UWAGA!

Najlepsi ze stypendiami premiera

 Elbląg, Wręczenie stypendiów odbyło się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu,
Wręczenie stypendiów odbyło się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, fot. Anna Dembińska

62 uczniów z najlepszymi wynikami w nauce odebrało w środę (23 listopada) stypendia premiera. - Mam za sobą w życiu bardzo trudny okres, wówczas opuściłem się w nauce, raz nawet nie zdałem. Jednak wszystko można zmienić jeśli się tego chce. Teraz mam średnią ocen 5,56 - mówi Victor Hakem, uczeń IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, jeden ze stypendystów. Zobacz zdjęcia.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za dobre wyniki w nauce wynosi 300 zł miesięcznie. Jest wypłacane w dwóch transzach. W środę w Elblągu odebrało je 62 uczniów. Jednym z nich był Victor Hakem z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Otrzymał je za wysoką średnią ocen: 5,56. - W życiu bywało różnie. W ubiegłym roku miałem średnią 4,42 , ale w jednym roku było też tak, że nie zdałem. Miałem bardzo trudny okres w życiu, kiedy z tego powodu trafiłem z Warszawy do Elbląga, pomyślałem, że trzeba to życie zmienić. Pokazałem, że można coś zmienić, jeśli się tego chce. Jak się zbierzesz w sobie, to dasz radę - mówi Victor.

Victor interesuje się również sportem. Grał w koszykówkę w jednej z warszawskich drużyn. - Zajmowałem się także modelingiem, myślę też może o aktorstwie. Czas pokaże. Ważne, że udało mi się naprawić moje życie - mówi uczeń.

Stypendystką premiera jest również Emilia Rybicka, uczennica IV klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. - Starałam się utrzymać dobre wyniki ze wszystkich przedmiotów. Jednak najbardziej cenię sobie ekonomię. Lubię się uczyć, sprawia mi to dużą satysfakcję, szczególnie gdy nauka przynosi dobre efekty - mówi Emilia.

Stypendia premiera w województwie warmińsko-mazurskim otrzymało łącznie 219 uczniów. - Przyznawane są one co roku uczniom szkół, które kończą się maturą. Każda ze szkół typuje do stypendium jedną osobę. Kryterium jest wysoka średnia ocen: powyżej 4,75 i bardzo dobre zachowanie – zaznacza Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama