UWAGA!

Tour i spacer. A to wszystko z konstytucją

 Elbląg, Tour i spacer. A to wszystko z konstytucją

Słowo konstytucja będzie w najbliższą niedzielę w Elblągu odmieniane przez wszystkie przypadki. A to za sprawą ogólnopolskiej akcji Tour de Konstytucja, która odbędzie się na placu Jagiellończyka.

Elbląg znalazł się wśród około 80 miejscowości w kraju, do których zawita Tour de KonstytucjaPL. - Bardzo nam zależy, by to wydarzenie było kompletnie apolityczne. Chcemy przybliżyć mieszkańcom zagadnienie związane z prawami obywatelskimi, prawami człowieka. Pokazać, w jaki sposób konstytucja funkcjonuje w życiu każdego obywatela – mówią organizatorzy elbląskiego wydarzenia, wśród których jest m.in. Stowarzyszenie Sędziów Polskich Lustitia i Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia.

W niedzielę, 18 lipca, na placu Kazimierza Jagiellończyka w godz. 11-17 na mieszkańców czeka wiele atrakcji: konkursy, występy artystyczne, wykłady czy animacje. Dla zwycięzców konkursów przewidziane są nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników spotkania otrzyma także egzemplarz polskiej konstytucji.

Częścią Tour de Konstytucja będzie też gra miejska pod hasłem „Spacer z Konstytucją”, która - jak - informują organizatorzy „połączy dobrą zabawę na świeżym powietrzu ze zdobywaniem wiedzy z zakresu prawa konstytucyjnego oraz topografii i historii naszego miasta”. Zadaniem uczestników zabawy będzie odnalezienie punktów rozmieszczonych w centralnej części Elbląga i rozwiązanie zadań, które będą czekały w tych punktach na uczestników.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia.

 

Tour de Konstytucja

Elbląg, plac Kazimierza Jagiellończyka

18 lipca

11:00 Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia (przywitanie uczestników i gości, kilka słów

od organizatorów, odczytanie Preambuły Konstytucji),

11:30 Wystąpienie Roberta Hojdy,

12:00 Rozpoczęcie gry miejskiej „Spacer z Konstytucją”,

12:00 Występ zespołu Punch of Law,

12:20 Występ zespołu Demcia,

12:45 Gość specjalny nr 1,

13:00 Występ Krzysztofa Daukszewicza,

14:00 Zakończenie gry miejskiej „Spacer z Konstytucją”,

14:30 Gość specjalny nr 2,

14:45 Występ zespołu Szkoły Tańca Promyk,

14:55 Występ zespołu Szkoły Tańca Broadway,

15:05 Pożegnanie TourBusa podziękowania,

15:15 Gość specjalny nr 3,

15:30 Występ zespołu Batelgeza,

16:00 Występ zespołu Blind Box,

16:45 Gość specjalny nr 4,

17:00 Oficjalne zakończenie imprezy.

 

Inne atrakcje odbywające się poza sceną główną:

11:00 – 17:00 Nieodpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie,

11:00 – 15:00 Gry i zabawy dla dzieci (animacje, bańki, malowanie kredą itp.),

11:00 – 11:50 Zapisy na grę miejską „Spacer z Konstytucją”,

12:00 – 14:00 Gra miejska „Spacer z Konstytucją”. Regulamin dostępny tutaj

 

Udział w imprezie jest nieodpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, a o dostępności decydować będzie kolejność zgłoszeń. W grze można brać udział indywidualnie albo w parach. Zgłoszenia można dokonać mailowo na: tourdekonstytucja@gmail.com do 17 lipca, ewentualnie osobiście w namiocie organizatorów na placu Kazimierza Jagiellończyka 18 lipca od godziny 11 do 11:50.

Maciej Modrzewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ulubiony news portELu, czyli taki co ma związek z poczynaniami opozycji. Pod płaszczykiem pikniku załaduja do ewentualnych chetnych głów swoje ''ważkie treści''. I to jest okazja do napisania artykułu. Nie wizyta prezydenta i premiera na przekopie, tu artykułu nie było.
 • Goście specjalni nr 1,2,3 i 4 - zgadujemy: a)peowiec, b)biskup, c)wyzyskiwacz, d)senator. Hashtagi: #WybieramBramkeNr...
 • Gościu bylo pelno komentarzy odnosnie wizyt na przekopie. A informowac trzeba o wszystkim nawet o działaniach opozycji. Rząd nie ma wylacznosci na Polskę. Po drugie kto by chcial cytowac klamczucha płemieła. .. .o prezydencie w stanie snu zowego nie wspomnę. Gorszego nie bylo pomijam jaruzela
 • @Lucyper nr 666 - Punkty b c i d to bardziej do rzadu pasują
 • @Art :) - Ciebie zakłamany w swoich durnych komentach po-wski wazeliniarzu wszędzie pełno. .Możecie sie kisić do woli w tym swoim tefauenowym sosie gościu, tyle możecie.
 • Teraz czas na 30 komentarzy internauty pod ksywką - alaa
 • Najbardziej rażą takie komentarze ludzi, którzy do swoich głów żadnych ważkich treści nie przyjmują. Chcesz autorytaryzmu? Masz gdzieś czy rządzący szanują prawo? Wyjedź sobie na Białoruś. Ja nie chcę i nie pozwolę powoli zabierać sobie moich konstytucyjnych wolności!
 • gdzie konstytucja dla przedsiebiorców ? - cisza? domagamy sie swoich praw i szacunku. Nie wnikania w nasze konta bankowe, nasze majatki gdzyż mamy i tak mniej niz politycy, a my ciężko pracujemy na nich wszystkich.
 • Pierdolety, pierdolety, pitu pitu a ci sedziowie razem z PO reka w reke tez lamia konstytucje
 • Reklamujecie Konstytucje a w tvn 24 mowia ze Konstytucja jest nirwazna bo wazniejsza jest Unijna czyli o co tym pirdolom chodzi
 • Będę na 100 %. .. .żartuje, nie chcę mieć z tymi ludźmi nic wspólnego. Mateuszka Kijowskiego zaproście. .. .ten sam poziom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  12
  Czaskowski(2021-07-14)
 • MariuszLewandowski-Fc No to się uśmiałem - osiem lat temu Pan Donald Tusk dostał list gdzie padały nazwiska sędziów Piechowiaka, Omańskiego, Matysiaka z podaniem sygnatur Sądu Najwyższego który ich orzeczenia uznawał za wydane z rażącym naruszeniem prawa. Na stanowisko Juistitii czekam już chyba lat dziewięć i jak ryba grobowe milczenie. Jestem ciekaw czy mentor owej hucpy obrońców bezkarności sądowej "elity"Pan Bober zechce odpowiedzieć w imieniu owego środowiska czy nadal brak mu odwagi i kompetencji do poważnej rozmowy o sądownictwie i kwalifikacjach zawodowych i moralnych jego kolegów ? Na marsz tysiąca tóg odpowiedzieć powinno milion "Komed"czy "Procyków"których życie ci ludzie zrujnowali swoją niekompetencją
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11
  7
  MariuszLewandowski-Fc(2021-07-14)
Reklama