Juliana Tuwima, Kwiaty Polskie, ,. Ze szcególnym uwzględnieniem, ,Balu w Operze, ,... cytuje fragment z pamięci.... Dzisiaj wielko bal w operze, wszelka.....
 • Już widzę tam niemowę Krasińskiego i tego z kompotu śliwkę jak będą się lansować a ten od mostu co niby miał się zawalić gdzie jest???
Reklama