UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkajmy się na rondzie Zamech

 
Elbląg, Spotkajmy się na rondzie Zamech
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

W środę, 24 czerwca, na rondzie u zbiegu ulic Browarnej, Robotniczej i Teatralnej stanie logo Zamechu. To finał akcji, którą poparło ponad 4,5 tysiąca elblążan.

Odsłonięcie dekoracji nawiązującej do tradycji Zamechu nastąpi o godz. 14.30. - Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Rondo jest wystarczająco duże i dla każdego starczy miejsca, by bezpiecznie – przy zachowaniu dystansowania – uczestniczyć w tym spotkaniu. Ruch uliczny nie będzie wstrzymany – informuje Daniel Lewandowski z GE Power, firmy która kultywuje Zamechowską tradycję.

Rondo u zbiegu ulic Browarnej, Teatralnej i Robotniczej otrzymało nazwę Zamech w 2019 roku. W lutym w akcji zbierania podpisów pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się ponad 4,5 tys. mieszkańców Elbląga;

 

w marcu petycja z podpisami została skierowana do prezydenta Elbląga i przewodniczącego Rady Miejskiej; w kwietniu radni podjęli stosowną uchwałę. Od tego momentu rozpoczęły się prace projektowe nad dekoracją, jaka miałaby stanąć na rondzie. Projekt powstał w Biurze Konstrukcyjnym Turbin Parowych GE Power, a produkcję zrealizowała firma Metal Expert. 

- Odsłonięcie tej dekoracji zbiega się w czasie z 30. rocznicą prywatyzacji Zamechu. Czas pokazał jak bardzo udane było to śmiałe przedsięwzięcie gospodarcze, które zapewniło miastu i wielu jego mieszkańcom trzy kolejne pomyślne dekady. Zamech na zawsze będzie miał miejsce w historii naszego miasta - nie tylko dlatego, że był największym pracodawcą w powojennej jego historii, ale również poprzez wpływ jaki wywierał przez ponad 40 lat na życie kulturalne, intelektualne, artystyczne i sportowe miasta i regionu. Rondo przy kościele Bożego Ciała jest idealnym miejscem, by uhonorować to, co Zamech zrobił dla Elbląga i w sposób trwały wpisać pamięć o nim w infrastrukturę miasta – informuje Daniel Lewandowski.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama