UWAGA!

Złote monety bulionowe jako inwestycja: dlaczego warto je posiadać?

 Złote monety bulionowe jako inwestycja: dlaczego warto je posiadać?

Inwestowanie w złoto to nie tylko zakup złotych sztabek z mennic zrzeszonych w prestiżowej organizacji LBMA. Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego z wykorzystaniem królewskiego kruszcu możliwa jest także dzięki monetom bulionowym. Doskonale nadają się one również na prezent dla bliskich, jako kolejny element kolekcji numizmatów czy po prostu skuteczny sposób na ochronę kapitału w czasach inflacji. Złote monety to zatem doskonała inwestycja – sprawdź szczegóły!

Wysoka wartość inwestycyjna złotych monet bulionowych

Wartość inwestycyjna złotych monet bulionowych jest bardzo wysoka, ponieważ ściśle związana jest z rynkową ceną złota, która już w tym roku może przebić historyczną granicę 2100 USD za 1 uncję! Dodać należy, że wedle ekonomistów królewski kruszec doskonale nadaje się do dywersyfikowania portfeli inwestycyjnych, zwłaszcza jeśli zbudowane są one już z innych aktywów np. nieruchomości czy akcji. Ponadto złote monety bulionowe wedle przewidywań zyskają na swojej wartości w najbliższych latach, a więc skutecznie zabezpieczą kapitał przed skutkami inflacji – i to z możliwym zyskiem! Dlaczego jednak warto postawić na numizmaty zamiast sztabki złota? Tu ważna jest płynność i niewielki rozmiar produkty inwestycyjnego…

 

Dostępność i płynność złotych monet bulionowych

Złote monety bulionowe są bardzo trudne w podrobieniu. Ich producenci – mennice zrzeszone w organizacji LBMA – wprowadzają naprawdę restrykcyjne standardy dotyczące m.in. elementów identyfikacyjnych. Tym samym numizmaty w złocie stanowią bezpieczny wyrób do inwestowania, gwarantujący dodatkowo prostą odsprzedaż, czy to innym inwestorom, czy certyfikowanym skupom złota. Monety bulionowe ze względu na swoją piękną i niewielką formę cieszą się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem. Kupują je zarówno doświadczeni, jak i początkujący inwestorzy, którzy nie muszą obawiać się trudności z dyskretnym przechowywaniem swoich cennych zbiorów. Na to zwracają również uwagę kolekcjonerzy!

 

Wartość kolekcjonerska monet bulionowych

Monety bulionowe mogą mieć dodatkową wartość kolekcjonerską, która potęguje popyt i wpływa na płynność wyrobów inwestycyjnych na rynku. Ze względu na ich atrakcyjny wygląd z łatwością można je zbyć, a w przypadku numizmatów z historią liczyć można na znaczne przewyższenie wartości metalu. Monety bulionowe mogą mieć zatem dodatkową formę kolekcjonerską, ale pamiętać należy, że są przede wszystkim produktem inwestycyjnym opakowanym w estetyczną formę. Wystarczy zwrócić uwagę na piękno Australijskiego Kangura, Chińskiej Pandy, Wiedeńskich Filharmoników czy Kanadyjskiego Liścia Klonowego. Dużą popularnością – dzięki znaczeniu historycznemu – cieszą się również: Moneta 4 Złote Dukaty Austriackie oraz złota moneta 20 franków.

 

Wartościowe monety bulionowe – źródło wiedzy i pomysł na nowe hobby

Monety bulionowe niewątpliwie są wartościowe, zwłaszcza jeśli stworzone zostały ze szczerego złota o próbie czystości 999.9. Można je jednak potraktować także jako źródło wiedzy na temat kultury i tradycji różnych krajów. Monety bulionowe i historie ich bicia są naprawdę fascynujące nie tylko dla kolekcjonerów czy ekonomistów. Warto potraktować ich zakup jako trafną inwestycję, sposób na ochronę majątku przed utratą wartości w czasach inflacji oraz jako ciekawe hobby. Monety bulionowe to niewątpliwie ważny element wyjątkowego świata numizmatyki!

 

Pamiętaj! Każde inwestowanie, nawet w tak stabilne produkty inwestycyjne, jak złoto i srebro, niesie ze sobą ryzyko. Jeśli nie masz pewności co do swoich planów i ich skuteczności, skorzystaj ze wsparcia doradców finansowych, ekspertów zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią lub specjalistów zatrudnianych przez mennice.

 

---- artykuł sponsorowany ----


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie