UWAGA!

ZUS dyżuruje w sprawie 300 plus

 
Elbląg, ZUS dyżuruje w sprawie 300 plus
(fot. pixabay.com)

Rodzice, którzy chcą złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” i nie wiedzą, jak to zrobić, mogą przyjść do ZUS-u i skorzystać z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online. Muszą ze sobą zabrać dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Konieczna jest również znajomość numer PESEL dziecka, nazwa i adres szkoły, do której uczęszcza wychowanek - przypomina ZUS.

- W tym roku obsługą i wypłatą świadczeń 300 plus, w ramach programu „Dobry Start”, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać tylko elektronicznie poprzez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empatia – przypomina Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

- Część z rodziców wniosek o wyprawkę szkolną złożyła w pierwszych tygodniach lipca. Ci którzy, jeszcze tego nie zrobili, mają czas do końca listopada. Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych ekspertów, zarówno po to, by założyć profil PUE i jak i złożyć wniosek o 300 plus. Z pomocy pracowników ZUS można również skorzystać podczas licznych dyżurów organizowanych w urzędach i placówkach pocztowych. Terminy dyżurów pracowników ZUS w innych instytucjach można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl , w podstronie Dobry Start w zakładce „Dyżury Dobry Start” – dodaje Katarzyna Krupicka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy. Rodzice, którzy korzystają z kart przedpłaconych wydanych np. przez MOPS-y, GOPS-y nie mogą wskazywać rachunku z karty. Muszą podać osobiste konto w banku. - Coraz częściej obserwujemy, że klienci wpisują we wniosku rachunek z karty przedpłaconej wydanej przez MOPS, GOPS i pieniądze wracają do ZUS. Warto więc sprawdzić, czy we wniosku wpisaliśmy poprawny numer rachunku - mówi rzeczniczka.

ZUS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 300+. .. A dla kogo ten wywiad? Dla widzów dziennika telewizyjnego! To bez kozery powiem: pińcet! Hashtagi: #300+, #pincetplusizus
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  PeofilSkorupa(2021-08-04)
 • 300 pff conajmnięj powinno być 700 taka wyprawka to duży koszt co ja mama na pełen etat przy 2 dzieci mam zrobić przecież do pracy nie pójdę tym bezdzietnym powinni dołożyć żeby na dzieci było w końcu to one będą na ich emerytury harować niech im coś dadzą a nie te wszystkie pieniądze dla siebie
 • @Mama - Idz kobieto do roboty, a nie czekasz na darowizny. Obowiązkiem rodzica jest zapewnić byt dziecku. To nie powinien być obowiazek państwa. Te pieniądze, jak i 500+ powinny być dla pracujących. Siedzisz w domu, to widać ci starcza
 • @Mama - Główkę PARTIA zryła koncertowo. Wiwat Populizm i Socjotechnika ! Twoje dzieci na twoją emeryturę pracować nie będą, bo ty jako pasożyt żyjący z zasiłków i pińset plusa musiałabyś jeszcze radosną dwójeczkę powić żeby ci jarekfujarek dał emeryturę matczyną. .. żeby nie wszystkie pieniądze dla siebie. ..
 • @Mama - Jakie wszystkie pieniądze? Z wypłaty zabierają nam dużą cześć na podatki w tym wasze socjale. Nie mam dzieci i dlatego mam być poszkodowana? Pracuję, zarabiam i jestem w tym kraju dyskryminowana. Nie otrzymałam żadnego "+"od tego rządu, a wam nieroby się w głowach poprzewracało.
Reklama