UWAGA!

"Karuzela się kręci"

 Elbląg, źródło: Orlen Superliga Kobiet
źródło: Orlen Superliga Kobiet

Elbląski Start wygrał swój ostatni mecz sezonu 2023/2024, jednak ostateczna pozycja w tabeli pozostawiła spory niedosyt. - Były ciężkie porażki, ale też fajne momenty gry i wspomnienia z niektórych meczów - mówił trener Roman Mont.

Drużyna Romana Monta nie zrealizowała celu jakim była gra w grupie mistrzowskiej. Na szczęście udało się uniknąć baraży i zespół utrzymał bezpieczną ósmą pozycję. Wiadomo już, że z klubem pożegna się kilka zawodniczek oraz trener.

- Naszym celem był awans do szóstki. Nie udało się tego zrealizować i zajęliśmy ósme miejsce. Nie ma co szukać usprawiedliwienia i przyczyn, przeanalizowaliśmy już sobie pewne rzeczy. Były ciężkie porażki, ale też fajne momenty gry i wspomnienia z niektórych meczów, gdzie zagraliśmy na naprawdę fajnym poziomie, jak np. ostatni mecz w Kaliszu. Druga połowa meczu z Galiczanką również była na przyzwoitym poziomie. Z zespołu odchodzą czołowe zawodniczki, ale karuzela się kręci, jedne odchodzą, drugie przychodzą, to normalne w piłce ręcznej - mówił po ostatnim meczu z Galiczanką szkoleniowiec Startu.

Dużym osłabieniem drużyny będzie odejście Vitorii Macedo, która zdecydowała się zakończyć sportową karierę i wrócić do Brazylii. - Już dawno myślałam o zakończeniu kariery, ale zdecydowałam się grać jeszcze przez rok. Miałyśmy cel, którego nie zrealizowaliśmy, ale ze swojej gry w Elblągu jestem zadowolona. Byłyśmy bardzo blisko grania w najlepszej szóstce, zabrakło nam tylko punktu, więc było nam przykro. Każda dziewczyna, trener, prezes pozostaną w moim sercu. Mam nadzieje, że w następnym sezonie Start będzie grał jeszcze lepiej, przyjdą tu bardzo dobre zawodniczki - powiedziała rozgrywająca.

Oficjalnie wiadomo, że z drużyny odchodzi skrzydłowa Weronika Weber. Za granicę planuje się przenieść Paulina Stapurewicz, a do innego polskiego klubu Nikola Głębocka. Poznaliśmy już kilka nowych zawodniczek, które w przyszłym sezonie zagrają w Starcie, są to: kołowa Maria Szczepaniak oraz rozgrywające Aleksandra Zych, Karolina Wicik i Paulina Peplińska. Nazwisko nowego trenera powinniśmy poznać wkrótce.

Anna Dembińska

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przestań chłopie MONTcić. Cienki jesteś jak barszcz. Trudno nazwać Cię trenerem. Doprowadziłeś drużynę na skraj i zmarnowałeś kilka ostatnich lat pracy. Wiemy kto był w Elblągu Twoim "przyjacielem" i Cię tu wkręcić. Nie wiemy jeszcze tylko po co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Kohones(2024-05-10)
 • Znacie nazwisko trenera. Tylko w tym klubie komunikacja leży i kwiczy.
 • No i RozMontował Start
 • Stapurka za granicę? Rozumiem chęć zmiany po tylu latach w Starcie ale z grą może być ciezko.
 • Ktoś ją zakontraktował. To niech jej "talentem" zajmuje. Nie jedna już jechała ławę grzać za granicą. Z podkulonym ogonem wracaly.
 • Kuźnia talentów. Exodus czas start jak co roku.
 • Premie się należą.
 • Z tego składu najbardziej mi szkoda Macedo bo to była jedyna zawodniczka, która zasłużyła na uznanie. Cały swoi kunszt pokazała w tym ostatnim meczu. Dziękuje Pani. Co do dalszej kariery Stapurewicz to w czarnych kolorach to widzę. Zawodniczka z takimi parametrami /wzrost, lewa ręka rzucająca/ powinna być najlepszą zawodniczką na tej pozycji w Polsce. Gdyby chciała pracować nad swoim rozwojem to grałaby w najlepszych drużynach w Europie. Jednak nigdy nie chciała się rozwijać a wszyscy trenerzy w jej dotychczasowej karierze nie umieli i nie potrafili jej poprowadzić na szczyty. Prognozuję grzanie ławy i szybkie zakończenie zabawy w ten sport. O trenerze nie będę pisał po jest to taki nikt, który po pierwszym meczu pod jego kierownictwem w Starcie powinien dostać kopa.
 • Obrzydzili mi Start. Już nie chodzę.
Reklama