UWAGA!

Zdało trzech na czterech maturzystów

 Elbląg, Zdało trzech na czterech maturzystów
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

Maturzyści poznali dzisiaj (5 lipca) wynik egzaminu. W województwie warmińsko-mazurskim maturę zdało trzech na czterech uczniów – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. W Elblągu zdawalność była nieznacznie wyższa - 77 procent.

Do egzaminu maturalnego w województwie warmińsko-mazurskim przystąpiło ponad 9,1 tys. osób, zdało go niecałe 6,9 tys. Najlepiej wypadli absolwenci liceów ogólnokształcących, gdzie zdawalność wyniosła 81 procent, dla porównania w technikach - 67,8 proc. Prawie 17 procent abiturientów ma prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego (23 sierpnia), bo nie otrzymali minimalnej liczby punktów tylko z jednego przedmiotu. Dla ponad 7 proc. maturzystów wyniki oznaczają, że mogą przystąpić do matury dopiero za rok.

Jak wygląda średnia punktacja maturzystów z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych? Z języka polskiego (poziom podstawowy) mediana to 53 proc. (na 100), na poziomie rozszerzonym to już tylko 50 proc.. Z matematyki (podstawowy) - 53 proc., z języka angielskiego (podstawowy) – 82 proc., a na przykład z biologii to tylko 37 proc., z wiedzy o społeczeństwie zaledwie 18 proc.

Lepiej z poszczególnych przedmiotów wypadli uczniowie liceów ogólnokształcących. Mediana z języka polskiego (poziom podstawowy to 56 proc., rozszerzony – 53 proc.), matematyki (podstawowy) – 62 proc., języka angielskiego (podstawowy) – 88 proc. Dla porównania w technikach mediana z języka polskiego to 47 proc. (rozszerzony – 38 proc.), z matematyki - 44 proc., z angielskiego – 70 proc.

W Elblągu zdawalność matury wyniosła 77 procent. Z języka polskiego (poziom podstawowy) mediana jeśli chodzi o wynik wyniosła 50 proc., z matematyki (podstawowy) - 56 proc., a z języka angielskiego (podstawowy) - 86 proc.

W skali kraju maturę zdało 78,2 proc. uczniów. 15,5 proc. ma prawo do poprawki, a 6,3 proc. egzamin oblało. W ubiegłym roku zdawalność matur wyniosła 74,5 proc.

 

Szczegółowe wyniki matur z rozbiciem na poszczególne szkoły OKE w Łomży poda we wrześniu.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama